Mělo by mimi ochutnávat příkrmy už ve 4. měsíci?

jane78
1. zář 2011

Ahoj holky, malý má 4 měsíce, právě čtu, že už by měl ochutnávat příkrmy.Prý tělo líp toleruje potraviny a je míň alergií než po šestém měsíci.Tak já nevím... 😕 Na čem Vaše mimča spí?Máme kokosovou matraci a chci začít odbourávat svazování, nevím jestli dát peřinku pod hlavu a přikrývku,zavinovačka už je mu malá.Díky 🙂

mihaulka
1. zář 2011

@jane78 Já stále kojím, dalo by se říct, že jenom kojím. Ve 4. měs. mi se mi malá začala často probouzet v noci na jídlo a doktorka mi doporučila dát na noc kaši. Chtěla jsem s příkrmama počkat do 6.měsíce, ale pro spokojenost obou jsem začala kaší už ve 4. Něco snědla, spánek se nezlepšil, takže hladem to nebylo 😀 Když jsem potom v 6. začala se zeleninovými příkrmy, konec! Teď má 8 měsíců a nesní mi vůbec nic! Ani večerní kaši, ani zeleninu, ani ovoce.. takže jenom kojím. 😠 Jinak naše malá, když už se nevlezla do závinky, tak spí v postýlce s malým polštářkem s peřinou 🙂 jako my, jen v menším vydání 😀 PŘECEEE 😀

dana1979
1. zář 2011

@jane78 Já jsem někde četla,že se pry nemá spěchat s příkrmama. A to i u děti nekojených...Právě aby nevznikali alergie. Tak pak si vyber,že? 🙂 Malá má taky 4 měsíce a začnu asi až v 5 se zeleninou v 6 měsící s ovocem a pak s kaši. Zatím jí 5-6krát bebu a stačí ji to.

jane78
autor
1. zář 2011

@mihaulka malej nám dost ublinkávái ze spaní, tak má jen na zavince plenku já polštářek už roky taky nemám ,tak jsem mimoň. 😀 ,

jane78
autor
1. zář 2011

@dana1979 asi s tím ještě počkám na ten pátej měsíc.Právě čtu,že po 6 měsíci už se to nedělá,že to tak bylo dřív a pokud je alergie v rodině tak to taky nepomůže.No jsem zvědavá, právě ochutnává papírovej kapesník, tak třeba bude jedlík. 😀 Jak Vám jde pasení koníků?Kuba mi furt dělá letadlo.

dana1979
1. zář 2011

@jane78 Koniky pase myslím dobře,ale dlouho ji to na břichu nebaví ☹ Minulý týden mi doktorka říkala,že by se už mohla přetáčet...tak mě tím dost překvapila. Vím,že některé děti už se přetáčí,ale některé třeba až v 5nebo 6 měsících. Zatím se neotočí ani na bok. Ale já se tím zatím teda nestresuju 🙂 A ty kojíš?

jane78
autor
1. zář 2011

jo kojím, ale je to náročný.Někdy i po hodině.Mě na to otočení upozornila taky, ale v knížce Něžná náruč rodičů,kteréfakt věřím píšou, že se tak brzo otočí protože nemají zvládnutou techniku na koníka a díky špatné rovnováze se otočí nechtěně.Nám už to udělal,ale fakt nechtěně.

dana1979
2. zář 2011

@jane78 aha tak to kojíš dosta často...Já krmím co 3 hodinky tak je to fajn..Aha tak to mě nenapadlo,že to dělají děti nechtěně. Však já si počkám až se nebude přetáčet v 6 měsícíchc tak se začnu trochu stresovat 🙂

lena592
2. zář 2011

Dobrý den mám syna je mu 8 měsícu už několikátou noc se mi budi po půl odině.stále kojím ale mléko už mám jen v jednom prsu tak že si myslím že mu to nestačí.večer mu cci dát kaši nebo ovocné mlíko ale jak je unavený tak odmíta a cce jen ode mě z o prsa.a v noci si nevezne jen ode mě.ctěla byc přestat kojit ale nevím jak to udělat můžete mi nějak poradit prosím začínám být zoufalá a unavená .-)

lena592
2. zář 2011

Dobrý den mám syna je mu 8 měsícu už několikátou noc se mi budi po půl odině.stále kojím ale mléko už mám jen v jednom prsu tak že si myslím že mu to nestačí.večer mu cci dát kaši nebo ovocné mlíko ale jak je unavený tak odmíta a cce jen ode mě z o prsa.a v noci si nevezne jen ode mě.ctěla byc přestat kojit ale nevím jak to udělat můžete mi nějak poradit prosím začínám být zoufalá a unavená .-)
Dnes ve 13:38 • 1 dítě • Odpověz • •

sova33
2. zář 2011

@jane78 K těm příkrmům. Já jsem kojila plně do 6 měsíců a v 6 měsících přesně jsem začala mrkev, pak po pár dnech kaši, po třech týdnech ovoce.
Nevím, jestli je to ideální, ale doporučuje se kojit plně do půl roku a hlavně to pro mě bylo fakt pohodlné. A jestli chtěl po 3 nebo po 2 hodinách mi bylo jedno, protože to bylo pořád po ruce. Zato s těmi příkrmy se člověk patlá neúměrně dlouho.
@dana1979 K tomu přetáčení, malý se na břicho přetočil v 5 měsících přes levou ruku a za tři týdny na to to uměl na obě strany. Z břicha (na kterém je opravdu strašně rád) se přetoči teprve před týdnem, tedy v 7,5 měsících. Zároveň se začal i plazit a vzal na milost spaní na bříšku.
Takže opravdu není kam spěchat a důležité jem aby prcek všechny fáze postupně zvládnul, jestli to bude o měsíc dřív nebo později, není tak důležité 🙂

sova33
2. zář 2011

@jane78 A k tomu spaní, přikrývali jsme dekou, ale prcek špatně usínal, takže teď má na sobě tátův polštář (normálně z peří, ne moc plný) a je spokojený. Je mi jasné, že to není asi zn. ideál, ale na vázání už byl velký a pod lehkou dekou neusnul. Pod hlavičkou má plínu nebo polštářek, který jsme měli jako součást rychlozavinovačky (tloušťka asi jako pro panenky 😀

alenv
2. zář 2011

Ahoj.. můj pediatr je zároven primář alergologie a řekla at už dávám zeleninu, pak masíčko a pak ovoce.. a už papkáme. Jinak spíme ve spacím pytli.. jelikož peřinka by mu vydržela asi 5 minut, nebo by se pod ní zahrabal.

dana1979
2. zář 2011

@sova33 tak to je fajn...prostě až se ji bude chtít tak to bude. Moje první dítě je mentálně postižené tak u něj bylo všechno o moc později. Jinak je moc šikovná a užívam si to jak je to všechno normální 🙂

werry
2. zář 2011

@lena592 ahojky, máme stejný starý prcky, a taky se mi malá budí často v noci, někdy i po hodině, ale to bylo zoubkama, teď mi vydrží spát v kuse max 2 hodinky a to už se na ní chodím dívat, jestli dejchá 🙂 v noci tak 5x kojíme, taky bych to chtěla odbourat, prostě večer je kojení po koupání a aspoň do těch 5 by mohla vydržet, jsem unavená, od porodu jsem se nevyspala, když se vzbudí a já ještě poklízim nebo tak, zkousím ji uklidnit jinak, budí se řevem, vše odmítá - dudlík, pití, musim prostě udělat něco, čim se jakoby lekne, nebo ji zaujme - např. otevřít a zavřít okno, něčim zachrastit, pustit muziku, to stichne, já hned strčim dudlíka a usíná mi na rameni, pak dám do postýlky a je klid. já právě u ní nevím, kdy brečí únavou a kdy hladem, ale snažim se dodržet aspoň ty 2 hodky mezi kojením. Jenže jakmile jdu spát a vzbudí se, tak nejjednodušší je vyndat prso a za pět minut je klid, než půl hodiny divadlo a řev. Možná by to chtělo pár nocí vydržet a pak by si zvykla, ale já jsem fakt v noci hotová. Když se ti budí po půl hodině, tak hned kojíš? a nerostou mu zoubky?

lena592
2. zář 2011

@werry právě že zoubky mu ted nerostou jednu dobu mi spal krásně to se budil jen 2krát až tento týden je šílenej.včera jsem o asi 15min necala plakat v postýlce byl nakojený aale pak už jsem to nemola vydržet a přiložila znovu k prsu a zabralo to usnul a vydržel skoro 4odiny.ale vždy kolem 4 to začně a pořád by jedl.asi se odstěuji na pár dnu na samotku a tam o odnaučím kojit,tam může plakat jak dlouo bude ctít .-) já už jsem moc unavená a to je ten muj prcek moc aktivní celý den.-)

sova33
3. zář 2011

@lena592
@werry Tak to asi budou erupce na slunci, ten náš se taky asi "zbláznil". Přes den jí jako dravec a v noci se mi min. dvakrát vzbudí a šíleným řevem, který u něj není obvyklý, se dožaduje prsa. Taky jsem to tipovala na zuby, dva už máme, ale žádný další se zatím neklube, tak nevím 😒

jane78
autor
5. zář 2011

@sova33 díky sovi 🙂

jane78
autor
5. zář 2011

@alenv kolik máte měsíců?

jane78
autor
5. zář 2011

@alenv už to vidím, tak jste začali už od 4 měsíce?Jana

alenv
5. zář 2011

@jane78 jj od 4. měsíce.. jsme na UM od narození a měli jsme zdravotní problémy.. tak jsme museli začít, ale i tak bych začala

ssimmikk
5. zář 2011

Míšu jsme přikrmovala už od ukončeného třetího měsíce, i mudr.říkala, že tohle se dřív neřešilo jak teď, prostě se dala polívečka atd.,malá vše zvládala v pohodě, v noci mi spala, neublinkávala po příkrmech, jen po mlíce...začaly jsme zeleninou, pak jsme kvůli stěhování změnily mudr. a ta taky říkala, že čím dřív si dítě zvykne na jiný potraviny než na mlíko, tím líp 🙂 v roce už jedla dcera s náma vše, ale né teda kořeněný 😉

jane78
autor
5. zář 2011

mám nachystanou mrkvičku,dávali jste i nějakou kaši?Kvůli lepku,prý to ve 4.měsíci taky líp zvládnou, ale kojím tak vůbec nevím co se dává.Právě nám malej už 4 dny dost šíleně řve,myslela jsem,že jsou to zuby,ale teď mám poci,že je to hladem.Nebo oboje. 🙂

ssimmikk
5. zář 2011

@jane78 já začínala zeleninou na obídek, někdo začíná kašema, to je na každým 🙂