Miminko odmítá flašku

tripisek
30. čer 2016

Ahoj maminky, mam 5.mesicni holcicku a kdyz nam zacinaj ty horka chtela bych ji pres den davat cajik ale vubec mi nechce cucat z flasky. Nema rada ani dudlik asi ji proste vadi guma. Mate nektera zkusenost? Nejakou znacku flasek? Mam avent

kaci11
30. čer 2016

@tripisek nuk dela i latexove dudliky. A neni drahy kolem 40 korun. Tak to tak to kup a vyzkousej. No holka ono asi nic jineho nezbude. Takhke jsem utracela za flasky kdyz jsem dceru ucila na jine pitko nez savicka. Nechala jsrm tam litr a vysledek, vecer mliko pije porad z flasky a venku lahev od kubika voda. Ta obyc. No a bodou ji tri. Ale proste to zkousim dal ale uz nekuju jen se vracim.

hapovab
30. čer 2016

@tripisek nase taky nechtela flasku,pripadalo mi jak kdyby to s ni neumnela,kdyz byla krize napr.kdyz byla nemocna tak jsem ji davala caj lzickou.No ale flasku jsem ji u prikrmu nabizela porad aby "trenovala".Asi te nepotesim ale naucila se to az ted v ro ce.

panickatlamicka
30. čer 2016

@tripisek proc by to vsude nesli? Jdu,vidim lavicku,sednu,vyndam prso,kojim. Kde je problem?

olusenka
30. čer 2016

první dítě jsem taky kojila pouze a jedině vleže (až do 1,5r.) , ale chtěla jsem taky někam ven, takže na 5měs. jsme jeli na týden na dovolenou a učila jsem se za pochodu kojit venku vsedě (na penzionu zase vleže). Ne vždy to byla sranda, bolely mě záda, když se nebylo kde opřít, někdy se pořádně nenapil, nebo měl ve vedru častěji žízeň, takže v západních Čechách na rašeliništi Kladská jsem kojila asi 3x během 1 hodiny. 🙂 (1x v autě, 1x na lavičce, 1x na kmeni spadlého stromu) Ale dá se to. Triko vyhrnuju odspodu, takže není prakticky nic vidět, v lázních v parku, kde bylo přeci jen hodně lidí, jsem použila kojící pelerínu. Je pravda, že s ní byla sranda, pač si s ní hrál a strhával ji občas stranou. 😀 Pro pohodlí je taky dobré dítě podložit přebal.taškou a nohy dát výš na kočár, venku na lavičce - poradila mi laktační poradkyně u 1.dítěte.
Asi 2x jsem zkoušela flašku, Avent nebo Medelu, nevzal nic, 1x cucal z normální láhve, ale pak jsem to vzdala a prostě jen a jen kojila. Ani jedno dítě nepřijalo do 1 roku-1,5roku žádnou láhev, ani tu Medelu, až později něco mezi lahví a hrnečkem pro roční děti.

astyna
1. črc 2016

@panickatlamicka

Každý není na to stavěný prostě - já jsem si to vždy vypočítala, abych venku kojit nemusela. Není mi to příjemné.

lenka_strelenka
22. srp 2017

Malé budou 4 měsíce, je plně kojená, v puse zatím měla v podstatě jenom prso (jen v porodnici dostala několikrát dokrm stříkačkou po prstu, dudlíky všeho druhu plive, takže to už ani nezkoušíme) - od září začnu 1x týdně chodit do práce; naivně jsem si myslela, že malá nebude mít s flaškou problém, a kdyby, že to zase zvládnem stříkačkou (spíš jsem se bála, aby pak nebyl problém s kojením, haha).. Zkoušíme to už druhý týden - Medelu, Avent, Tommy Tippee, Chicco (odsáté mléko); chvilku podumlá a vytáhne tak max. 10 ml než se začne rozčilovat, někdy ani to ne.. :( Stříkačkou to taky nechce.. Lžičkou jsem to zkusila jednou, dostala jsem do malé asi 30 ml, snažila se všechno zase vyplivnout, za hrozného pláče, zakašlávala se, no děs a hrůza, připadala jsem si jako hrozný tyran 😢 Všude čtu rady "vytrvat a zkoušet", že se to poddá - ale jak často zkoušet? Jedenkrát denně? Vícekrát? Spíše když má miminko hlad nebo po jídle? Při kojení (za prso jsem zkoušela prohodit, ale hned to poznala, potvůrka malá..)? Zkusit ještě nějakou jinou lahvičku? Jak dlouho zkoušet jednu lahvičku, než to s ní vzdáme? Má to s lahvičkou zkoušet třeba jenom tatínek? Zkusit místo mateřského mléka umělé? ...existuje něco jako "antilaktační poradkyně" ;) anebo někdo, kdo by mi s tím mohl pomoct a fundovaně poradit? (prosím rady ve smyslu "nechoď to práce a zůstaň doma s děckem" ne...)

andelka
22. srp 2017

Zkusit se může všechno,na něco se třeba chytne. Zkusila bych toho tatínka a možná spíš ráno.
U nás platila poslední možnost. Musela jsem se vrátit do reality a požádat o odklad ukončení studia. Abych mohla psát práci a učit se na zkoušky ve 3 nebo 6 měsících miminka neprošlo. Neměla jsem na to nervy ani srdce. Na flašku mi každé dítě přešlo až v 1 roce,bez problémů.

lenka_strelenka
22. srp 2017

@andelka Zkoušívám to spíš ráno, kdy má většinou dobrou náladu, to jo... akorát tatínek je ráno v práci 😕 Do té práce fakt musím - ne že by mě někdo nutil nebo že bychom na tom finančně byli tak špatně, ale jednak jsem to slíbila šéfovi (máme hooodně špatnou personální situaci), jednak nejsem ten typ, který se v mateřství stoprocentně našel - malou bezmezně miluju, ale pokud bych měla být dál jenom s ní doma, tak se zblázním; už teď po necelém půl roce mi to prostě leze na mozek, bývám protivná a manželovi závidím, že chodí do práce 😔 Prosím, nesuďte mě... Proto bych fakt potřebovala poradit, resp. dozvědět se, kam se jít poradit (laktační poradna?); od někoho, kdo v tom má praxi, ne jenom číst rady na internetu...

pandora197
22. srp 2017

Zrovna řeším to samé,a to proto,že během příštího týdne dostanu léky kvůli kterým budu muset s kojenim skoncit.Dávám flasku s umělým ráno,kolem oběda a před spaním,jinak mezi tím zatím kojim.Jde jen o ten zvyk,mame flašku MAM.Vzteka se hrozně,ale vždy nakonec vypije,ale vezme ji jen nakonec ode mě,od muže ne.Není to moc výchovné,ale krmím na balonu před telkou,vždy když začne natahovat,tak trochu poskacu,on prestane a pije a tak pořád dokola.Trhá mi to taky srdce,že ho musím takhle předčasně odstavit,ale nedá se nic dělat.Chce to prostě zkoušet a snažit se u toho odvést pozornost,u nás ta Tv,ale snad to půjde časem i bez toho...

andelka
22. srp 2017

@lenka_strelenka chápu že to nechceš slyšet,ale mně obvykle nakonec pomohlo vzdát se svých představ a přizpůsobit se. Největší stres jsem měla z toho,když věci nebyly podle mě. Do 7 měsíců jsem se od mimca nehla a byl klid. Až potom se to dalo a to už jsem postupně odstavovala,a měla jsem čas i pro sebe a jít kam potřebuju a tu školu jsem holt dodělala až měl malý 1 rok. Mrzelo mě že to nešlo dřív,ale aspoň byl klid.
Zkusila bych laktační klasickou. Poptala bych se na zkušenosti třeba na fb od místních.
Co to zkusit to o víkendu,když je tatínek doma?

lenka_strelenka
22. srp 2017

@andelka já jsem se musela vzdát už hodně představ, co se našeho dítěte týče 😀 Nechce spát v postýlce, ani vedle naší postele (tak spí se mnou), přes den hrozně špatně usíná a když už, tak spí jenom přitulená nebo v náručí (při pokusu o jakýkoliv pohyb se ihned budí), když se nevyspí, tak je večer přetažená a klidně hodinu v kuse neutišitelně pláče... nechce dudlík, nechce být v kočárku (takže jenom nosíme a v poslední době se začíná vztekat i v šátku, co budu dělat, až nebude chtít být ani v něm, nevím), nechce být v autosedačce (takže autem jezdíme jen, když je to nezbytně nutné, a většinou za šíleného řevu), prakticky nevydrží vůbec sama ležet, max. pár minut, a to ani když mě má v dohledu a mluvím na ni, ani když si ji položím přímo vedle sebe (mám ji zrovna na rukách a píšu jedním prstem ;) Takže si k tomu můžu přičíst, že nechce flašku 😒 Dřív či později mi z toho s prominutím asi jebne. Práci vidím jako jedinou záchranu.
@pandora197 Já sice tak závažný důvod nemám, ale říkám si, že kdybych měla, tak snad malá neumře hlady, kdyby měla k dispozici jenom flašku... Fakt je, že se to může stát, mám problémy se žlučníkem; chtěla jsem na operaci, až přestanu kojit, ale co když se to zhorší a budu muset akutně..?

andelka
22. srp 2017

@lenka_strelenka nejebne. Zvykneš si. Popisujes moje starší dítě. To teda v kočárku spalo,ale jen jedoucím. Tehdy mě to štvalo,dneska na ty xhodinove procházky vzpomínám.
Mladší se narodil 22 měsíců po starším. Nejeblo mi,ale časem se to lepsilo,v roce pohoda. Zkouška a všechno na samé 1.

panickatlamicka
22. srp 2017

@pandora197 nevím sice, co budeš mít za léky, ale je jen velmi málo těch, u kterých se nesmí kojit. Teď se mi to nechce hledat, ale radi se sem myslím hlavně silná psychofarmaka a léky při onkol.lecbe. Ale třeba u AD se kojit může.

pandora197
22. srp 2017

@panickatlamicka kombinace imunosupresiv a kortikoidu.Ukoncit kojení mi přikázal doktor,takže to není mé rozhodnutí a určitě ví co dělá.

akankeo
22. srp 2017

@pandora197 bud rada, ze je dite vubec ochotne to umele pit. Flasku bych zkusila i s jinym dudlikem, pokud ma silikon, tak latex a obracene, pripadne jsou i jine cesty, jak do ditete to mlicko dostat, lzicka, hrnicek, strikacka s malickem, nepises, kolik ma mesicu. A zkus si to v hlave vic porovnat, je potreba, aby si s tim byla smirena a vyrovnana, pak to pro dite nebude zadne trauma, ono v tomhle veku hodne vnima jak se citis, takze pokud mas vycitky nebo si z toho nestastna, pak bude nestastne i to dite. Pro nej je nejlepsi mit zdravou mamu, kdyz to tak budes brat, prechod probehne dobre, uvidis.

pandora197
22. srp 2017

@akankeo Děkuji za reakci,ale problém řeší lenka_strelenka,té miminko nechce flašku vůbec.Já jsem ráda,že ji nejak přijme,chce to jen čas prostě a trpělivost.

pandora197
22. srp 2017

@akankeo Jinak ano máš pravdu musím si to hlavně v mém případě srovnat v hlavě,že to prostě jinak nejde a být v pohodě.Jen mě to prostě mrzí no..Myslela jsem,že to zvládneme déle...malému budou 4 měsíce jinak.

akankeo
22. srp 2017

@pandora197 jiste si silna zena, tak drzim palce, at to probehne hladce. Kojeni je dulezita vec, ale ty jako mama jsi pro sve dite jeste dulezitejsi, zvlaste pokud mas tu moznost byt zdrava. Vsak mate pred sebou jeste spoustu let, kdy tebe bude potrebovat a prso uz davno ne.

lenka_strelenka
22. srp 2017

@andelka kdyby u nás aspoň ten kočárek, ach jo :( Takhle mi malou ani babička chvilku nepovozí, kvůli zádům nosit nemůže... a manžel nosit nechce, takže je to na mě (s manželem je to na jinou diskuzi, on zase dělá spoustu jiných věcí kolem domácnosti, které kvůli prďole nezvládám, tak mu to nevyčítám).
@pandora197 kortikoidy je možné brát většinou i při kojení, nejspíš bude problém v těch imunosupresivech.. rozhodně vám to nezávidím, že s kojením musíte přestat, a přeju, ať to s lahvičkou nakonec zvládnete 🙂
Já to s malou ještě nevzdávám, budem zkoušet a zkoušet; když bude mít hlad, tak snad s tou lžičkou to aspoň dočasně půjde přežít... Ještě mám do nástupu do práce 2 týdny, tak pořád ještě můžu doufat, že se to do té doby poddá... Spíš jsem jenom chtěla vědět, jestli nemá někdo zkušet např. s konzultací v laktační poradně apod.

andelka
22. srp 2017

@lenka_strelenka já bych tu poradnu zkusila.
Moje kamarádka nastupovala v 5 měsících syna na jeden den do školy,a byl plně kojeny s jedním prikrmem. A on trošku vždycky cucnul a dost. Prostě než aby pil něco jiného,z něčeho jiného,tak si dal pár lžiček přikrmu a počkal na ni. Jenže pak si to vynahrazoval v noci,kdy doháněl nekojeni přes den.