Mléčné výrobky pro 18m. kluka. Máte tipy?

astrid_sk
17. led 2020

Ahojte. Syn ma 18m a pekne papa, doteraz bol aj kojeny tak sme mlieko a mliecne vyrobky nejak prilis neriesili. Ale som tehotna s druhym a uz nemam mlieko, musime mu to teda v strave nejak nahradit. Mate prosim nejake osvedcene tipy? Ma rad Hami vanilkovu kasu, tu mu davame na snidani, ale podla dr je to malo, mal by mal tri mliecne jedla denne. Samotne mlieko (co sme mali zrovna v lednici) sme obcas skusili a vypil za panaka... pribinaka sme kedysi skusali ale moc to nechcel. Cisty jogurt podla mna chciet nebude... syr zje zapeceny v toaste alebo taveny namazany na chleba ale samotny mu prilis nejede... Neviem ci kupovat nejake to susene kojenecke mlieko a robit mu to... ked sme to doteraz nepotrebovali tak v tom vobec nemam prehlad a netusim ci to bude chciet. Mate niekto nejake tipy? Dakujem.

vendelinka08
17. led 2020

V tomto věku už bych sušené mléko nedávala, ale zařadila normálně mléčné výrobky, tvaroh, sýry, pudink, zkoušela bych co mu chutná. Některé děti nedonutil jíst mléčné výrobky, já sama jsem jogurty nesnášela. Prostě dle Dr to může být málo, ale umělým mlékem nic nevyřeší do budoucnosti. Syn se mi odstavil kolem 19m a už jsem um nedala. Nic mu nechybělo.

iris92
17. led 2020

Neporadim s UM, to nemam zkusenosti a s timto by mel poradit lekar. Ale urcite diteti nedavejte tavene syry, ty jsou pro nej naprosto nevhodne. Zkuste kvalitni bily jogurt (napr Holandia), kefir, tvaroh. Nas maly ji jogurt od 7. mesice a zpocatku mu nechutnal ale michala jsem treba lzicku do ovocne presnidavky a postupne pridavala a ted v roce mi ho zbasti na posezeni samotny. Kefir jsem si myslela ze na nej bude kysely, ale miluje ho. Chce to zkusit, ale deti by nemely sladke jogurty a pribinaky. 🤨

journals
17. led 2020

Taveny syr je nevhodny, ten mu nedavej, stejne jako ruzne pribinaky. On nemel v 1,5 roce obycejny bily jogurt?

astrid_sk
autor
17. led 2020

Taveny syr viem ze neni uplne vhodny, kazdopadne mame taku tu veselu kravu a pisu ze je to bez ecok, tak som myslela ze to neni zas tak spatne... kedysi sme mu to mazali lucinou ale poslednou dobou mu myslim moc nejede ani ta... kefir sme nedavno skusali a nechcel...
@journals jogurt sme mu nedavali, my to nejeme a bol kojeny tak som nevidela dovod mu to davat
No kazdopadne asi budeme musiet postupne skusat vsetko mozne a uvidime co sa uchyti...

cuuza
17. led 2020

Nejlepší jsou zakysane výrobky a sýry, z těch většinou děti mají rady mozarellu. Smetanove jogurty bývají sladší a lépe chutnají. Obecně nebrat nic, co se jmenuje pro děti apod. Čím jednodušší složení, tím lépe. Skvěle se da ochutit ovocem nebo domácí zavařeninou. U nás třeba hodně frci kefiry buď neovhucene nebo rozmixovane s bananem. Někdy třeba pomůže, že dítě místo do hrnečku na piti muže použit brčko.
Tavene sýry jsou špatně kvůli obsahu tavicich soli, na pečivo je dobrý tvaroh nebo žerve.

konidana
17. led 2020

pokud má jinak pestrou stravu, tak ani s těmoi mléčnými vyrobky se to nemusí moc přehánet.. Různé luštěniny, ořechy, z mléčných, žervé nebo lučina, různé tvrdé sýry, jako např. gouda , tvaroh nebo kysaná smetana nebo smetanový jogurt, vše třeba s marmeládou, s kousky ovoce... moje děti měly rády do bílého jogurtu nastrouhat mrkev nebo na kostičky nakrájet jablko

kuttu
17. led 2020

@astrid_sk Me taky malá nechce bily jogurt,lucinu plive, tvarohse oklepe...davam normalne ovocne jogurty,má ráda eidam,do jidla pridávám smetanu a jeste teda kojím...miluje Matyldu,selske jogurty nebo tu ochucenou holandii..kase s UM plive..a neřeším to...

veronikav31
17. led 2020

UM bych už nedávala, já mám syna na UM skoro od narození, nyní mu budou 2 roky a už UM skoro vůbec nepije. Dáváme jogurty, sýry,máslo,žervé,lučinu,děláme pudink(případně uvaříme pudink a zamýcháme do něj Riccotu nebo Mascarpone nebo tvaroh-je z toho domácí pribináček),krupicovou kaši k snídani,různé pomazánky kde je základ máslo případně Riccota nebo tvaroh,Riccotu mažeme na pečivo.U nás obě děti milují bílé jogurty

veronikav31
17. led 2020

@journals kupovaný pribiňák není úplně dobrý,souhlasím, ale já dělám domácí a ujíždím na tom taky a nebo dělám Pudink s Riccotou a to si mlaská i starší dcerka 😀

journals
17. led 2020

@veronikav31 to je jina, ale vzhledem k popisovanym pokrmum pro 1,5 r dite me ani nenapadlo ze by byla rec o domacim

journals
17. led 2020

@konidana orechy pro 1,5 r dite ne. A marnelada mi taky neprijde uplne super 😖 to radsi “sladit” bananem nebo jinym ovocem

suromana
17. led 2020

Odstavila jsem syna v roce a půl a UM z flašky jsem jednou zkusila, syn to zahodil, tak už jsem pak nedávala. Od sedmého měsíce jedl bílé jogurty, nic přislazovaného. Lipánka poznal ve dvou letech, ale míchala jsem půl na půl s bílým jogurtem, je to jinak brutálně sladké (mimochodem Lipánek má lepší složení než pribiňák, ten nechutná ani mě). Tavené sýry vůbec nekupuji, to nejí ani manžel, štve mě, že to teď syn dostává ve školce. Ze sýrů nejvíc miluje mini mozzarellu, ty kuličky jsou pro děti takové přitažlivé. Občas uvařím doma pudink, bez cukru, když k tomu pak přidám namačkaný banán a jiné ovoce, je to sladké dost. A na čem oba ujíždíme, jsou mléčné Smoothie, namixuju mléko, acidofilní mléko, ovoce, třeba banán, borůvky, hrušku, přidám trochu 100% šťávy z pomeranče, z červené řepy (ta udělá krásnou růžovou barvu), kousek salátové okurky bez semínek a slupky, trochu ovesných vloček, ořechový olej, takové co dům dal, ale syn to vycucne za minutu. V zimě máme rádi mléčné kaše z povařených vloček, ne instantní, opět přidávám neochucené acid. mléko, tvaroh, jogurt, ricottu, rozmačkaný banán nebo ovocnou přesnídávku ze skleničky, ovoce, ořechy, šťávy, jsem tak zvyklá snídat a syna jsem to naučila taky.

suromana
17. led 2020

@journals
Tak domácí marmeláda ještě budiž, ořechy bych se v roce a půl taky ještě bála, dávala jsem do kaší olej z vlašských ořechů, později mandlový olej a i ty ořechy, máme rádi kešu z Lidlu, hezky to ochutí.

eithelwing
17. led 2020

Dcera milovala bílý jogurt, případně smichany s ovocem. Ono děti nebývají v tomro věku zavislaci na cukru, takze za me jogurt top. 😊
Pak lučina, tu jsem mazala na chléb všem, k tomu zelenina, časem syr. Taveny syr ne. Klasicky kvalitní tzv. tvrdý.
Ještě později jsem občas dala šunku s vyšším procentem obsahu masa.
Samotné mléko dceři moc nejede, ani mi nepřijde tak důležité. Občas jsem ho kapla do kaše, spíš abych docílila rychleji stravitelné teploty.

Dcera nikdy nebyla na um, kojena byla cca do roku, v té době už jogurt jedla, pak jsem pridala tu lucinu a sýr.

veronikav31
17. led 2020

@journals dávám taky občas marmeládu na banánové palačinky,ale je domácí tak vím co do toho dávám 😉 a i tak raději děti mají dárkový sirup,stejně tak na krupicovou kaši

g_m
17. led 2020

Bílý jogurt míchám s přesnídávkou, ovocem, lipánkem nebo do něj přidám rozinky, to se olizujou oba dva. Jinak na snídani nám všem vařím ovesné vločky v mléce. Na večeři má většinou lučinu apod.

areh
17. led 2020

@astrid_sk v roce a půl syn jedl všechny mléčné vyrobky. Kupuju jen bílý jogurt, zamícháme ovoce nebo kakao. Vypije i trochu acidofilního mléka. Dělám domácí pribinaček nebo termix.
To, že vy na jogurty moc nejste neznamená, že to dítěti nebude chutnat 😉 syn je jí asi od půl roku a v době růstu zoubků to bylo jediné, co jedl...
Za mě radím vyzkoušejte a uvidíte. A nenechte se odradit prvním nezdarem, oni děti potřebují více pokusů 🙂
A pokud nejí žádné mléčné výrobky, tak mu klidně umělé mléko dejte, tím nic nezkazíte 😉

mourovatakocka
17. led 2020

Zkus jogurt, za pokus nic nedáš. Někdo dává Hollandii, že není tak kyselá, já dávám řecký jogurt Zorba, je hodně tučný a dobrý. Dělám dceři domácí Termix - puding za tepla smíchaný s plnotučným tvarohem. Ráno má kaši z mléka. Některé dny má více mléčných jídel, některé dny jen tu ranní kaši. Taveňák bych nedávala, z mého pohledu to není mléčný výrobek, zato je to plné solí a konzervantů.

re_barbora
17. led 2020

Moji male je ted 14 mesicu a uz ji chci odstavit. Doktorka mi rikala, ze staci jen dve mlecne davky denne. Um uz zarazovat nebudu, takhle velky deti uz to prej ani nechtej. Ale rikala, ze kdyztak zamichat do jidla.. Ja davam mlecnou kasi, jogurt, chleba s zerve a syrem nebo zakysanou smetanu s nastrouhanym jablkem a trosku skorice. To ji moc smakovalo 👌🏼

tapik1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ajja87
2. bře 2020

UM mi mala nevzala ani v deseti měsících,kdy jsrm přestala kojit...jinak mi teda od roka nic nehrotili(vím, že to tu schytam), ale jeli jsme na pribinacich, lipankach,sýrech (dokonce občas i tavenak),jogurty slazený ovocem nebo marmeladou, případně smichanou s presnidavkou... prostě abych do ní něco dostala,puding...no prostě u nás už se rozhodně strava v roce a půl neřešila,jedla co mi a jen treba míň kořeněný, případně bez koření,ale vzhledem k tomu, že mi moc nesolime a nekorenime,tak jedla běžně s námi.