Moje dítě už rok pořádně nic nejí

jasminhiel
20. zář 2016

Ahoj devcata. Pisu sem docela v zoufalství, poněvadž jsem nedostala rozumnou radu ani u dětského doktora. Mam dvouletého syna. V roce přestal jíst. Tím myslim uplne vsechno. Nejí polévky, ani kaše, o ovocich a zelenině vubec nemluvím. Je zpatky na morku a do nej mu kazde rano přidávám aspon kaše. Zkousela jsem mu mléko vubec nedat, nejí stejne. Nezabírá ani to, ze s nami sedi u stolu. Ma fobii ze lžičky a jidlo i neochutnal. Trva ani neochutna. Do roka snědl vse co jsem pro nej uvařila a pak najednou zlom. Stejne tak i nočník. Úplná stopka. Delam neco spatne a nevim si rady.

zuzka3112
25. říj 2017

@janulkakraniska jojo přesně... Ono doktoři nemají odpověď, sami neví... Tuhle mi babička četla zajímavý článek, že děti narozené po roce 2000 nemají potřebu jíst. Že jsou úplně na jiných energetických potřebách.. Že zkrátka jakoby jim stačí jogurt na den a čerpají z nebeské energie.. To jen tak pro zamyšlení. Jinak já dnes koupila hroznový cukr na slazeni čaje a vitamín b komplex.

janulkakraniska
25. říj 2017

@zuzka3112 Na nebeskou energii nevěřím,ale je menší spotřeba,menší příjem.
Víc jídla,menší hlad...
Nevím moc,jak to vysvětlit.Ale článek by to byl určitě zajímavý.
Pořád ale je na palici,jak se ty maminky musí bát,aby bylo vše ok.
Hlavně,ať jsou zdraví!Moc to všem přeju!

zuzka3112
25. říj 2017

@janulkakraniska jojo je to vážně a na palici. Včera jsem měla zatím snad nejhorší den... Nechala jsem průchod svým emocím, uklidila se do ložnice a pořádně se vydychala, slzy tekly samy.. Ale pak přišel malý za mnou, vyskočil na postel a tulil se a chtěl si hrát... No tak co, prospívá a nevypadá nijak hladove, má radost ze života, běhá, vyvádí lumparny. Takže jsem ho celého skoro láskou sezrala a jedeme dál.
Přeji všem hlavně klid, nadhled a neztrácejte nervy. Já vím, je to těžké...

krystalka
25. říj 2017

@janulkakraniska - no, tohleto sápání po našem jídle jsme my právě nikdy nezažili...i když jsme mu nabízeli, tak on se vždycky díval co mu to jako nabízíme, že tohle rozhodně jíst nebude, že to nezná a jedl jen to svoje osvědčené....a doteď se do ochutnávání něčeho neznámého rozhodně nehrne....

krystalka
25. říj 2017

@zuzka3112 - nech to být, pokud je zdravý a viditelně mu nic nechybí, tak se snaž to prostě neřešit....já to taky řešila, ale jednoho dne jsem si řekla, že na to kašlu, tak prostě jí jenom něco a málo, ale jinak je zdravější, než většina dětí v okolí, které jedí normálně....je pořád v pohybu, takže energie má taky dost.....a kupodivu, když jsem to nechala být, tak posledních pár měsíců zjišťuju, že jí i o dost líp....možná je to věkem, možná tím, že necítí ten tlak na to, aby jedl, možná obojí dohromady....ale poslední dobou čím dál častěji slýchám "já už mám zase hlad...." a i svačiny do školy dělám poslední dobou větší, takže věřím, že u každého to jednou přijde 🙂. Dneska zrovna odjel na svoji první výpravu se skautem, na zádech krosnu vážící snad půlku toho, co on (on teď váží asi 25 kg). Ale dal to zdá se v pohodě 🙂

krystalka
25. říj 2017

@zuzka3112 - jojo, to jsou ty indigové dětičky 🙂, taky jsem si vždycky říkala, že on je živ snad jenom ze vzduchu....tak málo jídla a tolik energie...

lapka1
28. lis 2017

@jasminhiel jak ctu tak v tom asi nejdem sama...dcéra 2,5 roku a taky tak ...po roce SE sekla a nesni poradne nic...má svoje 2 polivky krere do nich dostanu,ovocnú kapsicku a suchej rohlík...Dr taky neporadil,prej to prejde ...skousime sirup pediakid ale zatim zadná zmena ...od ledna nastupuje do skolky,tak mám obavy aby tam nehladovela ..snáď se tam chytne....taky nechce nic ochutnat,rev neskutočnej...a Když se povede aby to spolkla ,tak s hrozným odporem a vic už neveme....ale zato je zdravá ,ciperna nic ji nechybi podle dr.

dorabell
5. dub 2019

@jasminhiel ahoj,mohla bych se zeptat,jak to u vás vypadá s jídlem s odstupem času? Mám stejný problém se synem,jsou mu 4roky...ve školce sní jen dopoledne suchý chleba,k obedupřílohu,rýží,těstoviny,polévky nejí žádné,jinak svačinky odpolední většinou sní.....zajímá mě,zda se to u vas zlomilo? 🙂

bonmama
12. lis 2019

Ahoj, nevím jestli je tohle téma ještě aktuální, ale také jsem nedávno řešila tento problém. Kamarádka mi poradila skládací kelímek s brčkem a do toho jsem dělala svému 20m synkovi polévky a kaše, kelímek má brčko a je hezky barevný tak ho to z toho bavilo jíst, respektive pít a když si z toho vypil svoji polévku tak jsem to jen vypláchla a dala mu do toho vodu a tak se může umýt v myčce. A prý podle logopedů pití brčkem pomáhá nějakým způsobem, aby dítě posílilo nějaké svaly, které potřebuje k mluvení. Posílám odkaz a držím palce https://ecomania.cz/product/stojo-skladaci-keli...

sinysov
12. lis 2019

Ahoj, moje dcera 2,5 let taky přestala všechno jist co do roku snědla co jsem uvarila. Od té doby zlom, a nejí nic... Pije také SUNAR. Malá když vidí oběd,ani ho nezkusi a hned orhne nos.. Sní mi jen polévku ( vývar z nudlemi,nebo s rohlikem tak že si ho namáčí) pak taky párky,sem tam těstoviny, a někdy i rejži ale to už musí být zázrak že to dá do pusy. Pak vanilkové jogurty,šunku,chleba suchý a taky rohlík... A taky sladké si da. Vic ani tuk do ni nedostanu.. A žádný hubeňour to teda není,i když skoro nic nesni! Taky si nevím rady, ale když sní aspoň něco malo tak jsem i za to vděčná.

jasminhiel
autor
13. lis 2019

@dorabell zdravím vás maminky! Takže s odstupem času se u nás mají věci následovně: sní vše suché - rýži, testoviny, pohankovou kaši, ve vařeném stavu, ale bez příloh, bez omáček. Pak do nej dostanu lívance a palačinky, a pak krupickove kase všeho druhu a domácí chleba. Tohle jsou jídla, která do něj dostanu, takže experimentuji s moukou, aby to nebyla jen bílá. Z masa žádné. Ale co miluje je kuřecí šunka prsní. Ze zeleniny a ovoce vůbec nic. Je mu 5, není hubený. Prospívá a doktorka na očním, kam jezdíme mi řekla, ať to vůbec neřeším. Děti prý ví víc než my a nemíchají všechno dohromady jako my. Je zdravý a neliší se ničím od děti co si daji segedýn, svíčkovou a další dobroty české kuchyně.