• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mrkvička na první příkrmy. Jakou kupujete?

5. března 2011 
@hyriska já vidívám biomrkev a další zeleninu v Globuse,je to bio zelenina z Deblína u Brna,nevím jestli bude i u Vás.Já jsem si tenkrát pořídila uplně malinkatý kastrůlek ,a tu půl mrkvičku vařila dusila tam, :slight_smile:
4. bře 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 Dyni hokaido kupujeme bio taky v Globuse .-dodává biozelenina Deblín ,a je super!
4. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se zeptat.. jaka je plna davka pro pulrocniho prcka? Myslim zeleninu? Malej dneska zpucoval celou stredni bramboru a 1/3 brokolice ze sklenicky a musela jsem ho dokojit... prijde mi to, ze by mel mit dost.
Jenom podotykam, ze nas drobecek ma teda uz 9 kg, ale prikrmy ji teprve tyden.
Diky za rady.
4. bře 2011 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 nejvíc dva druhy ,abyste mohla poznat ,na který druh je alrgie ,kdyby náhodou něco .. :slight_smile:
4. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishad bývá v Globuse -bio a ted ji máme i z Lidlu
4. bře 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamikadze Ahoj! :slight_smile: Vyčetla jsem,že plná dávka je 200-250g. Ale myslím,že když baští víc tak to zas tak nevadí.Nemá podle mě smysl dítě v jídle omezovat.
4. bře 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nady Lidl máme na dojetí celkem dobře,zajdu se tam mrknout.Dík za tip!
Ještě další věc-dáváte to stejné 2dny nebo 3dny?
4. bře 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 Dikes, Silvi, tak ja toho zrouta teda omezovat nebudu... ale jestli bude za mesic vazit deset kilo, tak ho odmitam nosit... :grinning:
4. bře 2011 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dávala jsem 3 dny a plná dávka je 250g??? tak to nesníme ani omylem :slight_smile:
4. bře 2011 ve 20:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
plná dávka podle www.kojeni.net je 150-200 g.
4. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulinkab právě to tu chci psát :grinning:
4. bře 2011 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Všude píšou něco jinýho :unamused: Segra mi poslala mini brožurku o příkrmech a tam psali,že po měsíci dítě by mělo sníct 200g-250g.
Kolik zbaští Beník? Dokojuješ ještě potom?
@babulinkab
4. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 kolem 150g a někdy ani to ne. Ale dnes rekord velkou skleničku-195g jsem čuměla jak blázen.Jo dokojuji tak za půl hodiny.
4. bře 2011 ve 21:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 ale většinou na dvakrát mu to musím dát
4. bře 2011 ve 21:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 já jsem zkoušela dát vždy jen tu malou skleničku a pak dávám k prsu hned.tváří se dál hladově.Ty větší skleničky jsem našla jen v polívkama nebo pak uz s masem,ráží... zkrátka ne takový startovací jak potřebujem.Myslíš,že bych mu měla zkusit ohřát ty skleničky dvě?
4. bře 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 tak ty jsi teprve začala, tak mu nemůžeš dávat nějak hodně. Nedělala bych to, ze začátku se má dávat pár lžiček :slight_smile:
4. bře 2011 ve 22:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 I když vyloženě chce? :fearful: Nerada bych něco pokazila...
4. bře 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 hele já nevím, já tohle řešit nemusela tak fakt nevím
4. bře 2011 ve 22:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 nevím jestli ten dotaz platil i na mně, ale já bych v případě, že dítě sní kolem 150 g již potom nekojila, jídlo dám zapít šťávou, čajem nebo vodou, když sní tak velké množství tak to v podstatě jedno kojení nahradí a to je princip příkrmů
taky nevím jak dlouho přikrmujete, ale určitě bych tak těch prvních 14 dní dávala menší množství, aby si bříško postupně zvyklo, i na tom kojení net píšou na plnou dávku se dostat tak po těch 2-4 týdnech, proto ze začátku menší dávku a dokojit, ale dále už bych dávala jen jídlo a zapít
5. bře 2011 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 jo a ještě jeden tip, když mi nevychází někdy sklenička, tak třeba přivařím jen brambory, nebo třeba cuketu a rozdělím si k tomu skleničku nadvakrát jak potřebuju, abych to jídlo měla třeba na dva dny
5. bře 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj i já přidám svůj poznatek, ptala jsem se na to tenkrát dr, že malej mi snědl celou tu malou skleničku a pak se dožadoval ještě prsa, tak mi řekla že dokojovat by se mělo nejdřív za hodinu po jídle, jinak že se mu z toho mlíčka špatně vstřebá to co je třeba a to pak to kojení nemá smysl... takže sem mu začala k jídlu dávat čajík a neomezovala jsem ho v množství jídla, tzn kolik sní tolik mu dám a dělala jsem to jako @babulinkab přivařit k tomu brambory nebo něco....
5. bře 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulinkab jejda tak já jsem ten článek špatně pochopila! Myslela jsem,že děti většinou ze začátku papat nechtějí než si zvyknou na novou chut a ne že maji dostat jen pár lžiček aby si bříško zvyklo! Davča se příkrmu doslova dožaduje. Tak ted nevimjestli dál dávat celou skleničku nebo jestli mám rači zbrzdit.... :frowning2:
5. bře 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie22 hele kamarádka od začátku dávala tolik kolik malej snědl, je to dítě kterému chutná a dobrý, ale 2 skleničky bych asi nedávala
5. bře 2011 ve 21:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek