Může půlroční miminko krupicovou kaši?

kostimilek
2. bře 2015

Ahoj maminky,
může půlroční miminko krupicovou kaši? Vařím mu ji řidší z UM navečer a krásně ji zbaští z lahvičky, spinka a i se krásně vykaká, ale všude jsem četla, že nejdříve maminky dávaly od 8.měsíce.

Díky za rady a názory.

Lenka

dolfino
2. bře 2015

Ahoj, kaše s lepkem by se měly myslím zavádět až po ukončeném 6. měsíci. Ale viděla jsem i krupičkové kaše, kde bylo od uk. 4.m.. Dříve by se měly dávat spíš rýžové, kukuřičné apod. Ale pokud je na ní (na lepek) už zvyklý, tak myslím, že můžeš v klidu dávat dál...

golla
2. bře 2015

nedávala bych

cabo
2. bře 2015

Ahoj, muze. Me ji hodne doporucovali na spani. Ale na toho meho kase nezabiraji.....
Co se tyce lepku,tak mi ho na doporuceni dr.zavadeli mezi 5.-6.mesicem. takze v tom nevidim problem.

andrrriiik
2. bře 2015

Ahoj,muzes dat.Kdysi se krupicka davala uz od 3mesice,a neznam nikoho,na kom by to zanechalo nasledky.Akorat bych uz v pul roce nedelala z UM,ale normalniho kravskeho,pokud mu to nebude nic delat.Ale to je jen muj nazor 😉

marecekavendulka
2. bře 2015

6 mesicni dite opravdu muze krupicku,ale ne kravske mleko.

kvakuska
2. bře 2015

@kostimilek pokud myslíš klasickou dětskou pšeničnou krupičku, mám doma od značky Penam a přímo na obalu je uvedené, že není vhodná pro děti do 1 roku, takže nedávala jsem ... a přece jen je to hodně lepková zátěž ... začala jsem rýžovou, potom jsem zkoušela i jiné a vlastně jsem jí ty kaše stále střídala, nechtěla jsem aby si malá zvykla jen na jednu chuť a také proč by měla jíst pořád to stejné? mě by se to také omrzelo 😠 ... a ač jsem kojila (a doteď kojím - 18m), tak kaši jsem dělala z UM, od roku potom z převařeného kravského ... půlročnímu dítěti bych fakt kravské mléko nedala ... dcera byla naprosto bezproblémová pokud jde o jídlo, ale přece jen jsem jí potraviny přidávala opatrně ... možná by jí neuškodila v půl roce ani svíčková s knedlíkem, ale proč bych to dělala? ... dítě přece není husa na výkrm 😠

jolima
2. bře 2015

Memu zlaticku je 8 mes. a moje mamka se nemuze koukat na to, jak me v noci budi, tak me nuti ji delat kasi z detske krupicky... jenze KM jeste nemuze a UM se nemuze varir, tak mi ta priprava pripada zbytecne slozita a zdlouhava, tak uvazuju o jine variante. A jak psala kvakuska, na kazdodenni vecerni podavani trochu moc lepku....

zanri
2. bře 2015

skvělá je mléčná krupicová kaše od Hami - od ukončeného 6. měsíce s příchutí vanilky, ale dávám ji tak 2x do týdne, jinak raději rýžové kaše - všechny možné příchutě, zkoušela jsem i jiné značky, ale od Hami mi přijdou takové lehké, nadýchané (např. Sunarka, Nestlé mi přišla hutná jako tmel na okna a taky měl po ní malej bolení), jinak kaše na dobrou noc - v našem případě rozhodně nefunguje 😉 , pokládám to za dobrý reklamní trik, kravské mléko rozhodně až od 1 roku, zkus na noc když tak Hami mlíčko s kaší

andrrriiik
3. bře 2015

@marecekavendulka Do vareni muze i kravske mleko.

lv
3. bře 2015

No..lepek je sice dobrý zavést před pul rokem, ale pohár lzickami vloček, krupicova kaše je pro půlroční miminko velmi těžká na trávení a spis se mu bude spát blbe..
Když už kaše, tak jahlova, pohankova, rýžová..
Krupicnou aspoň od 9m, lip od roka, to samy vaření v kravskem mlece..

jetynka
3. bře 2015

Já měla krupici už ve 3měsících se sunarem a od 5měsíců z kravského mléka a byla jsem v pohodě a i dneska, alergik nejsem. Tak pokud mimčo nemá problém se zažíváním a s nějakou vyrážkou a rodiče nejsou alergici, tak bych krupici v rozumné míře dala, stejně už ji dostalo a s lepkem se tělo setkalo tak na tom se nic už nezmění. Krupičku bych nechala odmočit a udělala ji řídkou jak píše uživatelka. Ale pokud by začly bolesti bříška tak bych nahradila krupici něčím jiným.

marecekavendulka
3. bře 2015

@andrrriiik odkud mas tyto informace?

kaliali
3. bře 2015

Určitě bych nedávala denně před prvním rokem, klasická krupice je těžká na žaludek. Vždycky jsem pro nejmenší (od roku a s kravským mlekem) dělala řidší, aspoň ze začátku. Jinak jsem krupicovy závislák od mala, můžu ji mít klidně každý den 😅 takže moje děti ,,trpí " se mnou 😉

jolima
3. bře 2015

A co udelat kasi z ovesnych vlocek? 😉

jamia
3. bře 2015

Pšeničnou krupičku může, ale doporučuji kaši střídat s rýžovou, kukuřičnou, karobovou, jáhlovou... zavádění lepku ano, ale s mírou 🙂

andrrriiik
3. bře 2015

@jetynka Presne,ja bych davala krupicku uz od 4mesicu,kdyby mi maly blbe spal,ale zatim neni potreba.Ale od pul roku sem tam,jak udelam krupicku,tak i malemu a normalne z KM,jen neoslazenou cukrem 🙂 Navic bracha na KM vyrostl,od narozeni,a je to nejzdravejsi clen z rodiny.Podotykam,ze to bylo se souhlasem dr.

andrrriiik
3. bře 2015

@marecekavendulka Doktorka kamosce rekla,ze muze normalne dat KM do kase a do vareni,ze toho mlika tam je tak malo,ze to nevadi.A to jejimu malemu taky bylo neco po pul roce 😉

jetynka
3. bře 2015

@andrrriiik Něco na tom bude 😀, já krupici zkoušela u nejstarší dcery ale bez úspěchu a u dalších jsem nic raději nezkoušela, protože manžel je astmatik a navíc Vojta měl jako miminko atopický ekzém a má ho dodnes . Můj brácha taky vyrostl na KM a jde to poznat, hlavně na zubech - ve 29letech má asi 2kazy, pil mléko v dětství i v pubertě hlavně až 1litr denně, zní to šíleně ale je to tak, já mléko neee a dneska mám zuby na rozpad ☹. Znám i kamarádky co chodili u nás na vesnici přímo pro mléko od krávy a pak ho upravovaly a ředily i pro dítě 8měs a dítko v pohodě. Tohle bych asi neudělala, ale když nemá problém tak proč ne?To může být řeč i o jiných potravinách - já v 5měs měla rajskou, těstoviny, zeleninové polívečky a kdo ví co, raději nevědět už 😀

andrrriiik
3. bře 2015

@jetynka No,me muzou lidi vykladat,ze mliko je nezdrave,a odvapnuje.Vzdy bylo zdrave,najenou skodi.Bracha mel taky primo od kravy od znamych,nejdriv redene,pak od pul roku neredene,protoze byl furt hladovy.A zadny problem,naopak je odolny,az hruza 😀 Tak testoviny,i zeleninive polivky v 5m muze,a ty omacky nedochucene,nekorenene taky.Taky je budu od 6m davat.

jetynka
3. bře 2015

@andrrriiik No myslím, že by mě za ty řeči pár maminek tady asi ukamenovalo, ale já bych to neřešila, je to moje dítě a pokud je to schválené od lékařky a zkoušené v pidi množství a postupně a dítě nemá zdravotní obtíže nevidím důvod něco nového nezkoušet. Jen podle mě je obrovský rozdíl kupované mléko a mléko přímo od dodavatele 😀, i když ho naředíš tak to kupované do domácího má hodně daleko. Ale když není zdroj tak se hold musíme spokojit s mlékem z obchodu 🙂

marecekavendulka
3. bře 2015

@andrrriiik já mám zas info od pediatry,že až nejdřív roce 😀 já malý kupuju (resp.kupuju ho sobě amalé ho "půjčuji") rostlinné mléko.Tak nějak nevidím v kravském mléce výživový přínos.Ale nepopírám,že se mu nebráním.A krupičku vlastně nedávám taky,kupuju obilné kaše z country life.Sakra,co se to za matku 😀!

lauranosi
3. bře 2015

A proč ne třeba rýžovou kaši - rozvařit hodně rýži a rozmixovat s UM a nějakým ovocem třeba? Službu by udělala stejnou.

andrrriiik
3. bře 2015

@jetynka Jojo,ja taky nemam moznost domaciho.Ale kdyby byla,tak kupuju jen domaci.Takze hold maly musi prezit kupovane 😀

andrrriiik
3. bře 2015

@marecekavendulka No od roka muze na prime piti.Pred 5lety to bylo do dvou tri let,ted do roka,za dalsich 5let to bude zas jinak,takze se ridim sama sebou,a zkusnostma ostatnich 🙂 Ono,co doktor,to taky jiny nazor,takze si nevyberes,co je vlastne spravne 😒

marecekavendulka
3. bře 2015

@andrrriiik přesně,já kdybych měla dát na doktory.. malý nebudu dávat mlíko ještě hodně dlouho,spíš zakys.výrobky. ale to už je mimo diskuzi. 🙂

kvakuska
3. bře 2015

@jolima z UM jsem vařila třeba koprovku tak, že jsem odměřila vodu, do té vody jsem udělala koprovku a na závěr jsem do mírně zchladlé omáčky vmíchala správný počet odměrek UM (takže pokud jsem koprovku dělala ze 120ml vody, na závěr jsem vmíchala 4 odměrky UM) ... takže omáčka byla z UM, ale to UM jsem nevařila ... a takhle se dá udělat i kaše 🙂

kvakuska
3. bře 2015

@andrrriiik @jetynka nějak zapomínáte, že vy a vaši sourozenci jste před 30ti lety měli k dipozici jiné kravské mléko, než se vyrábí teď ... drřv když se mléko ráno vytáhlo z lednice a nechalo se do druhého dne stát v pokojové teplotě, tak zkyslo a bylo z něj výborné kyselé mléko 🙂 ... dnes když mléko vytáhnete z lednice a necháte ho stát v pokojové teplotě, tak dva dny se neděje nic a potom se nahoře srazí nažloutlej hnus a vespod zůstane žlutá voda, smrdí to jak čert, takže ochutnávat bych vůbec nedoporučila 😝 ... takže než dělat malému prckovi kaši z tohodle, to raději z UM 🙄

laska.nezna.hranic
3. bře 2015

do roka bych nedávala. proč taky? 😕

lenkavd
3. bře 2015

@kvakuska a UM je lepší v čem? Je to to samé kravské mléko, akorát jinak upravené a doplněné syntetickými látkami 😝
@jetynka
@andrrriiik já s vím s tím mlékem souhlasím. Tedy ne že by ho měli pít v nějaké velkém množství. Ale když se vybere kvalitní mléko, občas kaše, omáčky a pod jim fakt neublíží. Na mléku vadí obsah bílkoviny a obsahuje hodně soli. Ale na občasné použití klidně i před rokem. To samé dětská krupička.

jolima
3. bře 2015

Srovnavat KM s UM je jako srovnavat vdolky a holky...