Může se miminko přepít?

jenny91
30. črc 2018

Ahojky,
začínáme teď v půl roce s příkrmy. Malý si většinou jen tak něčeho zobne a nakonec se stejně pokaždé dokojí, takže by se skoro dalo říct, že stále plně kojíme. Jsem ale trochu nejistá ohledně tekutin. Zatímco jídlo totiž začne po docela krátké době odmítat a má dost a chce jen mléko, tak jakmile mu nabídnu nějaké pití, tak k nezastavení hltá. Myslíte, že bych mu měla nějak hlídat množství, aby se nepřepil a nebylo mu potom špatně? Dnes jsem to třeba stopla, když mi naráz vypil asi tři deci džusu (poté, co byl dosyta nakojený). Přišlo mi to dost vzhledem k tomu, že při kojení vypije tak decku a stačí mu to.

radecka1
30. črc 2018

Může, ale záleží na celkovém objemu za den. Ale dnes bylo extrémní vedro, takže možná měl opravdu žízeň. Jinak, dávala bych k pití jen vodu nebo neslazený čaj, 3dl džusu se mi nezdají vhodné a hlavně to pije i proto, že je to sladké.

cuuza
30. črc 2018

Džus mi nepřijde vhodný, bohatě stačí voda. Pije asi hlavně kvůli tomu, že to samo teče oproti kojení. Jakou máš savičku?

priefi
31. črc 2018

@jenny91 nedavej dzus, ale cistou vodu 😉

ladyhacek
31. črc 2018

dávej čistou vodu (či dětský neslazený čaj)
jinak synovi jsem dávala vždy pár "doušků" ale on tedy vždy pil pěkně a právě vodu. Džus pije až teď nějakou dobu (3,5 let) a ředíme mu to - ale pije skleničku denně/obden jinak voda

Džus je sladký a dle mě nemusí pít na žízeň, ale na chuť

jenny91
autor
31. črc 2018

Díky za odpovědi. Džus jsem měla ředěný a spíš to bylo, že byl zrovna "po ruce", pila jsem ho já a on se natahoval, že chce ochutnat. Ale když jsem dávala vodu, tak taky vypil třeba skleničku deci a půl a pak chtěl hned další. Nakonec jsem to vždycky zarazila já, protože už mi to připadalo moc, ale ještě jsem se nesetkala s tím, že by řekl dost. (Ale když jde o jídlo, tak to po nějaké chvilce prostě odstrčí a už nechce.) Pije to rovnou z té skleničky.

hanih
31. črc 2018

Taky bych dávala vodu a nepřeháněla to s ní, pokud zatím příkrmům moc nedá. Spíš bych třeba aktivněji nabízela kojení. Pokud si totiž zaplní bříško vodou, může se taky stát, že pak nevypije tolik mléka, kolik by potřeboval, protože právě bude zaplácnutý tou vodou - bříško bude mít plné, ale ne výživného mléka, pouze vody. Jinak taky bych řekla, že toho tolik vypije proto, že to lépe teče - je to snadnější způsob, jak zahnat žízeň.

ivuska1986
31. črc 2018

Ahojky, ja bych v tomhle vedru byla ráda, že mi pije. A z čeho mu davas pit? Naše malá, kdyz muze cucat z hrnicku, tak by se upila, jelikoz ji to bavi, kdyz ji dam lahev nebo prso, cucne si jen co potrebuje😇

petrasipkova1
31. črc 2018

Ředěný džus dávám výjimečně i tříleté a nestane se že by 3 deci vypila na ex, natož za dopoledne, pro tak malé miminko je to úplně mimo a to že zrovna baštím klobásu a hranolky neznamená, že ho tím budu krmit, že ? Pije protože to teče, pokud bych viděla že se po tom extra drápe tak bych zkusila dát prso, podle mě je 3 deci na ex na 6 měsíčního kojence moc. Zkus se zeptat mudry co na to řekne. Taky záleží jak se ted pohybujete, my ven nechodíme, doma máme přiměřeně teplo, takže děti nejsou vyprahlý.

jenny91
autor
31. črc 2018

@ivuska1986 Dávám pít ze skleničky a pije potom právě víc než z prsa. Akorát neumím rozluštit, jestli to je tím, že ho to baví, nebo jestli má žízeň na něco jiného než mléko. (Doktorka nám doporučovala, ať začneme dávat v těch vedrech i nějakou vodu nebo čaj.)

bayt
31. črc 2018

@jenny91 já dávám pití symbolicky na lžičce na zapití jídla, jinak ne...a máme to všechno úplně stejně jak vy

jenny91
autor
31. črc 2018

@petrasipkova1 Doktorky se zeptám, až k ní půjdeme, nicméně posledně nám říkala, že v těch vedrech mlíko nestačí. Jinak nekrmím čímkoli, co zrovna jím sama, jen na tom džusu mi nepřipadalo nic špatného. (Ale jak čtu ty reakce, začínám to přehodnocovat 🙂 )

bayt
31. črc 2018

@jenny91 Mně na džusu taky nepřijde nic zvláštního, pokud byl 100 % a naředila jsi ho vodou. Vždyť různé šťávy se dělají běžně. Třeba včera jsem malýmu vymačkala melouna. Ale dost mě udivuje, že ti dr. řekla, že by malýmu nestačilo mlíko. To byla půlka světa dávno dehydratovaná.

hafika
31. črc 2018

Známá s tím měla problém v podobném věku, její chlapeček pil třeba půl litru vody a pak nechtěl pít mléko. Musela mu dávat míň vody a pak se rozkojila. Takže možné to je. Teď v teplu bych mu nechala klidně i těch 300-400 ml vody za celý den, ale dávala bych pozor, jestli se nezačíná míň kojit nebo kojení neodmítá.

petrasipkova1
31. črc 2018

@bayt melouna malýmu v 6 měsících,? Myslím,že na tohle má každý svůj názor, a každý ať se zařídí jak chce, já prckům dávala maximálně Jablečno mrkvovou domácí stavu, ale to si pod pojmem dzus nepredstavim,spis pomeranc 😂

katka900
31. črc 2018

My jsme teda na UM. Dávám i vodu ale přijde, že ji vůbec nechce a moc nepije. Jak doplňujete vodu vy? Nějaká rada?

bayt
31. črc 2018

@petrasipkova1 teď nechápu, co je na melounu divnýho??

jenny91
autor
31. črc 2018

@bayt Mně to taky udivilo, zvlášť teda proto, že to tvrdila už v jeho čtyřech měsících, kdy ještě ani neměl žádné příkrmy. Takže se plně kojil a říkala, ať mu k tomu dávám třeba čaj - na to jsem se tehdy vykašlala.

jenny91
autor
31. črc 2018

@katka900 No pokud nechce, tak já bych si myslela, že ji asi nepotřebuje, že mu stačí to mlíko...

katka900
31. črc 2018

@jenny91 dik

jenny91
autor
31. črc 2018

@hafika S kojením právě vůbec problém není - nabídnu mu vodu, když se před chvílí sytě nakojil, a stejně ji hltá, a naopak když vypil třeba ty tři decky ze skleničky a pak jsem ho zarazila, tak se hned nato pořádně nakojil. Mlíka vypije pořád stejně, jen k tomu přidává další tekutiny - až si říkám, jak se to do něj vejde 🙂