Nadavuje se z příkrmu - máme pokračovat?

bayt
31. črc 2018

Synovi je něco málo přes půl roku a zatím se mi při příkrmech vždycky nadavuje. Ne při každé lžičce, ale minimálně při první prakticky vždy a dost často i dalších. No a moje otázka zní - pokračovat s příkrmy, nebo se na ně na chvíli úplně vykašlat? Tekutiny pije rád. Jídlo do ruky má rád, ale spíš si s ním hraje a jen lehce uzobává. A i to ho trochu nadavuje. Je tedy velký (9 kg) a tak mám trochu obavy s železem.

olga_
31. črc 2018

Jestli má rád jídlo do ruky, pokračovala bych klidně v tom. To, že jen uzobává, je normální - je to kojenec a s jídlem se seznamuje, najíst v pravom slova smyslu se nemusí... Je kojený? Syn byl kojený na požádání a rozjedl se prakticky až v 15 měsících, do té doby spíš ochutnával. Maso nechtěl skoro vůbec ani v roce a testy na železo i všechny ostatní mu vyšly v roce ukázkově.

zdenkaklok
31. črc 2018

@bayt Zkusila bych mu dávat menší porci na lžičku a uvidíš co to udělá, může ho natahovat z toho, že tam toho má hodně a má plnou pusinku a neví co s tím. Taky jsem to tak vyřešila a pokračovali jsme v pohodě dál, protože tohle pomohlo, ale dávala jsem asi moc na lžičku.

cherris
31. črc 2018

zkusila bych to trochu zředit, třeba mu vadí konzistence, ozkoušet různé hustoty a struktury, přece jenom je to něco jiného než mlíko...

katka865
31. črc 2018

@bayt zkusila bych trochu naredit prikrmy treba materskym mlekem.

bayt
autor
31. črc 2018

@olga_
@zdenkaklok
@cherris Jo jo, je kojený. Ale nezkoušela jsem do toho dát mateřské mléko. Přitom ale na příkrmy je celý cacný, otevírá pusinku, doslova mrčí, když jíme, chtěl by všechno hned ochutnat. I to různé množství jsem zkoušela i hustotu, ale teda nerada mu dávám vysloveně "polívky", to mi přijde, že už nemusím přikrmovat vůbec. Ale nevím.
Možná taky neumím správně krmit tou lžičkou...

no_title
31. črc 2018

My jsme v půlroce jeli jen polívky, nic jiného nechtěl. Dá se přežít i s tím 🙂 pak bude mít zas jiné období 😉

bayt
autor
31. črc 2018

@no_title ja spis myslela, ze kdyz bere jen tekutiny, ze muze mit jen mliko...

bayt
autor
31. črc 2018

@no_title kdy se ti mimco rozjedlo?

no_title
31. črc 2018

@bayt tak po tom sedmém měsíci

ladyhacek
31. črc 2018

s příkrmy jsem začala v 5 měsících v 7 měsících mi "už" snědl 100g na oběd.
jinak kojený

bayt
autor
1. srp 2018

@no_title
@ladyhacek tak to jde, dnes mi pediatra říkala, že stačí, aby se rozjedl až desátý měsíc, akorát problém je, že já mu to nechci nutit, jenže moc nepoznám, kdy už má dost (vysloveně mě neodstrkuje nebo tak, ale ani nějak super ochotně neotevírá pusinu)

konidana
1. srp 2018

Dcerka se rozjedla až po odstavení:D (15.m)

bayt
autor
1. srp 2018

@konidana Tak ja uvazuju o samoodstavu, tak doufam v drivejsi rozjedeni :D

cuuza
12. srp 2018

Že se nadavuje je normalni, musí se naučit v puse pracovat jazykem a posunout jídlo dal a polknout. Je dobre si to natrenovat na sobě, jak dat lzicku a trosku zatlačit dolu do jazyka a to cele celkem rychle. U nás to trvalo asi tři týdny než poradně pochopil, co s tím. Vždycky par lzicek v pohodě a konec. Chce to pravidelně trénovat, oni na to přijdou.

zdenkaklok
19. srp 2018

@bayt Pročpak myslíš, že to neumíš správně tou lžičkou?

bayt
autor
19. srp 2018

@zdenkaklok No mama to umi lip. Ale popravde nejvic to bylo asi tim, ze malej jeste nebyl pripraveny nebo to neumel. Ted uz se nenadavuje...i kdyz porad nesni moc.

zdenkaklok
30. srp 2018

@bayt Pokud na to nebyl připravený, tak je dobré mu dát čas a zkoušet to pomalu a postupně, nic se nemá přehánět 🙂.