Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

radka.m.
24. únor 2010

aleachim-nějak nechápu smysl toho,co jsi sem vložila tenhle odkaz,to jenom dokazuje podle mě to,že neobměnuji názory podle toho,jak se mi to hodí,ale že si za tímto názorem pořád stojím právě proto,že jsem přesvědčená,že je to správné 😎 😎 😎

beruska2x
24. únor 2010

o.k. rimmel koj treba 24 hodin v kuse, kdyz te to bavi.. mas svoji pravdu o.k.

paulla
24. únor 2010

OK, já jenom nevidím důvod proč dítěti nepodat vodu s příkrmy, to mi nebylo logicky vysvětleno

aleachim
24. únor 2010

Dala jsem to sem, abych ukázala, že se to tu opakuje jako mlýnek.

A propos, i s tímto souhlasíš???

5533 Radka2009-11-07 09:52:45
tekutiny
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda je reálné a vhodné,aby se dítěti do roka nepodávali žádné jiné tekutiny,než kojení,kojení je za 24hodin dost,tak jestli mu stačí jenom to kojení do roka,bez jakkýchkoliv jiných tekutin,předem děkuji za odpověd,pěkný víkend
Odpovědět

Jiřina Mrázková2009-11-07 21:53:57
Odpověď
Radko, dobrý večer, Petra Vám to píše velmi dobře, sama bych to lépe nenapsala. Samozřejmě, že je možné nahradit tekutiny kojením, ale protože dítě potřebuje stále okolo nejméně 800 ml tekutin denně, tak byste musela kojit prostě pořád, každou chvilku. Dítě, které už má třeba 3 příkrmy automaticky vypije méně mléka,protože prostě nemá tolik chuti, stačí mu příkrmy a nějaké to kojení. Pokud budete trvat jen na kojení a příkrmech třeba u ročního dítěte s 5 příkrmy, tak si přidejte alespoń 8-10 kojení, abyste pokryla potřebu tekutin, která je v tom věku skoro litr. OPravdu do toho chcete jít a dobrovolně z dítěte pěstovat závisláka? OPravdu chcete být takových otrokem dítěte? Opravdu chcete pak v létě řešit velký problém, že dítě neumí přijímat jiné tekutiny? Já bych do toho dobrovolně nešla ani omylem...to je odpověd p.Mrázkové,laktační poradkyně,která je velkým příznivcem kojení a přesto takto odpověděla

radka.m.
24. únor 2010

rimmel-jak můžeš uvažovat tak,že pokud se ti něco nelíbí na názoru autorky článku,tak že nejspíše zastává stejný názor o otrokovi,protože přesně tahle věta se ti minule nelíbila?

rimmel
24. únor 2010

paulla preto, lebo ja osobne si mysli ze take mm je lepsie pre dieta ako voda..radsej do jeho bruska dam 200ml mliecka ako vody(tobol len priklad)

aleachim dik presne o tom som hovorila...ze otrok dietata..a co je natom kojit 10krat denne? ved to zabere tak minutku dve cele kojenie!

a moj syn je dokaz toho ze som spravila spravne, toho coho sa dr mudra obava, sa nesplnilo 😝

beruska2x
24. únor 2010

kdyz jsi si jista, tak se nerozciluj, delas podle sveho pro dite to nej... ostatni to treba maji jinak... a co? je to opravdu uz jen o slovickareni 😉

bera28
24. únor 2010

Holky, jak jste tady některá psala, že neznáte žádné dítě, které by bylo v roce jen plně kojeno, tak já znám hned dvě holčiny. Teď je jedné 2,5 roku, druhé 2 roky a obě dvě byly do roka jen kojené. Nic jiného nechtěly. Ta mladší je kojená dosud, ta starší byla také do 2 let. Okolo 1,5 roku začaly jíst příkrmy a pít bez problémů 😉 Prostě každé dítě je jiné a co nevyhovuje jednomu, vyhovuje druhému (takhle je to i s maminkama, že 🙂
A opět musím opakovat, že to na nich nezanechalo žádné zdravotní následky, živené byly a jsou dostatečně.

paulla
24. únor 2010

já si myslím že ta voda má svůj účel (např.očišťující, když mimi už papá všechny příkrmy apod.), ale pokud kojíš 15x je to tvoje věc, moje malá by z toho asi měla bolení bříška z tak častého kojení

rimmel
24. únor 2010

beruska ved ano, mas uplnu pravdu...len to ma nasralo ze ja tu poviem daco ine nez si zvysok mk mysli a uz nemampravdu, a pritom ANO mam, a nikdy nikdy som tu nepovedala ze je zle dat cajik ci ine tekutiny, iba ze to neni potrebne.......ludia hladaju nieco co tam neni co uz narobim.

beruska2x
24. únor 2010

rimmel a co kdybys pripustila ze opravdu pravdu nemas 😉

radka.m.
24. únor 2010

rimmel-jenomže ty vidíš jenom svého prcka,u ostatních to tak fungovat nemusí,kdyby jsi pročítala třeba zrovna tu poradnu,tak uvidíš tu hafu mamin,co s tím právě problémy mají a z toho konkrétně zrovna p.mrázková vychází a je určitě menší zlo podat dítěti pár lžiček vody po příkrmu,než to prošvihnout a po roce ho týrat,aby se naučil pít tekutiny,tomu se právě snaží p.mrázková předejít,proto radí maminám,tak jak radí

rimmel
24. únor 2010

to mas pravdu radka...ako aj sa pise v clanku od lut..ze zacat ponukat vodicku od 9-11m

beruska rada si pripustim nepravdu ale pravdu mam..dokaz je aj u tej doktorky, sama pisala, ze ano mm staci do roka ale museli by ste kojit casto-co vela ludom vadi.

nika
24. únor 2010

rimmel nikdy jsi to tu neřekla " hm"

tak příspěvek z dneška v 14:59 citujem -

nehovorim ze sa nemoze cajikovat, ale dovolim si tvrdit a niesom jedina verim, ze caj pre novorodene babatko je fakt zly.

mě je strašně líto že místo rad a možných rad jak to udělat se tu dohadujete, není vám líto toho času?

sama přidávám radu jak to dělala moje švagrová, kojila oba kluky do roku a pak měl mladší problém pít z čehokoliv cokoliv, zabrala až čistá voda z lahve od Jupíku ci rajce neperlivého. hodně v tom pomohl starší syn. bylo to těžké, protože vše bojkotovala málem zkončil v nemocnici z důvodu dehydratace, švagrová nemohla ze dne na den kojit.

rimmel
24. únor 2010

nika ano, to som povedala a myslela som tym NOVORODENCA...................

beruska2x
24. únor 2010

rimmel ale o tom se tady perece nikdo nebavi - tady mluvime o podavani tekutin se zacatkem prikrmu tzn tak okolo 6m veku....

paulla
24. únor 2010

já to mám taky v rodině - sestřin malý má 2,5 roku a neumí a nechce pít nic jiného než prso 😀

beruska2x
24. únor 2010

paulla to musi bejt strasny 😅 co bude delat ve skolce 😕

rimmel
24. únor 2010

beruska ano viem o com sabavime no tema sa zvrtla aj tymto smerom,,,, niekto tu vravel o cajikovani 2 tyzdenneho baba ci co...

rimmel
24. únor 2010

a to, ze niektore mamicky to nechali zajst pridaleko uz je o inom....

rimmel
24. únor 2010

ale mate pravdu v tom ze su aj deti ktore su v tomto narocne, ze ozaj nic ine nez prsnik nechcu ci v 6, 9 ci 13 mesiacoch.

radka.m.
24. únor 2010

no,a taky -spousta dětí se kolem 8,9měsíce úplně odstaví od prsa právě kvůli tomu,že prostě ochutnají jiné chuti-příkrmy a mléko at už UM,nebo MM začnou bojkotovat, a co potom???jestli je někdo toho názoru,že poté vezme za vděk vodu ze dne na den,tak se šeredně mýlí,však víte,jak dlouho to trvá,než si dítě zvykne na něco nového a to pak má jako máma teda dva dny čekat,než bude dítě dehydratováno a pak šup s ním do nemocnice,není to trochu zbytečné,když tomu můžete předejít?a že kojené děti mají problém s příjmáním jiných tekutin,to mají,to je jecdnou dokázané a o tom není snad možné ani diskutovat

rimmel
24. únor 2010

no to mas pravdu, moze sa to stat, i ked nas pripad to nebol...ani taky nepoznam. ale priznavam.

nika
24. únor 2010

moje je malá, pije jen MM a UM z lahve vodu ani čaj ne, ale od příkrmů ji to budu nabízet, bude léto a horka.

rimmel ono je napsané že není potřeba do roka žádné jiné tekutiny jen více kojit, ale věř že děti jsou individuality, a co naděláš když má dítě 3 příkrmy, je kojeno 8-10x denně a stejně si k tomu ještě 150 ml vody dá a rádo. myslím že je správné naučit dítě na pití, nemusí vypít 100ml denně ale protě si po obídku cucnout i té vodičky, čajíku, bude mít návyk. pak hrozí že se prošvihne onen správný čas. jako například s příkrmy.

informace z netu i oblasti lékařské, kamarádek, ale i těch z generace našich rodičů (tam si berem příklad z chyb a tehdejších zvyků) jsou potřeba, osvěta, jj ale vše má své hranice, a já se snažím jít v mezích které jsou v souladu s mým selským rozumem a mateřským insinktem" ani "hod ani čihí"

rimmel
24. únor 2010

nas maly od malicka by cucal cokolvek, par krat ked bol velmi malinky som musela aj flasu dat a cucal ako o zivot 😀 tiez vedel cucat z klobucika, nasledne nato z prsnika a bez problemov aj z poharika a to sa chudacik ked sa narodil nedokazal prisat(preto ten klobucik)

ale ok, priznavam ze v tomto je vyhodne dat babatku vodu, hlavne ak mamicka vidi ze je co sa pitneho rezimu tyka narocny.

nika
24. únor 2010

rimmel nachají dojít daleko, osobně si myslím jak jsem napsala dříve s tím pitím je to jako s příkrmy děti jsou v periodách, a jak se to prošvihne nic nenaděláme, a musíem čekat na další šanci kdy budou otevřené na změnu a to pak může být klidně i za několik týdnů, měsíců..

rimmel
24. únor 2010

to mas pravdu

velakrat vidim ako sa mamicky snazia prikrmovat svoje 4mesacne babatka a sa cuduju ako im to nejde 😝 😀

lamarika
24. únor 2010

tak náš prďola i přes přesvědčení babiček na žízeň nic krom mlíčka nedostával. Myslím, že dokud je to dítko malé (tím myslím shruba do 7-8 měsíce) mu stačí pouze mlíčko a voda by se měla postupně zavádět po příkrmech aby si prckové zvykli, že se po jídle mají napít a spláchnout to 😉 Takže malý bumbá akorát po jídle a to asi až od 8. měsíce, do té doby stejně neuměl pít s flašky. . . V létě si myslím opět stačí pouze mlíčko u takhle alých dětí. A upřímně ruku na srdce: Není jednodušší vyndat prso než se dělat ráno s čajem a všude ho sebou vláčet?

lexxa24
25. únor 2010

Ahj holky, mela bych dotaz, tchyne mi "doporucuje" abych nasi 3tydenni malicke davala caj. Plne ji kojim. Prospiva, ale vecer place... tchyne to postrehla a tvrti mi, ze bych ji mela davat caj, protoze si mysli, ze place zizni. A ja nevim.. pres den spi, je spokojena. Na vecer zacne plac a trapi ji prdiky. (davame sab kapky) To chce pit casteji, ale muj pocit je, ze se u prsa spis jen uklidni. Prijde mi az moc malinka na to, aby mela pravidelny rytmus a tchyne tvrdi, ze deti po jidle spi a nepalcou tak. Nerada bych neco zanedbala nebo ji trapila zizni, ale zase mi prijde divne, ze pres den je tak spokojena. (Cura normalne)...poradite mi prosim? Je to me prvni miminko a zkusenosti s malymi detmi nemam.. takze se ucime s malou spolu...

rimmel
25. únor 2010

😀 😀 svokru urcite nepocuvaj..

babatka takto na vecer zvyknu plakavat a byt podrazdene ... vsetko spracuvavaju z celeho dna, su unavene. je to normalne ze takto place.

aj to ze sa uprsa ukludni je v poriadku a tak to ma byt, nato tam to prso je 😉

smadna urcite neni neboj sa, ak je, poziada o prsnik a z neho si zobere co potrebuje, ak nechce pit, nebude, iba si podudluje.

to ze cura normalne je super aspon vidis ze ma dostatok tekutin

ozaj cajik nedavaj! ten do bruska takto maleho baba nepatri!! iba mliecko!

drzim palce a neboj, mala je ok 😉