Nedávat plně kojenému dítěti tekutiny?

arwen_arina
6. únor 2017

Příbuzná teď má čerstvé děťátko a chce poradit. Narozdíl ode mě

nnnka
6. únor 2017

@arwen_arina
Promiň, ze se ti vtirat do každé diskuze. Ale zkus se podivat například na YouTube maminy s rozumem - prikrmy. tam vyzivova poradkyně rika, ze kdyz je dite kojeno, neni potřeba dodávat další tekutiny. Dite si s tim vystačí,voda (popřípadě čaj) se zavádí u kojenych deti až s prvními prikrmy. Mateřské mléko pro miminka neni jako kravské mléko pro tebe v dospělosti.

arwen_arina
autor
6. únor 2017

@nnnka ok,budu tomu verit 🙂 i kdyz mi to prijde jak cinska mucirna :D

prostejina
6. únor 2017

Přední mliko na žízeň, zadní na hlad. Informace profláklá jak..jak nevím co 😀 příroda to zařídila tak, aby mm splnovalo a obsahovalo to, co miminko potřebuje. A jak se psalo výš - sledovat příjem mléka. Kromě toho..mm ani konzistenci nevypadá jako smetana 😀

sisstin
6. únor 2017

@arwen_arina mm je z 80 % voda, mam skoro 15m dceru, do 13m uplne bez jinych tekutin, ted davam pouze kdyz jsme mimo domov delsi dobu a nekoji se. Jinak je jen kojena, staci ji to bohate, ma 6 plen denne plus nocni kilova ;) pokud se koji na pozadani, ne co 3h, tak to bohate staci. Vodu pije z normo hrnku, pochopila to hned, abych si nepokazila prisati.

nellilie
6. únor 2017

Safra to by muselo být matek sadistek co trápí dítě žízní:D Pokud safra kojím a dítě má dost počůraných plen tak je to ok a nemusím ho nalévat čajem. Mléko člověčí fakt není jak od krávy:D:D:D Já prcka kojím jak si řekne, vzhledem k tomu že už baští normálně a je mu 15 m, tak dostane i čaj, ale ten teda dost brzy začal z hrnku a za to jsem hrozně ráda:D Fakt nerada myju flašky;)

j.a.n.i
6. únor 2017

@arwen_arina No, ono až zas tak nejde o to, cos ji poradila, ale jak... I tady to prezentuješ dost militantně, už jen ty vykřičníky jakou ji to doktorka radí blbost a závěr od boku, že je dehydrované a brečí žízní... tyhle kecy jsou pro prvorodičku s malým miminem silně škodlivé, možná škodlivější, než ji radit ten alkohol, protože to normální člověk vyhodnotí jako pitomost, to co do ní hustíš ty tak vyhodnotit nemusí a může tím nadělat hodně škody, když bude mít pocit, že bez čaje dítku ublližuje, jak to tu ty prezentuješ.

panickatlamicka
6. únor 2017

@arwen_arina kojene dite dalsi tekutiny nepotrebuje, dokonce pri letnich vedrech je materske mleko samo od sebe vodnatejsi, aby bylo spise na zizen. 🙂

letalnica
6. únor 2017

Mně řekla doktorka, že plně kojené dítě další tekutiny nepotřebuje, naopak to dost zatěžuje ledviny.

marfushenka
6. únor 2017

Nic ve zlem ale prijdes mi nejak negativně naladena vůči kojeni 🙂

panickatlamicka
6. únor 2017

@marfushenka a zas je to mm vyhodnejsi, safra! 😀

nafuka
6. únor 2017

pro všechny mámy-pokud je dítě plně kojené,žádné další tekutiny nepotřebuje.Pitný režim se řeší až s příkrmy.Mám taky dítě a vím co píšu.

medulinek
6. únor 2017

dokonce ani kdyz uz byla mala na UM po pul roce,tak mi dotor rikal,ze muzu vodu nabidnout,ale neni treba,mala nepila ani v nejvetsich parnech,stacilo ji UM,normalne curala,potila se apod. Taky jsem se bala,ze je to mlíko,ale je to mliko pro mimca a moc dobre vedi,co potrebuji

lucajda17
6. únor 2017

@arwen_arina Přesně jak píše medulinek,ani dítě na UM nepotřebuje jiné tekutiny,bylo by to na úkor sice umělého ale mléka,já jsem dávala malé vodu jen když měla horečky,jinak ne,nebylo třeba,ale pokud svému dítěti dáváš vodu nebo čaj,tak to je tvá věc,jen je to zbytečné.

izz76
6. únor 2017

@arwen_arina Kamarádce poraď ať dítě kojí na požádání,ne podle nějakého intervalu. Jiné tekutiny nejsou potřeba,proč taky mm má unikátní složení,přesně podle potřeb dítěte. Moji dceři byl skoro rok,když bylo tropické léto,přesto o pití vody nejevila zájem,castěji se kojila a nic jí nechybělo.

arwen_arina
autor
7. únor 2017

Nam davali caj hned po narozeni,pamatuju si jeste,co mi mamka rikala,prave kvuli zapiti te sladke chuti mleka a taky proti nadymani,ne moc,treba lzicku...přijde mi to logicke,ale asi je jina doba...

netopejr
7. únor 2017

@arwen_arina A jak je to dítě stary?

margaritta1987
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andysebesta
7. únor 2017

@j.a.n.i já jsem se vsema klukama tak nějak s přechodem z kojení na běžně jídlo kojení končila.U prvního to bylo kvůli druhému,u druhého jsem už mlicko neměla,.....Takhle jsem to myslela.A z pocatku(a ten trval dlouho)bumbali prevarenou čistou vodu a spokojenost byla na všech stranach🙂

ladyhacek
7. únor 2017

Při plném kojení není potřeba jiných tekutin. Pokud myslí, že má žízeň ať častěji přikládá. Na halvičce je fontynela (snad to píši sprvně) takové místečko co je jemné na dotek - není ještě zcela dotvořenékdyž ho nasáhne nesmí být propadlá - to je dehytratace > synovi se to stalo asi 3x kdy jsem i z dálky vyděla, že v ,,hlavičce má díru´´ . Až pak sjem zjistila co to je . Častěji jsem přikládala 1-2h A to i přes léto. Tekutiny jsem začala dávat až s příkrmy kolem 5-6m aby si zvykl na pití.
Samřejmě je to její věc - jsou tací co tekutiny dají. Ale to stačí jen po lžičkách malinké množství.
Jinak skutečně není nezbytné dítěti dávat tekutiny > převařená kojenecká voda či ten fenkylový čaj

arwen_arina
autor
7. únor 2017

@margaritta1987 proc bych mela byt troll? A proc se teda prodavaji caje od 1.tydne zivota ditete?

arwen_arina
autor
7. únor 2017

Ja se radsi ptam,sama mam decko na UM a caj davam od 1.tydne, UM se na žízeň dávat nesmí,když se tráví 3 hodiny,u kojení zkusenost nemam,proto se ptám. Dr.mi taky rekla,ze nemam k UM davat caj,na to si tchyne poklepala na hlavu,ze se pani doktorka zblaznila,ona mela tri deti a vsem caj davala a ja jsem rada,ze jsem dala na tchyni,mala vubec netrpí nadymanim a koliky nezname. Tak nevim,kde je pravda...kdyby caj tak moc skodil,tak ho neprodavaji,ne?

jozy2
7. únor 2017

Ahoj stačí fakt jenom kojení a pokud má suchou kůži ta at koupi linolu a da mu to do koupele mi sme měli ten stejny probkem a pomohlo to🙂

medulinek
7. únor 2017

@arwen_arina a chutnala jste to mliko nekdy? Sladky neni vubec, chutna spis jak mastna voda,mozna kokosovy mliko,sladky rozhodne neni. A caj v porodnici,to je tak rok 50,ne?

karlajasmine
7. únor 2017

U plného kojeni stačí zavést další tekutiny až kolem 8.mesice. Sama jsem synovi začala dávat vodu kolem půl roku. Dávat kojenemu novorozenci vodu je naprosto zbytečné.

kika_21
7. únor 2017

@arwen_arina Tak prodávají se třeba i granulované čaje-obecně asi není fajn prolévat děti cukrem-dají se jim dávat cukry třeba později ve formě ovoce .Potom i zelenina obsahuje sacharidy...Každý si hraje na odborníka-sama mám dětí 5, ale dám na jednu doktorku-ne na tchýni, ani na sousedky. Taky občas na mého muže-má takový nevědecký přístup-ony se totiž i poznatky mění. Děti samozřejmě nemají být bez cukru-mozek potřebuje energii. Pokud něco řekla dr., ke které chodíš, jelikož jí věříš, řídila bych se tím. 🙂

lucka00024
7. únor 2017

@arwen_arina no... myslela jsem že nepřispěji ale neda mi to.... mam 11m stareho syna,od porodnice jsme jeli pul na pul mm-um čaj jsem mu parkrat zkusila nabidnout nechtěl nebo jen minimalně (mimochodem od prvniho tydne nejsou jen na žizeň ale hlavně na boleni břiška-feniklovy).Později jsem zkoušela ruzne šťavy,hrničky atd... plival ok neřešila jsem plen měl počuranych dost a až teď co jsme vyřadili flašku a misto toho davam kaši tak mi konečně začal pit a to dokonce z normalni skleničky.... (samozzřejmě male miminka pokud neni mm nebo je ho nedostatek um potřebuji) ale maly ma dost mlečnych vyrobku tak už nedavam a tim jsem chtěla řict že jak pišou ostatni hlavně kojit a kojit...

medulinek
7. únor 2017

Ale UM je i na zizen,supluje MM. Ja caj nedavala a koliky ani nadymani jsme taky nemely,to neni o caji. A ublizit trebas nenuze,ale nicemu nepomuze,max zatizi ledviny. Ale vy a tchyne mste svou pravdu,kterou hodlate sirit osvetove dal,takze skoda slov

kika_21
7. únor 2017

@lucka00024 Ano-nechci tady porovnávat děti třeba se šimpanzy, ale oni si také nevaří čaje a opičátkům už vůbec ne...Asi je tam neprodávají...☹

marcela2222
7. únor 2017

Při dostatečném plném kojení (v létě alespoň 8x) dítě nepotřebuje žádné další tekutiny přidávat, MM je tvořeno z více než 80% vodou.

mrskato
7. únor 2017

@arwen_arina už to tu bylo několikrát napsané, ale opravdu, kojenému dítěti není třeba podávat vodu ani čaj. Navíc pokud by takhle malému miminku začala podávat další tekutiny lahvičkou, může si pokazit techniku kojení. To, že má suchou (loupající se kůži) po porodu, je zcela běžné, můj syn to měl určitě i 4 týdny od porodu.
Dcera (5let) byla plně kojená (jen kojená) do 5,5 měsíce, s prvními příkrmy jsem začala podávat vodu. Synovi jsem ve 2. měsíci podala akorát pár lžiček fenykového nebo kmínového čaje, protože hodně trpěl na bříško, nicméně to nepomohlo.