Nemůžu naučit dceru v 17-ti měsících jíst kousky

tyf
6. srp 2014

Už vůbec nevím jak na to. Dcera má 4 přední zuby a sní sušenku nebo kousek něčeho, co jí dám do ruky, ale hlavní jídlo na talíři mi prostě plive. Pořád vše mixuju do hladka, když nechám menší kousky, buď je vyplivne, nebo se začne dávit. Když před ní postavím jídlo s většími kusy, aby si brala rukou, jen si s tím hraje a nic nesní. Nejde to hlavně proto, že dcera strašně málo jí, ale opravdu extrémně, pozorují nás i na gastru. Takže kdybych jí to nutila a nedala jí nic jiného, aby se to naučila, úplně s klidem nebude jíst klidně celý den. A já jí prostě nemůžu nechat tři dny o hladu, už takhle má výraznou podváhu. neznám nikoho, kdo by skoro v roce a půl stále mixoval kašičky jak první příkrmy. Je to samá voda a myslím, že už jí to ani nechutná, ale pořád se nemůžeme hnout z místa. Nemůžeme si dát nic v restauraci, jet na dovolenou se stravováním, vůbec nevím, jak na to. Už jsem to sem psala před půl rokem a všichni mě uklidňovali, že na to přijde a nebude to trvat věčně, ale mě už to jako věčnost připadá. Máte typ na jídla na tohle přechodové období, která se dobře jedí?

zyoma
16. led 2015

@merunkova taky me to zajima, co to je za neurolozku.…

zyoma
16. led 2015

@josefina79 prave holky na foru nestardantnich deti rikali, ze nejlepe ke Krejcirove, ze zacky nejsou tak dobre, tak se bojim, ale budu o tom uvazovat, diky za typ 🙂

merunkova
16. led 2015

@zyoma
@josefina79 holky , jméno už nevím, ale byla to bába, na Antala Staška, na čtyřce.....fakt mazec. To samé pediatr se spokojil ve 12 měsících s tím, že malý jen leží, napsal, že vše je OK, přijďte v 15 měsících....Od 8 měsíce jsem si vyběhávala rhb....prý nemusíme cvičit, malý vše dožene...no mazec, celkem 5x mě odbyli s tím, že má na vše čas.A když ještě v 17 měsících ležel jak pecka, tak jsem si sama našla rhb v Braníku - Rehamed - a po 6 týdnech vojtovky se syn postavil 🙂 🙂 🙂 Byl to krásný pocit, ale od té doby jsem na špatnou péči jako pes!!! A ještě jeden postřeh - pokud se dítě nevyvíjí standartně, zvažte další očkování.To totiž může způsobit opožděný PMV, u mě to nevyloučila synova současná neuroložka,.Od 2 let jsem syna už neočkovala a ani to nemám v plánu.

josefina79
17. led 2015

@merunkova hele, u nás něco podobného v bleděmodrém, ale né až tak drsné. A to jsme chodili do rizikové poradny. Pořád měl napsáno PMV v normě, normotonus atp. No a pak když se v 7 m (korigovaného věku) stale pořádně neotáčel, tak jsem už natvrdo žádala rehabilitace. A rehab sestra mi řekla, že můj téměř 8 m syn má krásnou polohu 3 měsíčního dítěte. No mazec.
Očkovaný naštěstí není. Já I muž máme imunoproblémy, což nikoho syce nezajímalo, všichni mi trvrdili, že to na něj nemůže mít vliv, ale vyběhala jsem si imunoložku, co nám napsala papír, že do 2 let neočkovat, pak udělá odběry a podle toho bude mít syn individuální očkovací kalendář. Ta imunoložka mi řekla, že očkovat nedonošené dítě s opožděným PMV a s takovouhle imuno rodinnou anamnézou může jen sebevrah.

merunkova
17. led 2015

@josefina79 Ach jo, to je taky děs 😒 Můj syn měl při narození jen 2 kg a když měl teprve 2,5 kg, tak už mu naprali první očkování 😠 Ve třech měs. další a pak se začal už zpomalovat.Dle Dr příčina neznámá.Ale mě tedy známá je a to zcela jasně.... 😖 Dnes už bych to nikdy neudělala, ale tehdy jsem doktorům věřila.Dnes si vše ověřuju a jak se mi něco nezdá, jdu jinam.Naštěstí nemusím, máme teď dobou péči 🙂

zyoma
17. led 2015

@merunkova
@josefina79 tak my mame odlozenou tu zivou vakcinu, nastesti nam to sam neurolog doporucil kvuli vyvoji, takze pediatr moc neprudil 🙂 mala se narodila 41+0 a vazila docela hodne 3820, navic planovanym cisarem, takze tam problem zadny. Ale dostala hexa a prevenar. Spis problem vidim ze lezela 2 tydny v nemocnici po operaci, nevim 4 hodiny narkozy je dost. Az v roce mi rekli, ze je lehce hypotonicka, a po mesici cviceni zacala lezt...