Odmítá zelenou zeleninu od doby, co jí ovoce. Co s tím?

vikiza
27. črc 2018

Maminky, prosím o radu.... Syn 5,5 měsíců, od 4,5 měsíce má příkrm a je na umělém mlíčku. Zkraje jedl pěkně zelenou zeleninu, teď po měsíci, co jsem zavedla ovoce na svačinku začal odmítat zelenou zeleninu. Aby to snědl, tak v tom musí mít mrkev nebo dýni, to miluje. Zřejmě to pro něj není dost sladké, i když předtím to jedl. Jak mám teď postupovat dál? Přestat dávat ovoce? Snažím se to jídlo nabízet opakovaně, ale je to spíš horší. Dnes měl brokolici s rýží a telecím a kdyby mohl, tak mi to omlátí o hlavu. Snažím se vařit
.Když jídlo nechce, dám mlíčko, nenahrazuji jídlem které má rád.

ivuska1986
31. črc 2018

Ahojky, ony se chutě deti fakt strašně rychle mění, dceři je deset mesicu, zacali jsme s prikrmy v 5,5 milovala cervenou repu a avokado s dyni-ted mi na tyhle druhy neotevre pusinku, je to tri dny, co vyřadila cervene maso, ji jen bílé-zase za tyden zkusim nabidnout-jogurt nechce ani vidět😇 myslim, ze ještě neprisel jeho čas😂 kdyz mi neco odmitne - jdu pro brokolici nebo dyni - tu si da vždy😂😇

normalnimatka
31. črc 2018

jéééžkovy, tak to bych fakt neřešila..... stě počkej, ono se to nějak vystříbří.
však ty příkrmy jsou nechutný, já se vůbec nedivim. zelenina - bez chuti v podstatě, ovoce - má to chuť. je jasný, že to bude někdo upřednostňovat.

buď ráda, že vůbec jí..:/ a že tu zeleninu aspoň vzal do pusy.

vikiza
autor
1. srp 2018

@normalnimatka něco je vážně nedobrý... Nevím, co mám pořád vymýšlet za kombinace. Čerpaly jste nápady odněkud z netu?

Maminky, dávaly jste třeba 5-ti měsíčnímu mimču ostružiny (domácí)?

bacika
23. srp 2018

@vikiza Jo mění se jim chutě, když toho hodně vyzkouší, ale to je podle mě i dobře, že toho vyzkouší hodně 🙂. Domácí dýně je určitě dobrá, ale já raději než hokaido, tak kupuji máslovou dýni, na zahrádce ji bohužel nemám.