Olej do "příkrmů", s jakým máte dobrou zkušenost?

malix
15. srp 2015

Maminky, prosím, s jakým máte dobrou zkušenost? Prosím o vaše zkušenosti, tipy. Chci pomaličku začít zavádět "jídlo"... Mám v plánu vařenou, rozpasírovanou bramboru s troškou UM - a přidám malinko oleje nebo ne a jsem vedle, jak ta jedle? 😖 🙂 (mám zde kokosový nebo sezamový, potom samozřejmě i běžný slunečnicový, ale ten nemám v plánu dát) Díky! 🙂

nika82
15. srp 2015

tak ti napíšem že moja sestra nikdy olej deťom do príkrmov nepridávala, neviem či kojíš alebo nie ale ja by som ešte aspoň mesiac počkala

fykyska
15. srp 2015

https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... pro inspiraci

máslo 🙂 klasické máslo..
nebo olej olivový,řepkový, slunečnicový v Dm např. prodavají od Alnatury i speciální olej do dětské stravy od 4m +

https://www.globus.cz/brno/produkt/761/alnatura...

andy80
15. srp 2015

Olej není nutný. A není třeba dávat do příkrmů UM a navíc, máte ještě odst času hm. Napřed si to pořádně prostuduj, dej malé ještě tak měsíc a pak můžeš začít pomaličku s příkrmy.

alzbetak
15. srp 2015

Tiez by som este urcite pockala mesiac - dva minimalne (predpokladma ked pises o UM tak nejkojis) A ako pisali holky - maslo (ja som davala v bio kvalite) kludne do veci kam patri bezne mliecko tak UM moze byt a olej - z DM predavaju specialne detsky od Alnatura (ide o vyvazenu zmes olejov). Varila som nad parou zo zaciatku.

Tu na MK je vela diskusii aj receptov, cas ktory viacere odporucame este pockat by som venovala ich prestudovaniu 🙂 ... (teda pokial nieje nejaky dovod preco chcete uz tak brzo zacat s prikrmami)

Vela zdaru 😉

jinaja
15. srp 2015

Ja zacala s prikrmy v 6 mesicich a taky jsem se pidila,Co Je nej tuk do prikrmu ..A vyslo mi jako nejzdravejsi ghi,tedy prepusteny maslo.Na chut Je pak zase vytecny mandlovy maslo,tam ale pozor na alergii...

loc
15. srp 2015

Ahoj, ja davam repkovy, je hodne zdravy, jsou v nem esencialni mastne kyseliny a pro deti se doporucuje. Akorat uz potom jidlo neupravovat pri vysokych teplotach (ale trochu ohrat v hrnci muzes);).

cell
15. srp 2015

do zeleninových příkrmů jsem dávala řepkový za studena lisovaný, pár kapek, UM jsem nikdy nepřidávala 🙂

scruffy
15. srp 2015

Taky bych si přečetla ještě víc diskusí na toto téma, brambor bych jako úplně první zeleninu nedávala, ten se dává až později spíš jako příloha. Já dávám olivový extra panenský olej a střídám ho s Alnatura řepkovým olejem.

zo_ja
15. srp 2015

Proč olej? Humus řepku bych nedala, panenský olivový, ale vůbec nechápu, prčot o přidávat.
Proč vařenou bramboru? Dala bych z čerstvé zeleniny/ovoce ne ožužlání, rozhodně jednodruhově, nic nemíchat. Nechápu, kam s těm příkrmama spěcháš? 😉

blahova_andrea
15. srp 2015

já tedy zírám kolik z vás tu neví, proč by se měl dávat "tuk" do dětských příkrmů 😅 o tom, že některé vitamíny jsou rozpustné a využitelné jen v tucích jste dámy nikdy neslyšely? 😉

nolies
15. srp 2015

Bramboru staci rozmixovat v trosce vody, ve ktere se varila. A tuk se pridava kvuli vitaminum rozpustnych pouze v tucich. Do kazdeho prikrmu davam za studena lisovany olej. (dava se az do hotoveho pokrmu). Mam ryzovy 🙂

pelca
15. srp 2015

Sezamovy, bodlakovy, panensky olivovy, maslo.
Kazdy ma sve duvody, proc ho podavat. Jinak pokud bys chtela znat konkretni prednosti danych oleju, jsou vyborne stranky s oleji www.panenske-oleje.cz.
V prikrmech moc tuku nebyva, takze je dobre jej pridavat. Oproti materskemu mleku jsou prikrmy chudsi na energii.

jbzirafa
15. srp 2015

vařila jsem ve vodě (bez umělého mléka) - kojenecké, později klasicjé, pak olej obyč. slunečnicový, nebo máslo, na střídačku. na radu doktorky, bez problémů.

smallinka
15. srp 2015

Dávám do domácích příkrmů od začátku malinko pravého nešizeného másla nebo kvalitního olivového oleje. Lépe to klouzne miminkovi do bříška a taky jsem netrpěli zácpou..... Nevidím na tom nic špatného, naopak. Četla jsem to někde na internetu, kde se psali recepty dětských příkrmů. Olivový olej je moc zdravý, tak proč ne.

madrilena
15. srp 2015

Do příkrmů pro tak malé děti je vhodný olej panenský olivový nebo řepkový; já jsem nikdy žádné jiné nedávala

23363
17. srp 2015

Já jsem dávala olivový olej, později i máslo... Jestli můžu poradit, začala bych dýní. Plně jsem kojila, ale přikrmovat jsem začala ve 4,5 měsíci na radu pediatra. Pro ty kteří se hned ohradí: Nové studie ukazují, že dřívější zavádění příkrmů má vliv na to, že dítě trpí méně potravinovými alergiemi.

slunina
17. srp 2015

Já jsem dávala kvalitní dýňový, je i krásně voňavý a unylým blivajzům dal šmrnc.

urum
17. srp 2015

Ja davala panensky olivovy