Opravdu musím spotřebovat skleničku mrkve do 24hod?

nikolaamiminko
7. čer 2018

Ahoj, zaciname s prikrmy a na sklenicce mrkve je napsano, ze se po otevreni ma skladovat v lednici (ok to je jasne) ale i tak spotrebovat do 24h. Jenze jak to malej jeste neumi jist, tak da tak 2 lzicky...a zbytek bych mela fakt vyhodit? Muzu tu sklenicku mit treba aspon na 3 dny v lednici, zavrenou... Moc nechapu co by se s tim mohlo stat....

xxx3d
7. čer 2018

@nikolaamiminko ano, to je nevýhoda prvních kupovaných příkrmů, že ji po dvou třech lžičkách vyhodíš celou.
jinak bych dbala rad výrobce, někdo má 24h, někdo dva dny, a je to podobný, jako když si koupíš v lahůdkách majonézový salát, nebo nějaký salát v kterém je majonéza, tak tam máš na krabičce taky spotřebovat do... většinou 24h. Když to sníž později, třeba za dva dny, nemusí se ti nic stát, ale taky můžeš mít v lepším případě pořádnou s*ačku, riskneš to u miminka?

nikolaamiminko
autor
7. čer 2018

@xxx3d No ale mrkev a majoneza je trochu rozdil...jako asi to fakt vyhodim, ale zda se mi to prehnane 😩

mku
7. čer 2018

Taky jsem to vyhazovala... a delam to do dnes kdyz prikrm nespotrebuju druhy den k obedu... lepsi vyhodit par korun nez riskovat prujem... obzvlast v tomhle horku.
Jinak ja ze sklenicky vzdy odeberu cistou lzickou na misticku jen co sni a zbytek dam hned do lednice, ale i tak nenechavam dele jak 24h masozele a 48hodin ovocne...

garalela
7. čer 2018

@nikolaamiminko nemusis vyhazovat muzes to dojist sama a nebo uvarit 5 cm mrkve.

2hanah
7. čer 2018

@nikolaamiminko Proto bych první příkrm po troškách vařila. Uvařit mrkev, s kouskem bramboru nebo trochou rýže a rozmixovat není tak náročné, dá se zamrazit a nemusí se každý den vyhodit sklenička za zhruba 20,-Kč.

krisulka
7. čer 2018

zeleninove prikrmy je lepsi delat si sama doma, zvlast kdyz to nesni cele🙂) cena je uplne jinde, ty sklenicky jsou casto hrozne predrazeny

eloise02
7. čer 2018

Vždycky jsem vařila, uvařit trochu mrkve, nebo jakékoliv jiné zeleniny, stojí mnohem méně než sklenička a je to hotové během chvilky. Vařila jsem vždy obden.

saoirse
7. čer 2018

@nikolaamiminko 24 hodin znamená, že to může mít opravdu dva dny za sebou k obědu, to není tak zlé. Já tedy měla za to, že trvanlivost masozeleninoveho je právě do druhého dne (dva obědy ), čistě zeleninového bez masa je 48 (maso se přece jen rychle kazí ). Jinak souhlas, mezi rozmixovanou mrkví a masem s majonézou je celkem rozdíl 😀

xxx3d
7. čer 2018

@nikolaamiminko já jsem to uvedla schválně, jako příměr 🙂
jinak pro mimi to klidně může být i tak šok, myslím pro trávení, všude se píše že první lžička mrkev, já bych dneska volila první lžičku bramboru, nicméně už je pozdě.
ale jak tady píšou holky, když si uvaříš kousek mrkve, brambory, rozmixuješ, máš to hned a bez kupování. ušetříš.

cuuza
7. čer 2018

24 hodin znamená, že to máš na dva dny. Přece bys jednu skleničku nechtěla mít otevřenou týden...

lajla
23. čer 2018

varte..taky nejim konzervy a jidlo ze sklenicek..Vy ano?
mate to za 15min.hotove
ano.vyhodila bych to.fuj

leilinka1234
23. čer 2018

Když mi zbyla sklenička mrkve, dala jsem nedojedený příkrm do mrazáku do formičky na led. 😉 i když jsem to zamrazila až ten druhý den, tak se nikdy nic nestalo a po rozmražení to bylo ok 😉 i jinou zeleninu, kterou jsem si chtěla zmrazit, jsem dávala do těch formiček. Pak už jsem věděla, že mi sní 3 kostky mrkve a bylo 🙂

leilinka1234
23. čer 2018

@lajla není to každého věc? Omg

loole
23. čer 2018

Dávala jsem i po 48 hodinách, déle už ne. Ale odebrala jsem vždycky trošku do misky, abych oslintanou lžičkou nenabirala přímo ze skleničky. A nebo jsem také mrazila do toho tvořítka na led. Zkoušela jsem vařit doma, ale malá mi to odmítala, takže jsme najeli na skleničky a vydrželo ji to hodně dlouho 🙃

slunea
23. čer 2018

Jako většina věcí u mateřství - je to na tobě a tvém pocitu. Když ti přijde, že tomu nic není, tak proč mu to nedat?
A jak už psaly holky - lepší je vařit sám a mixovat. A mražení ve formičkách na led jsem taky hodně využívala. Když mi něco zbylo, dala jsem do formiček a pak zmrzlé vyklopila do krabiček a měla jsem zase volnou formičku. Pak stačilo vzít pár kostek - trochu zeleniny, nějaké maso, ohřát a bylo 🙂

eithelwing
23. čer 2018

Tak nevím, na naší sklence bylo vždy do tří dnů. A ten třetí den jsem to většinou snědla já, když byla dcera velmi malá. 🙂
Dceři nikdy nebylo špatně.

Každopádně z praktického hlediska jsem si koupila silikonové formy na muffiny, které ráda peču, a zamražovala dceři tyto pidiporce, když toho ještě moc nesnědla. Tedy domácí vařené.

pavca1982
23. čer 2018

Může to chytnou po třech dnech plíseň.Tři dny je moc.

alcar
23. čer 2018

Nechavala jsem a nechavam 48hod.

ivuska1986
23. čer 2018

Ahojky, já též prvni mrkev davala ve sklenickach a vyhazovala zbytek. Male mnozstvi prikrmu se mi blbě mixovala a kvuli trem lzickam se se s tim teda patlat nechtela, ono 12 Kc utratim i za horší veci, nez je biomrkev. Pak kdyz uz dcera snedla vetsi mnozstvi, tak jsem vse varila v pare, jakmile ochutnala varene, odmitla cokoliv kupovaneho vcetne bioovoce ve sklenickach, takze vaříme😇

letadylkokane
23. čer 2018

@lajla proc hned tak z vostra?

alcar
23. čer 2018

@lajla ty jsi nikdy nejedla treba kupovanou pastiku nebo rajsky protlak?

badyr
24. čer 2018

@leilinka1234 ahoj, také začínám dávat malému příkrmy, zatím tedy vařím, skleničky jsem zatím nezkoušela a napadlo mě, že bych si také mohla uchovat pár porci do mrazáku. Dávala jsi zamrazit jakoukoliv zeleninu? I třeba rozmixované batáty a cuketu... díky 😉

luj89
24. čer 2018

Ahoj, ja tedy kombinovala sklenicky a domaci prikrm. Zeleninu typu brambor, mrkev ci batat jsem kupovala, ale napr. dyni, bio hovezi atd. jsem kupovala ve sklenickach. nechavala jsem v lednici az 2 dny a pripadny zbytek zamrazila. Vzdycky jsem pak vyndala nejake kosticky, k tomu popr. uvarila brambor ci kuskus a bylo hotovo. Nekdo ma ,,hodne,, dite, ktere vydrzi kazdodenni mamincino vareni prikrmu, moje prorvala i rozmrazovani v mikrovlnce 😀. Jo a mala rada, zkus misto mixovani jen pomackat vidlickou, u nas to melo mnohem vetsi uspech.

normalnimatka
24. čer 2018

tak to nedávej do ledničky,ale do mrazáku

absintka19
24. čer 2018

@nikolaamiminko a co tak ten kousek mrkve uvarit v pare?? To neumis?

luciebx
24. čer 2018

ty male sklenicky ma Hami. a ty jsou nejlepsi

leilinka1234
24. čer 2018

@badyr jj, dávala jsem do mrazáku všechno, krom brambor a právě cukety - tu jsem měla to období k dispozici poměrně málo, takže nikdy nebyla 🙂 ale vzhledem k množství vody v ní bych do mrazáku ani nedala. Zkusila jsem i batáty a byly ok.

leilinka1234
24. čer 2018

@absintka19 někdo neumí uvařit mrkev, někdo zase nemá slušně chování... Každému něco chybí ;)

opicka123
24. čer 2018

Já jsem se treba zpocatku bala dusicnanu, byl zrovna zacatek jara a zrovna ta prvni jarni zelenina jich byva plna, tak jsem zacala sklenickama. Ted uz varim a aspon se mi prazdne sklenicky hodi.

eviicka
24. čer 2018

@opicka123 ze stejného důvodu jsem začínala skleničkami i já, co se nesnědlo hned, jsem zamrazila. Jinak teda nikdy jsem nic nevyhodila, všechno dojidám případně já (nebo vlastně ještě pes 🙂).