Otázky na fenyklový čaj, kojení a Sunar

bergina
11. led 2015

Zdravim, potrebuju radu. Zezacatku jsem syna jenom kojila. Pak kolem 2 mesice chtel prso kazdych 45 min nekdy hodinu a pil a cumlal prsa az hodinu obe. Malej sice pribira na vaze ale mela jsem pocit, ze mu prsa nestaci. Ale vim ze o cumlani prsou neslo. Ke kojeni jsem nasadila nutrilon pronutru. Vic kojila a jednou denne na noc nutrilon. Jenze pak mel z toho asi bolesti. Po vypiti plakal a zvracel proudy. Vysadila jsem a zacala sunar 1. Sice po nem blinka malo asi prepitim ale uz ho ma porad chutna mu a prsa davam uz jen v noci a pres den na chvili.
Moje otazky zni:
Kdyz jsem alergik a partner taky, musime zkonzulotovat vhodne UM s lekarem?
Kolik caje pri UM musi pres den vypit? Davam fenyklovy caj kazdy den, ale nekdy vypije vice a nekdy skoro za den nic a pricucne se az k prsu.
Z prsa se muze jeste napit i presto ze ho davam minimalne?
Muze detsky fenyklovy caj kazdy den? Kdyz totiz nechce caj davam prso na piti.
A proc se mi u sunaru krouti jak zizala, i kdyz ma hlad. Problem s prisatim k prsu a automaticky k lahvicce nenastal.
Prckovi jsou ted 3 mesice. Dekuji

alboo
11. led 2015

@bergina asi neodpovím úplně na vše, s kojením moc zkušeností nemám... nekojila sem od porodu, tudíž dítě od druhýho dne na UM. a vzhledem k tomu, že si sem fakt vědoma, že MM nic nenahradí, tak sem dost řešila UM a jeho výběr a co případně k tomu. Manžel je alergik a astmatik, tudíž jsem taky řešili HA mlíko a je to opravdu lepší, to mlíko je víc rozštěpený a tím páden to není takov zátěž pro dítě. Ale stjeně nikdo nezaručí, že alergický nebude, ale to platí ve směs i u kojení. A pokud není nějaký extrémní vedro tak nic kromě UM pít nepotřebuje, pokud jo, tak se má dávat voda po lžičkách, čaje se moc nedoporučují. A pokud ho bolí bříško, tak bych zkusila jiný UM. My jsme přes 4.měsíce na HIPP HA a žádný bolení břicha. Ale pokud je dítě prostě na prdy citlivý tak se doporuje fenyklový čaj před nebo po jídle (ted nevím) kuli tomu a ne kuli hydrataci a nebo nějaký kapičky na prdíky. Ale sunar je dost známej bolením bříška

bergina
autor
11. led 2015

Malemu bolelo briska po nutrilonu. Po sunaru je vse ok. Jen obcas ublinkne po vypiti. A jinak davam teda fenyklovy kazdy den ale moc nevypije a spis si cucne z prsa. Jako mam pocit na zizen. A tkusila i od hippu granulovany s medunkou atd. Ale ten moc davat nechci. Je mi tk blbe ale to HA znamena co. Detsky lekar chtel abych jen kojila. A jen osmkrat denne ale malemu to nestacilo a rval jak pichle tele. Kdyz mu to teda nestacilo dala jsem mu UM a prijde mi ze je klid. Ja jsem sama alergik a astmatik a pritel jen alergik. Moje kamaradka treba ma nutrilon ktery ma predchazet alergiim.. ale me nic detska nerikala

marecekavendulka
11. led 2015

@bergina tam byla uz od zacatku chyba nasadit um. Pokud jsi kojila,nebylo um treba,obzvlast,kdyz ti normalne pribiral 😉

tamarila
11. led 2015

@marecekavendulka No, není nad vyčerpávající odpověď na jasné otázky 😅

@bergina Čajíku není přesné množství kolik má vypít, prostě nabízej a on si vezme co potřebuje. Prso klidně dávat můžeš, naopak je to nejlepší, pokud si od tebe dá slespoň něco kvůli protilátkám. Jinak fenyklový i jakýkoliv jiný může klidně každý den, pokud je na něm označení že je vhodný pro daný věk. Některým dětem ale fenykl nejede, tak zkus jiný, nebo třeba jenom vodu. Pokud netrpí na koliky, tak je fenykl zbytečný. S alergiemi zkušenosti nemám, ale pokud nereaguje, tak je mléko asi v pořádku. Existují ale i hypoalergenní, bývají označené jako HA.
To za chvíli vychytáte, neboj 🙂 Není nijak přesně daný klik čeho mají zbaštit, každé mimčo toto má jinak. Já mám druhé dítě (také má teď tři měsíce) a má úplně jiné potřeby jídla než první dcera.

marecekavendulka
11. led 2015

@tamarila tak me to jen tak napadlo,nechtela jsem nikoho pohorsovat

bergina
autor
11. led 2015

U prsa se mi porad kroutil a krouti. Pritom se prisaje a pak zase prso pusti.. nevim jestli to mohu jeste zachranit. Raa mam neskutecne mekka a opravdu mi prijde ze mu nestaci. Aby chtel kojit kazdou hodjnu.. nebo hod a pul jr divny

stavba
11. led 2015

První 3 měsíce je běžné, že mimčo trpí na prdíky, proto se kroutí. Nevzdávej to a koj jak si řekne. Po třetím měsíci se to zpravidla zlepší.

lidija1234
22. lis 2021

Trošku mimo dotaz,ale je možné že dítě bolí bříško po feniklovem čaji ale kapky Babyclam mu nevadí ?

alpakovo
22. lis 2021

@lidija1234 možné to je, my jsme fenykl a ostatní bylinné čaje museli vyřadit

alpakovo
22. lis 2021

@bergina s kojením a UM ti asi moc neporadím. Poradím ale zkusit vysadit ten fenyklový čaj. Jsem taky alergiky/astmatik a právě u nejmladšího syna se objevila špatná reakce na fenyklový a bylinné čaje. A může to prý být právě díky možnosti alergie