Přestala jíst příkrmy. Můžou to být zuby?

elsy3
6. zář 2019

Zdravím, jdu si pro radu - téměř devítiměsíční dcera už několik měsíců krásně jí (ke svačině ovocná přesnídávka nebo jogurt, k obědu maso, zelenina, ryby, žloutek - sní cca 180 gramů a krásně otevírá pusu na lžičku, večer kaše opět lžičkou, sni celou misku). Ale už pár dní mi ječí, jakmile ohřeju oběd a dám jí na lžičku jídlo. Ochutná pár lžiček a spustí hysterický záchvat. Teplota je ok, konzistence taky. Řve, dokud nedostane UM. Jogurty, ovoce, kaše ji normálně dál. Už má dole dva zuby, ale při jejich růstu jsem o nich ani nevěděla. Jedla krásně, nebrečela, spala celou noc. Nateklé dásně nemá. Myslíte že to i tak může být od zubů? Děkuji 🙏

vladienka
6. zář 2019

@elsy3 urcite ano, u nas prve jednotky nic zaujimave, horne boli o dost horsie, napr trojky boli cisty horor.. jeden tyzden dieta je, druhy neje nic..

elsy3
autor
6. zář 2019

@vladienka Ok, děkuji. Já byla právě překvapená - u prvních dole vůbec žádná reakce a teď takové záchvaty. Předtím se na jídlo úplně třásla a teď aby si vzala vůbec sousto. Tak snad to brzy přejde..

vladienka
6. zář 2019

@elsy3 prejde, viackrat sa to este vrati, ale vzdy vsetko prejde 😁

michaelllas
6. zář 2019

Jak říká @vladienka 🙂 To budou taková období, náš malý, když rostou zoubky taky nechce jíst vůbec

kittyy17
6. zář 2019

@elsy3 s největší pravděpodobností zuby, i když hned nevylezou, můžou trápit i několik měsíců. Neřeš to a dej jí co sní. Zkus polévky, mixované

sarrita
6. zář 2019

U nás to bylo podobné když rostly zuby. A ještě měl období, že nechtěl jíst co jsem uvařila, ale jen kupované skleničky. Trvalo to asi týden.

areh
6. zář 2019

Tak se přikláním k zubům. U syna jsem o prvnícj nevěděla a poté nechtěl jíst, jedl jen jogurty a MM. Jakmile se zuby prořezaly, začal zase krásně jíst

elsy3
autor
6. zář 2019

Dobře, díky za rady 🙂 zkusím k obědu ty polévky. Teď večer mi krásně snědla celou misku teplé kaše lžičkou. Jen ty obědy jsou problém 🙈 tak uvidím, snad zuby brzy vylezou a bude zas klid.