Příkrm ovoce/zelenina. Co zkusit?

maminkanikolka
24. lis 2023

Ahoj maminky, máte některá z vás zkušenost, že miminko nechce žádnou zeleninu? Malý má 5m a chtěla jsem začít s nějakým příkrmem. Od 4m dávám většinou na noc rýžovou kaši a MM, teď malý papá taky MM, ale ne vždy to stačí 🙈 vypije i 300ml na jednu dávku a když chce třeba za 1-2h napít, nebo uklidnit u prsa, tak nic moc extra neteče a z flašky UM nechce. 😂🙄🙈Zkoušela jsem ovocnou domácí přesnídávku (jabko s hrušku), ale na jabko má malý alergii.🙈Bohužel všude v kupovaných věcech je i jabko. Nějaké rady co mám zkusit dávat?
(Dýně, mrkev, brokolici, brambory, hrušky… vyzkoušeno, ale bez úspěchu.)

konidana
24. lis 2023

@maminkanikolka nektere deti proste prikrmy vezmou az pozdeji. Vubec bych to neresila a zkusila treba az za mesic.
Nase mala kojena, ochutnala poprve mrkev po uk.6.m a do 10.m nesnedla niceho vic jak par lzicek. Leda casem banan, ten dala cely. Rozjedla se az po odstaveni po roce.

gdpr
24. lis 2023

V tomto veku ide len o ochutnavanie pokiaľ bude dobre prospievat na mlieku alebo UM tak stačí keď len ochutna par lyziciek 🤣

palja
24. lis 2023

@maminkanikolka moje dcery se rozjedly až později. Každý den jsem dávala jen 1-2 lžičky a stejně to vyplivly. Takže co jsem navařila, to jsem taky všechno vyhodila. Kupované skleničky taky nechtěly. Ale mám jeden poznatek, obě začaly trošku více jist, když jim narostly zuby (více zubů) a jídlo nechtěly kaši ani žádné mleté, ale všechno nakrájet na malé kostičky a pak si ručičkou sami jedly.
U první dcery to bylo v 6ti měsících, ta už krásně seděla sama. A u druhé to bylo až v 11,5 měsících.

miryp
24. lis 2023

Neber to jako útok, moralizování a nevím co dalšího, jen ti chci poskytnout informace, které jsme získali na trnité cestě v průběhu 8 let s naším potravinovým multialergikem, třeba ti to ušetří nervy a starosti...
Střeva člověka nejsou v tomto věku zralé na trávení obilovin, k této zralosti dochází až mezi 8. a 9. měsícem života člověka, přičemž ani tehdy není vhodné dávat obiloviny denně. Když se zařadí na pevno obilovina dříve, přetěžuje to tělo a hrozí, že se to projeví zhoršenou imunitou, propustností střeva a v horším případě i rozvojem potravinových alergií. U již potvrzeného alergika je to riziko vzniku dalších alergií samozřejmě výrazně vyšší. Doporučuji popřemýšlet, zda u kaše zůstat. Pokud se rozhodneš, že ano, pak určitě není vhodné podávat ji večer, protože tělo místo regenerace musí bojovat s odbouráváním inzulinu a trávením něčeho, co trávit v tomto věku neumí.
Co se odmítání příkrmů týká, tak si myslím, že prostě tvé dítko není na příkrmy zralé. Já bych ho tím vůbec netrápila, v klidu mohl být ještě dva tři měsíce jen na MM a pak zcela pozvolna ochutnávat. Zkoušet se dají různé textury stravy - některé děti snesou jen hladké kaše, jiným nevadí kousky, dalším zase vyhovuje BLW metoda...
A jelikož je potravinový alergik, doporučuji nastudovat zkřížené alergeny k jablku a ty testovat s velkou obezřetností.
Tvorba MM je závislá zejména na poptávce...

ukki
24. lis 2023

@konidana až po roce, to mě asi klepne, malá bude mít devět měsíců, pořád nabízím, ale takřka nic nesní🙄