Příkrmy a reflux. Pokračovat nebo zkusit později?

malytlustyhroch
2. bře 2020

Ahoj,
prosím jakou máte zkušenost se zavaděním příkrmů u dítěte s refluxem? Myslela jsem, že příkrmy to zlepší, ale zatím je to u nás naopak ☹
Syna trápil reflux hlavně do konce šestinedělí, pak už to bylo lepší. Dnes ale dostal první příkrm (dýně ze skleničky), byl velmi nadšený, ládoval to do sebe - celkem snědl tak půl čajové lžičky (pak jsem mu to vzala). Od té doby střídavě pije mlíko a po troškách ublinkává (mlíko, ne dýni). Prostě dvaceti násobně horší refluxový den než jakýkoli za poslední měsíc.

A já nevím: mám zítra pokračovat, nebo to rovnou odpískat a zkusit to později? Nemáte zkušenost, jestli si tělo zvykne, když budeme dál dávat příkrmy? Nebo musím příkrmy odložit a jen kojit, když nechci, aby zvracel?

Předem dík za zkušenosti.

malytlustyhroch
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
eithelwing
2. bře 2020

U nás dcera ublinkávala fest. Nejhorší to bylo, pokud jsem nakojila brzy po příkrmu. A příkrmu zkusit méně? Pomaleji?
Každopádně dokojit jsem mohla ideálně až s hodinovým odstupem, jinak to lítalo fest. Kompletní zlepšení přišlo cca kolem 10. měsíce.

sudylichozrout
2. bře 2020

@malytlustyhroch Dcera mela sileny reflux, pomohlo mi delat prikrmy hustsi a nedavat mleko prilis brzy po jidle. Ze zacatku stejne "jedla" spis pro forma, aby si zvykala. Troska rozmixovane mrkve, trocha bananu... Upravilo se to tak v pul roce.

amazonkajanik
2. bře 2020

@malytlustyhroch syn mi ublinkne ještě dnes v 8.m a to většinou,když se naboucha,vynutí si pití a pak začne dělat blbiny. Ale nejvíc to bylo z mléka. Byl téměř od začátku na UM a hodně pomohl Sunar AR. Ale jak do sebe dostane něco řidší, tak na tričku po chvíli troška skončí (a to u jídla nepotřebuje už bryndák,jak hezky jí).

slunickovm
3. bře 2020

@malytlustyhroch my jsme blili strasne dlouho az skoro do dvou let, takze jidlo jsme davat museli. Vic blil po některých jidlech mrkev, banán, dyne, většina masa. Rozhodne jsem nemohla kojit ani davat tekutiny s jídlem, coz mi rekli i na gastru. Jist strasne pomalinku a najit potraviny, které nevyhodí hned. U nas treba mrkev sla hned trochuba postupne do večera sla podle.mnozstvi ven cela. Tu jsem pak zkoušela cca co čtrnáct dni pomalinku.

tynatyna89
3. bře 2020

@malytlustyhroch u nás se taky blilo asi 8mesicu. A jako fakt hodně. Těšila jsem se na prikrmy, ze to skončí a houby 😁 blila dal, jak co, jak kdy. Ale hlavně když měla i mliko potom. Myslím, ze je to lepší od ty doby, co má jen porci něčeho a nezapiji mlikem. (10mesicu)

kleopatra22
3. bře 2020

@malytlustyhroch
Dobrý den, malý měl reflux přesně jak říkala doktorka do 7m. Příkrmy to ale zlepšily ale mlíko furt ublinkával, Prospíval, tak jsem jen víc prala nijak víc to neřešila. Ale příkrmy od 4m ano.

malytlustyhroch
autor
3. bře 2020

Diky moc vsem za reakce.