Roční dítě nechce jíst ani pít

heduska86
2. kvě 2015

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám velký problém s příjmem potravy a pití u své roční holčičky. Od jejího narození mi nepila mléko a nyní odmítá všechnu stravu, včetně tekutin. Když mám šťastný den, tak po velkém boji do ní dostanu 120ml UM a jednu přesnídávku. Máme za sebou veškerá vyšetření, která by se mohla vztahovat k danému problému (ultrazvuk břicha, vyšetření polykacího aktu, magnetickou rezonanci, EEG mozku atd.) Veškerá vyšetření byla v pořádku. Lékaři jí chtěli ve třetím měsíci zavést sondu, což jsme s manželem odmítli. Rozhodli jsme se, že se obrníme trpělivostí a budeme bojovat. Poslední dobou však již cítím totální bezmoc, která mě místy přivádí k zoufalství. Najde se zde někdo, kdo má s dítětem podobné zkušenosti a byl by ochotný mi nějakým způsobme poradit? Moc děkuji za všechny odpovědi!!

adede
2. kvě 2015

Piti v polospanku jste zkouseli? Treba pri skakani na balonu? Jist pred ni a delat, jak moc je to dobry? Na dcerku zabira, kdyz ji to nechci dat, to ji pak nejvic laka 🙂 Mne taky nechtela jist ani pit, nepije skoro doted, ale jidlo je o moc lepsi, je ji rok... Ja jsem kojila v polospanku, jinak vubec nechtela, s prikrmy jsme dlooouho bojovali... Ale u vas je to asi horsi. Preju hodne sil.

tamarila
2. kvě 2015

@heduska86 Myslím že @alena36 měla podobné dítě, i sondu její holčička zažila. A je z ní moc šikovná krásná drobná už tříletá slečna. Možná by tě povzbudila, taky si s dítětem co prostě nejedlo zkusila svoje.

ester173
29. kvě 2015

Rovněž moje holčička 14 měsíců odmítá téměř vše,dokonce i když jí nahlas kručí v bříšku.Zabírá jediné-nesmí si uvědomit,že papá,takže jí na jídelní židličku pokládám různé,,nové hračky,,,dokud se soustředí jen na ně,tak krásně otevírá pusu a ,,spolupracuje,,,jakmile se ale začne nudit a dojde jí,že papká,okamžitě vyskakuje a máme po jídle,bohužel jí to celkem rychle zapaluje...

adede
29. kvě 2015

@ester173 jojo, to mame podobny. Mne teda dcera v zidlicce sedet nechce. Casto za ni lezu po pokoji se lzickou, aby neco snedla 😅 Kolikrat ji krmim u okna a u toho ji zive vykladam, co se tam vsechno deje, aby ji to co nejvic zaujalo. Nebo ji mam na kline a houpu na noze a zpivam pisnicky a ona dlabe. Nekdy pekne ji, kdyz pustim detske pisnicky na youtube. Posledni dobou ma rada, kdyz se muze sama lzickou vrtat v jidle. To potom krmi me a kdyz otevru pusu ja, otevre i ona 😀 Clovek se uci byt vynalezavy...

heduska86
autor
30. kvě 2015

Dobrý den děvčata. Děkuji vám za vaše odpovědi. V našem případě jsou bohužel zapotřebí při krmení prakticky vždy 2 jedinci. Nejčastěji mi s krmením pomáhá manžel a nebo můj táta. Jeden si malou vezme na klín a já se snažím do ní něco dostat. Při tom zpíváme a nebo ji něco pěkného a příjemného povídáme. Pokud tohle zrovna nezabírá, nasměruji ji na zapnutou televizi a nebo, a to poměrně zabírá, dám si na hlavu klobouk nebo nějaký šátek a navodím pocit, že jsem někdo jiný nebo nějaký ten "bubák" a malá se mi tak většinou rozpapá. Avšak skutečně ne vždy to zabírá a poslední dobou je to stále spíše horší a horší - co je starší a "zkušenější", už to nemá takový pozitivní účinek na papání jako tomu bylo dříve. Za velký úspěch pokládám, pokud ji 2x denně něčím nakrmím. Nemluvím už vůbec o tom, že odmítá jakoukoliv tekutinu a jediné, co do ni s obtížemi dostanu je ranní dávka 150 ml mléka. Lze to vůbec považovat za přijatelné množství, pokud jde o vývoj dítěte? Co si o tom myslíte? Její váha na konci 14. měsíce je 8,5 kg. Díky, Heda

editkaromana
22. črc 2015

@heduska86 odpovidam na Vasi otázku- mám doma holčičku také skoro 15 měsíců a váží stejně jako Vase mala. K doktorce chodime kazdy měsíc na prevazeni a říká ze ne váží tolik kolik by mela ale ze to.ještě není hraniční takže to nejspíš ještě přijatelné množství bude, i kdyz to tak vůbec nevypadá. Též je strašný nejedlik ☹