Roční dítě nechce jíst

katieisabellasimek
22. srp 2017

Zdravím všechny maminky a prosím o radu a zkušenosti. Můj 13ti měsíční syn až do 1 roku krásně baštil úplně všechno co dostal, přesnídávky, masové příkrmy,.... Úplně bez problémů. Asi týden po prvních narozeninách, ale začal s jídlem hrozně řádit. Bez rozptýlení se vůbec nenají. Když ho rozptýlíme a půjčíme mu různé hračky tak papá, ale jakmile ho ta věc přestane bavit nebo ho zkusíme nakrmit bez rozptylování jako dřív, tak se strašně vzteká, odstrkuje lžičku a prostě se nenají. Ale když dostane kukuřičnou křupku nebo kousek bábovky tak to samozřejmě zhlte raz dva. Nemáte některá podobnou zkušenost a jak jste to řešily? Moc děkuji

listopadka1
22. srp 2017

a nechce třeba jíst sám? já mám stejně starou dcerku a hrozně jí baví jíst sama - učí se na lžičku, už zvládne sníst tak půlku jídla sama, pak mi to i sama přisune, abych jí dokrmila, když už jí to nebaví. Jinak k svačinám jí dávám ovoce na kousky tak, aby je mohla sama baštit, nebo ty křupky. Když jí zkusím rovnou krmit, tak taky nechce a sápe se mi po lžičce.

katieisabellasimek
autor
22. srp 2017

@listopadka1 no vlastně možná ano, protože se mi sápe po lžičce ale když mu jí půjčím tak se s ní akorát rochní v talíři ale zkusím ho dneska nasměrovat a uvidíme jak to dopadne, děkuji za radu :D

hani1234
22. srp 2017

A nepřejedli se mu už ty přesnidavky ? Dáváte jen kupované ?
Možná zkusit dávat kusy do ruky ??

filija
22. srp 2017

dle meho, lepe je varit doma, presnidavky obcas jako rychlovku,..

linee
22. srp 2017

@katieisabellasimek uplne normalni.Nekdy jde jenom rozptylovat,jinak nenakrmim.Pomaha treba dat vlastni lzicku,at se snazi i sam a.do toho krmit ty.
Zacina se "osamostatnovat",u moji holky to zacalo take tak,vse ted chce delat sama,i kdyz neumi.Ale jak jinak by se to mel naucit?Podle mne uz chce zacit jist sam a snazi s napodobovat dospeli.

katieisabellasimek
autor
23. srp 2017

Zpočátku měl jen kupované příkrmy ale už nějakou dobu mu vařím doma a snažím se mu zpestřovat jídelníček jak jen to jde (moc na výběr nemáme je těžký potravinový alergik) a je to stejné. ale linee asi budeš mít pravdu, protože když mu dám vlastní lžičku do ruky tak se sní snaží rochnit v talíři ale do pusinky už to nedonese a navést ručičku ode mě taky nechce. snad se to nějak srovná

rozdajna
20. únor 2021

No mi máme s váhou velký problém a to už od 10 měsíce, dokonce jsme byli hospitalizován kvůli nepřibírání a lehkému hubnutí. Teď od 1 roku nechce nic, jen UM, ale mít ve 13 měsících 8405kg je sakra málo. Dokonce jdeme na měsíc do dětského centra kde ho budou hlídat jestli jsem vůbec schopná a vhodná máma pro syna, jestli ho dokážu nakrmit. Vařím mu jídla co vařím já, ale nechce. Už nejí ani suchý rohlík, nechce přesnídávky, kaše, jediné co jí a to pár lžiček je vývar s těstovinou. Má alergii na kravskou bílkovinu takže i vaření je boj. Ráno teď sní max sójovy jogurt, potom na oběd trochu polévky a jinak jen čaj a UM, kterého taky za celý den dá max 350ml. Doktorka to už řešila s Odspodem a ten Nám ho chce vzít pokud se během měsíce nebude krmit a pokud se stane tak i malá, která se má v květnu narodit půjde od Nás. Jsem na nervy a ať zkouším co zkouším nic nechce.