Nechce jíst lžičkou. Jak ten bojkot zlomit?

27. led 2022

Ahoj, asi 14 dní mám s malým takový problém. Vůbec nechce jíst lžičkou. Dříve hezky papal jogurt, přesnídávky. Nechal se nakrmit. Teď lžičku vidí a cuká hlavou do strany, pusu neotevře. Uteče. Jen oběd zvládne v pohodě. Jídlo mu vysloveně nenutím, jedl opravdu hezky. Ale ze lžičky má snad strach a já mám teď smolíka. Nemáte nějaký tip, jak ten bojkot zlomit. Je mu 20m a sám se neumí nakrmit. Nejsem si vědoma, že bych ho nějak při krmení zranila apod. Předem díky.

konidana
27. led 2022

Dat mu jidlo na kosticky at ji rukama. Varenou zeleninu, brambory, ovoce, chleba, syry, rybi maso.... moje deti jedly rukama klidne i ryzi🤣

jjasmina
27. led 2022

A nechce ani sám se krmit? Malá třeba jinak zavřela pusu a bylo.

martiniquest
27. led 2022

Nastuduj si BLW a nech dite, at se nauci jist samo. Je to dobra investice do budoucna, pokud nechces dite krmit do ctyr let, a ze takove znam.

cuuza
27. led 2022

A není čas nechat ho jist samotného?

jako_mala_holka
27. led 2022

Určitě bych nechala, ať ji sám, dcera teď bude mít 20 měsíců v únoru a už dávno sama jí, vidličkou a často i lžičkou, to tedy ne vždycky, no a někdy něco rukama... Krmit už moc nechce a po pravdě jsem i docela ráda, i když ze začátku dělala spíš bordel 😄 dělám buď husté polévky, třeba rizoto "s omáčkou", těstoviny, brambory, rybu, maso jakékoliv, uvařit, upéct, nebo placky, lívance,... Ovoce nebo pečivo, šunka, sýr, to je samozřejmost, to jí rukama... Miluje zapečené věci, třeba se zeleninou... A začínalo to u nás právě tak, že odmítala otevřít pusu, když jsme ji chtěli krmit, tak to zkus a uvidíš, stejně už by měl asi jist hlavně sám

95newmommy2020
27. led 2022

Pokud si to veme sám, tak ať ji rukama. To by u nás moc neslo. Protože sám si bere jen krupky. Jinak mi to podává a chce krmit. Stejně tak jako lžičku. Odmita sám jist ve dvou letech. 😄

me_druhe_ja
27. led 2022

@cuuza třeba nechce....Moje dítě odmítá jíst komplet. Kdybych ho nenakrmila, tak asi umře hladem

lenkabukov
27. led 2022

Buď v klidu, ten náš by lžičkou sice jedl, ale koukni jak.
No jakmile bych ho krmila, tak je to konečná. 🙄🙈

felixfelicis
27. led 2022

Nerostou mu stolicky treba?Jinak urcite je uz dost velky na to, aby jedl sam, jestli chce jist rukama, at ji rukama 🙂

intonace
28. led 2022

U nás vede vidlička.i si sám namočí do omáčky,ale lžíci vždy otočí a má to všude jen né v ústech 🙈