Tekutiny k příkrmu

verusa110
15. bře 2019

Dobrý den. Malé je necelých 6m...V ukončeným 4m jsme začali se zeleninkou (začala jevit zájem),na oběd sní cca 120-160g, kašičku cca 120g, ovoce na svačinku asi 100g...Bohužel mi teď docela odmítá mléko (dostanu to do ní ráno a večer 120-150ml a odpoledne max 100ml (na svačinku si někdy také vynutí třeba pudink nebo ovoce)...K příkrmům vypije přibližně 200ml ostatních tekutin denně (voda, čaj-někdy do toho kápnu trošku ovocné šťávy)...Myslíte, že to těch tekutin stačí nebo mám přidat? Naštěstí s pitím nemá problém, ale nechci toho do ní lít až příliš moc...Děkuji za názory

olga_
15. bře 2019

@verusa110 A je teda na UM? Mně přijde, že toho má zbytečně moc. Osobně bych ubrala a zařadila zpátky mléko (UM).

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ Dostává odsáté MM (prso už mi asi měsíc odmítá úplně)...Já zavedla kaši (k masozelen. příkrmu a ovoci) pouze proto, že mi to mléko odmítala pít, tak aby snědla alespoň něco...Prostě se nenapila ani náhodou...Vždy se nejdříve s flaškou v puse smála, pak se začala vztekat, jako kdybych jí nějak ubližovala (ale když jsme jedli, otvírala pusu)...Všechny příkrmy jsou doma vařené a základ většiny z nich je MM (v mrazáku toho mám 20l🙂)

olga_
15. bře 2019

@verusa110 No, tak to neporadím. Záleží, na čem ti záleží 😀. Za mě toho má zbytečně moc, začali jste moc brzo a výsledek je odmítání kojení, takže buď snaha o návrat ke kojení, tudíž ubrat příkrmy a nejspíš se někde poradit a zabojovat, nebo pokud ti to vyhovuje a uspokojuje tě odsátých 20 l, tak bojovat o to, aby vypila aspoň něco. Ale základem by v tomto věku prostě mělo být to mléko, no.

makronka222
15. bře 2019

V 6m jsme teda asi jeste meli maso+zeleninu k obedu, vecer kasi, jinak um a caj/vodu. Cpat ho ovocem a pudinkama takhle brzo, to ti pak muze odmitat i tu zeleninu za chvili, protoze sladky maji radsi.

bayt
15. bře 2019

@verusa110 Mně přijde, že by mělo dítě pít tak, jak potřebuje. Takže bych nechala dceři hrníček prostě při ruce celý den....a nechala na ní, ať si to reguluje. Moc toho určitě nemá, když vezmu navíc v potaz, že mlíko odmítá. Syn v tu dobu (kojený) pil mléko tak co půl hodiny.

fandysek_1
15. bře 2019

@verusa110 pudink a ovocná šťáva do pití v půl roce? 200ml je dost v tomto věku. Už bylo řečeno, že buď ubrat přikrmy a zkusit víc kojit nebo to nechat a dělat kvalitní příkrmy.

verusa110
autor
15. bře 2019

@fandysek_1 Pudink, stejně jako vše ostatní, dělám domácí...Ne z prášku, který se dá běžně koupit...Stejně tak i šťávy (např. odšťavněné jablko s hruškou atd), kterých ovšem, do cca 200ml dám třeba 10-15ml...

verusa110
autor
15. bře 2019

@makronka222 Tak to my to máme opačně...Mnohem více jí chutná zelenina než ovoce (asi bude po mamince)...A pudink dělám naprosto bez cukru, domácí (ne běžně dostupné v prášcích)...

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ Bohužel musím poznamenat, že mlíčko začala postupně odmítat už před zavedením příkrmu...Dlouho byla takový malý Otesánek a pak pila jen když měla opravdový hlad (tak 5x-6x denně max 120-někdy ani to ne...). Proto jsem také zavedla příkrmy, když o ně začala jevit zájem...

verusa110
autor
15. bře 2019

@fandysek_1 Jen bych se chtěla zeptat...Co máte proti ovocným šťávám? Já jen, že je to jen čistě vymačkané ovoce...A když může rozmixované ovoce, nevidím na tom tedy nic špatného...Alespoň myslím...

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ A abych odpověděla na otázku, především mi záleží na tom mít spokojené dítě...Nechci mít hladové a křičící dítě jen proto, abych se za každou cenu snažila kojit...Tuto diskuzi jsem založila především proto, že jsem chtěla vědět, jestli těch cca 200ml nemléčných tekutin stačí...

fandysek_1
15. bře 2019

@verusa110 dle mého je to zbytečné zvykani na sladké chutě u pití. Domácí pudink je také ze škrobu ne? Můj syn také odmítal mléko, pouze večer se nechal nakojit a v noci. UM nechtěl žádné. Bylo to jako na houpačce, ale dotáhli jsme kojeni přes rok.

verusa110
autor
15. bře 2019

@fandysek_1 Ona se k prsu nechce ani přiblížit...Když jí jen zkusím přiblížit k vytaženému prsu, spustí se příšerný křik (od začátku jsme s tím měli problémy)...Musím tedy neustále odsávat (čímž jsem udržovala laktaci od narození) a dávat flaškou...Chci, aby měla min. do roku mlíčko ode mě (vč. veškerých kašiček, pudinků i zel. příkrmů)...Tu Šťávu také nedostává vždy...Jednou jí dostane, 5x třeba ne...Je to tak už měsíc a půl a naštěstí nemá problém s pitím čehokoliv...Spousta maminek používá ovocné čaje pro kojence a ty jsou sladké samy o sobě...Taktéž granulované čaje...Jinak ano...Domácí pudink je z kukuřičného škrobu, který, na rozdíl od bramborového, mohou i kojenci...I masozeleninové příkrmy (např. Hami), obsahují kukuřičný škrob...

bayt
15. bře 2019

@verusa110 Ja taky davam stavu i caj...syn mel ovoce driv jak zeleninu a stejne miluje nejvic zeleninu. Vzdyt i MM je sladke, tak jakepak zvykani.

verusa110
autor
15. bře 2019

@bayt Mi malá miluje více zeleninu s masem než ovoce...Ovoce sní, ale zeleninu hltá...A ještě mě "sekýruje", že mi dlouho trvá nabírání na lžičku😅

olga_
15. bře 2019

@verusa110 Ok. Kojené dítě nepotřebuje ani při příkrmech žádné další tekutiny. V tvém případě bych ubrala na jídle, ubrala na ostatních tekutinách a přidala MM, které by mělo u kojence převažovat.

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ Když jí uberu jídla, vzteká se...Když jí místo tekutin dám mléko, jakmile to ucítí na jazyku, začne flašku z pusy vyhazovat...Prostě má svou hlavu a když nechce, nevezme...Mlíčko dostává 3x denně a 3x denně příkrm...A když jsem se snažila dát ji mléko "násilím", vyzvracela mi to...Více mléka do ní nedostanu...Zkoušela jsem i v polospánku (to 2x cucne a začne se vztekat, že ji budím)...

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ Hold ne každé dítě má ještě v roce a půl 90% jídla MM...Ona se prostě pomalu sama odstavuje...Když vydržíme na MM (alespoň 2-3 jídla/den) do roku, budu ráda...

olga_
15. bře 2019

@verusa110 Kontaktovala bych tedy LP (klidně poradnu zde), nebo se poradila s praktickým lékařem. Vidím potíž v neřešení prvotního bojkotu kojení. Ale tak ty vypadáš, že ti to vyhovuje, takže asi no stress.

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ S pediatričkou jsem o tom mluvila...Řekla mi, že to nechá na mě, kdy budeme chtít začít, s tím, že pokud bude o jídlo jevit zájem, můžu zkusit...K příkrmům mám samozřejmě přidat tekutiny...Tak jsme v ukončeném 4m začali se zeleninou...Po 3. týdnech, kdy jsme byli na očkování, mi sama řekla, že můžu přidat maso a pokud mi jí pěkně zeleninu, tak i ovoce...A dodala, že za další 3 týdny, bude-li to třeba, můžu začít dávat kašičky...A naší doktorce věřím...Ne každý lékař má v recenzích 100% hodnocení (spokojenost)...

olga_
15. bře 2019

@verusa110 Tak to řeš s pediatričkou. Pokud má něčeho málo, je to MM. Víc k tomu sama nemám.

verusa110
autor
15. bře 2019

@olga_ Prostě jediný způsob, jak do ní dostat více mléka by bylo stříkat jí to do krku stříkačkou..Nehodlám v nejbližší době přidávat další dávku...A když je podle pediatričky v pořádku kojení 3x denně, tak mě to až tak nestresuje...Nejsem jediná maminka, která s příkrmy začala ve 4. m...A děti jsou zdravé (i teď v dospělosti)...Nechápu, proč je to pro některé lidi až tak obrovský problém...Tuto diskuzi jsem založila proto, že jsem se nikde pořádně nedočetla, jaké množství tekutin by měla vypít...Takže jsem chtěla vědět, kolik při příkrmech vypily děti jiným maminkám...To je vše...

olga_
16. bře 2019

@verusa110 Pro mě to problém není, je to tvoje dítě, můj názor. Víc se mě to netýká. 😉

bayt
17. bře 2019

@verusa110 problem je, ze ti dite tekutiny mimo mleka jeste dlouho moc chtit nebude...ono to je k prikrmum zezacatku symbolicky 🙂 tak tomu nech volny prubeh

verusa110
autor
17. bře 2019

@bayt Ona by vypila klidně i půl litrů, kdybych jí nechala...Jenomže mi spousta lidí řekla, že mám s tekutinami opatrně, abych jí nezničila ledviny...Tak proto tato diskuze...

bayt
17. bře 2019

@verusa110 Jo tak...nechala bych ji opravdu volne pole, zdrave dite si sotva pitnym rezimem znici ledviny. Vsak se zeptej pediatra.

verusa110
autor
17. bře 2019

Jdeme tam zítra, tak to s ní proberu...