Tipy na svačiny pro roční dítě

hezz17
19. zář 2018

Ahoj, můžete mi dát nějaké tipy na sváči pro ročního prcka? Obědy bašti celkem dobře, většinou ji variace toho co máme my, jen míň solene, kořeněné. Ale teda už mi nějak dochází nápady co dávat ma svaciny, na večeře. Často ma jogurt, presnidavku, ovoce. Ale přijde mi, že už je toho taky takova prejezena. Díky za tipy🙂

merope
19. zář 2018

Chleba se sýrem, pomazánkou (třeba různé tvarohové).

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
mku
19. zář 2018

@hezz17 mam stejny problem, protoze ma jen jeden zub a pecivo zuzla max samotne... ale snazim se davat sezonni ovoce syrove, rozmackane, s piskotem nebo detskyma susenkama a nekdy jeste s jogurem (vetsinou na odpoledni svacinu). Obcas da puding, ale nerad domaci, jen ty kupovane...
Vecer davam bud zbytek od obeda nebo kasi.

hezz17
autor
19. zář 2018

@merope jo, chleba taky dáváme🙂

@mku piškoty jsou plné cukru, ty dávat nechci. Dětských sušenek bez cukru taky zrovna moc není🙂 Teď jsem teda objevila jedný v lidlu, ty jsou s medem.

Kase jedla asi 2 měsíce krásne na snídani, jahlove, ryzove, dávala jsem ji do nich ovoce na oslazeni, ale nějakou dobu už je vůbec nechce.

matkacekatelka
19. zář 2018

@poah kaše jste vařila v kravském mléce? A sladila? Nám doktor říkal ať nedáváme kravské mléko do 3 let. Tak v tom mám hokej děkuju

matkacekatelka
19. zář 2018

@poah malému je 12 měsíců

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
normalnimatka
19. zář 2018

@matkacekatelka tak ono i UM je z kravskýho mlíka původně....;)

tak leda ještě zapátrat ve zdravý výživě po nějakejch křupkách z různejch ingrediencí a s různejma příchutěma. ještě jsou ok třeba grahamový plátky, takový ty "suchary", nevmi jak to popsat, vede třeba albert. jsou trošku osolený, ale to není na škodu, a pokud je dítěti už rok, tak už bych to neřešila. no a pokud nemá ještě moc zuby, jde to blbě se sváčama... já tohle řešit nemusela, dítě teprv tak nějak trochu začalo jíst, ale pořád bylo dost na mlíku, takže svačiny jsem asi moc nehrotila.
nebo můžeš zkusit upíct nějaký sušenky apod. ono to máš relativní jako..piškoty plný cukru...:D no, ehm... tak fajn, kup sušenky oslazený medem, o tom se zas říká, že když je med upečenej, uvolňujou se tou teplotou z něj taky víceméně jedy:D ono je hlavní se z toho jaksi neposrat. stejně to vydržíš jen chvíli, nedávat děcku piškoty, protože pak zjistíš, že toho není tolik a budeš ráda, že to mrně žmoulá a je pokoj:D

normalnimatka
19. zář 2018

jinak kromě jogurtu zkusit jiný varianty, který jsou podle mě teda i lepší, než jogurt, jako tvaroh, nebo zakysaná smetana, kefír.... smetana je dobrá sama o sobě, tvaroh třeba osladit troškou domácí marmelády, aby to tak netrnulo v puse.

merope
19. zář 2018

@matkacekatelka A nemá dítě nějaký problém či podezření na alergii?

dadamatysek
19. zář 2018

Ahoj, já dávám smetanový, bílý jogurt s nějakým ovocem, ideálně s banánem. Malá ho miluje. Zakysanou smetanu s kakaem. Nebo jáhlovou kašičku se skořicí mírně slazenou medem, přesnídávku, domácí smetánek a ted chci zkusit upéct domácí piškotky. S pečivem si malá zatím spíš hraje a všude ho drobí, ačkoliv má už 8 zoubků. 🙂

dadamatysek
19. zář 2018

A ještě jsem zapomněla..malá má hodně ráda salát.okurku, meloun nebo jablíčko, velkej kus,který si sama okusuje a různě žmoulá.

matkacekatelka
20. zář 2018

@hezz17 můžete mi poslat fotku těch sušenek z lidlu? Taky nechci dávat malému sušenky plné cukru

suzyz
20. zář 2018

@hezz17 @matkacekatelka moc doporucuji babydream susenky z Rossmana - maji takove mrkvovo-jablecne nebo spaldove, bio bez pridaneho cukru, z kvalitnich surovin - nasi male strasne chutnaly. Taky kupuji v Rossmanovi takove jednotlive balene jakoby müsli tycinky, taky babydream (ma treba i Hipp, ale zbytecne predrazene), jsou taky bez cukru a male pomahaji i na traveni. Jo a jeste takove tycky a precliky, taky v Rossmanovi - ty jsou jakoby "na slano", ale slane nejsou 🙂 Pak jsou takovi ti krtci a kacenky, myslim znacka Zemanka, maji v bio vyzive a take v DM. A pak ruzne ty kolecka z pufovane ryze, ty jsou taky super, maji je myslim skoro vsude.

hezz17
autor
20. zář 2018

@matkacekatelka máme jen načatý🙂