V 6 měsících začínáme s příkrmy, kolik čeho dáváte?

makyna741
26. čer 2016

Dobry den prosím potřebuju radu mame 6 mesicu a mlíčko už malému nestačí tak jsme začli přikrmovat prvně jsem zkoušela tak jak se rika jen jednen druh zeleniny a pak pridavat ale ted k veci kolik ceho presne davate? dekuji predem za odpoved

juraskova11
26. čer 2016

Ahoj! Asi nejlepší je pro začátek koupit hotový příkrm ve skleničce (myslím že je to 50ml) mrkev, brokolici, květák. Většinou se začíná 2-3 lžičky a dokrmit mlékem, každý další den se zase přidává k tomu 2-3 lžičky a dokrmit mlékem. Po třech až čtyřech dnech by pak dítě, podle toho, jak mu to bude chutnat, mohlo dojíst celou tu skleničku. Poté se začíná další druh tak samo. Když už si dítě postupně zvykne na stravu, samo si řekne, kdy má dost, přestane otvírat pusinku nebo odstrkovat lžičku. Množství je u každého individuální. Mě dcera za začátku snědla půl skleničky a už nechtěla (asi 25ml). Sama časem poznáte, kolik toho dávat. A pokud bude dítě přibírat, budete spokojená vy i miminko. Snad jsem vám trošku poradila 🙂 Mějte pěkný den!

slimacikmia
26. čer 2016

@makyna741 ahoj, ja som nikdy nekupovala sklennicky, zeleninu a ovocie mam z trhu. Prvu sme davali mrkev, bramboru, cuketu, dyni...najprv len par lyziciek, postupne kolko zjedol. Ked sa rozjedol, v siestich mesiacoch jedol cca 100g, postupne 150...to uvidis, kolko bude chciet. No a s masom sme zacali cca 20g, teraz sme cca 35. K zelenine som davala trosku olivoveho oleja, neskor aj maslo, aby sa vstrebali vitaminy rozpusrne v tuku. Najprv som robila hodne riedke kasicky. Vela zdaru.

makyna741
autor
27. čer 2016

ja prave si delam take doma vsechno a muzu se zeptat vyzadoval vas maly po prikrmu i mleko? nebo jste davala nejaky caj nebo jen prikrm? dekuji 🙂

slimacikmia
27. čer 2016

Vzdy mlieko, aspon na zaciatku, za kazdym prikrmom, nechcela som, aby sa este znizila jeho tvorba, tak som maleho prikladala ako to slo. Postupne vsak toho mliecka nebolo tolko, aby si dal po kazdom prikrme, takze ma len rano, po obede a po vecery, jednu davku ma este v noci ... on celkovo velmi pit nechce, takze mliecko ma aj vramci pitneho tezimu 🙂

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kasyma
12. únor 2017

Ahoj holky možná blbej dotaz,ale přesto 🙂 můžu malé vmíchat trochu mrkvičky do UM třeba 2 lžičky? Začali jsme s příkrmy předevčírem,ale malá mi tu mrkvičku na lžičce vytlačuje jazýčkem,chtěla bych to zkusit přes flašku třeba to půjde líp.... díky všem kdo poradí

klarapospisilova
15. únor 2017

Dobrý den, začali jsme s příkrmy před pár dny - máme 4 a půl měsíce - vypila přes 900 ml UM a byla akorát nalitá a ne napapaná. Máme za sebou mrkev, brambor, hrášek a teď papáme máslovou tykev, sní už cca 60 až 70 g. Akorát, že jsem začala studovat "chytrou" literaturu a jsem z toho zmatená - plná dávka je prý 150 až 200 g, k tomu časem dojdeme, ale někde jsem četla, že až po takové dávce snědené zeleniny se teprve má přidat maso, ale to by se mělo zase přidat cca po 3 týdnech zeleniny - ale pochybuji, že se dostaneme za 14 dní na 150 g. Není to nesmysl? Prostě zelenina 3 týdny, pak 2-3x týdně maso (postupně až navýšíme na 6xdenně), a pak třeba po týdnu, dvou žloutek a spapané množství se bude postupně zvyšovat. Nevím, jestli se mám stresovat, že jí málo, nebo se mám hodit do klidu. Díky za každou radu od zkušenější maminy než jsem já 🙂

zmrzlinka
15. únor 2017

Urcite se hod do klid....syn do roka skoro nejedl jenom se cpal UM 🙂

lindapp88
27. únor 2017

Ráda bych se přidala do diskuse. Malému je 6 měsíců a už třetí týden papaá zeleninu a ted dva dny dávam už maso. Jen nevím,kolik g masa má být na jednu porci? nebo jak jste to dělaly? vážily,nebo podle oka, nebo jakým nejjednodušším a správným způsobem to dělat. Díky za tipy,budu ráda 😉

jerou
27. únor 2017

Zacali jsme s prikrmy v pul roce, mala byla plne kojena. Opravdu ze zacatku jen par lzicek. Mrkev, dyne, brokolice, brambory. Napred jedno a pridat pak dalsi druh. Nakonec to byla zel. Smes nevabne barvy i chute pro me, ale mala to bastila. Ale na celou sklenicku nebo odpovidajici mnozstvi k obedu se dostala tak v roce nejdriv. Mlicko bylo hlavni porad. Protoze prospivala tak jsem to mnozstvi nehrotila. Obcas jsem koupila nejakou sklenicku a nejvic varila doma. Koupila jsem kvalitni mrazenou zeleninu a rozvarila a zamrazila do pidikrabicek. Vyjde to levneji a mrazene to vydrzi. Rozdelana sklenicka se musi rychle dojist.
Asi hlavni bylo nenutit a vystihnout spravnou dobu k jidlu. Ne nutne v poledne. Nekdy jsme spali nebo nechtela. Tak jsem to zkusila odpo. Jak jsem se moc snazila, vetsinou to prskala a nebo ani pusu neotrvrela. Ted ma rok a pul a basti vsechno vc. Spenatu i dusene mrkve 🙂