Zařazování prvních příkrmů. Poradíte, prosím?

eichila
11. pro 2023

Ahoj maminky, ráda bych poprosila zkušenější o radu, začínáme s příkrmy a já jsem taková zmatená prvorodička s hromadou otázek 🙂). Malý je pro mě fakt náročnější miminko 😀 a tak se mi přes den jen velmi těžko hledá alespoň chvíle na přípravu příkrmu, natož abych pak ještě vychytala okamžik, kdy je malý zrovna v dobré náladě a mohla ho nakrmit ještě, než příkrm vychladne atd. Tak mě napadlo si po večerech připravit různé příkrmy a zamrazit si je, abych je pak mohla jen rozmrazit a jít rovnou na věc. Děláte to takto některá? A pokud ano, jak dlouho je vhodné takovýto příkrm v mrazáku přechovávat? Pak bych měla ještě dotaz, když se mi malý po nějakém druhu zeleniny osypal, mám jej na nějakou dobu vyřadit a pak zkusit znova a nebo pokračovat ve stejném druhu i další den? A poslední dotaz, zatím přikrmujeme jen opravdu tak dvě, tři lžičky denně (víc nedá) a jeden druh zeleniny vždy dva dny po sobě, můžu pořád přidávat nový a nový druh a nebo v tak malém množství raději točit základní druhy (dýně, mrkev, batát...), dokud nezačne jíst větší množství a až potom rozšiřovat repertoár? Omlouvám se za tak dlouhý dotaz, s prvním miminkem je těch otazníků zkrátka hodně 😁

gdpr
11. pro 2023

Ja som prežila len vďaka mrazáku každú nedeľu som varila na cely týždeň a potom len rozmrazila pred obedom.. Pokiaľ dobre znáša ovocie a zeleninu tak by som kľudne aj pridala 1-2x do tyzdna niečo nové viac-menej je to jedno, kedy s tym začneš len pre teba to moze byt náročnejšie. A ked sa osypal vyradila som to a po tyzdni-2 skúsila znovu.

eichila
autor
11. pro 2023

@gdpr Paráda, mockrát děkuji za rady! To jsem přesně potřebovala vědět 🤗

janastranska
11. pro 2023

@eichila Dobrý den, hodně mi pomohla stránka https://detskeprikrmy.cz/, jela jsem podle toho hodně. Snad i vám bude do začátku inspirací 🙂

eichila
autor
11. pro 2023

@janastranska Jé super, něco takového jsem potřebovala! 🤗 Děkuji 🙂

konidana
12. pro 2023

@eichila mrazila jsem prikrmy fo tvoritka na led a vzdy vyndala jen potrebny pocet kosticek. Pozdeji jsem si takto mrazila zvlast maso, ktere jsem pridavala do zeleniny. Kdyz se osype, druh urcite dal nedavat. Jinak jsem davala jeden druh asi 3 dny a pak zkusila neco jineho. Pripadne michala uz ozkousene druhy. Muzes furt zkouset jine nove, i kdyz dite neji moc. Aspon to ochutna.

eichila
autor
12. pro 2023

@konidana děkuji moc za tipy👍😊 Ty tvořítka na led jsou taky supr nápad 😁