Moderní miminkovské oblečky. V čem se vám mimča líbí?
Holky v jakem oblecenicku se vam mimca vic libej? V modernich riflich nebo v dupackach? Ja mam na svem mimcu nejradsi dupajdy. Pripada mi to takovy hezky miminkovsky a myslim, ze rifli si za cely zivot uzije dost, a ze dupajdy jsou i pohodlnejsi. Rifle jsem ji nikdy nedala. Ale je to vec nazoru. Vim, ze nekdo to vidi presne opacne a vic se mu libi treba rifle a cernej svetr. Chtela bych vedet vase nazory?
Stručné shrnutí
- Dupačky (dupajdy) a overálky jsou v diskusi prezentované jako nejpohodlnější a nejvíce „miminkovské“ oblečení pro malé děti; doma převládají body a tepláčky a na spaní se často používají bavlněné overálky.
- Rifle (jeans) a lacláče se v diskusi doporučují spíše na ven nebo na návštěvy; moderní dětské rifle bývají z měkčích materiálů a často mají rozepínání mezi nožkami pro lepší praktičnost.
- Značky a nákupy zmíněné jako řešení jsou Carters, Gap, Wal Mart a Tesco; v příspěvcích jsou citované slevy typu dupajd za ~4 USD a tripack bodyček za 2,99 USD při výprodejích.
Nejčastější otázky
Q: Jak oblékat miminko na spaní?
A: V diskusi se doporučují bavlněný overal nebo overálky na spaní; konkrétně jsou kladně zmíněné overálky od značky Cherokee a běžně se udává i kombinace bodýčko + ponožky.
Q: Co dát miminku na ven v chladnějším počasí?
A: Uvádí se, že při nízkých teplotách je lepší rifle a svetr než tenké dupačky, případně vrstvit dupačky s flaušovými kalhotami nebo kombinovat lacláče kvůli zahaleným ledvinkám.
Q: Kdy začít dávat dítěti rifle místo dupaček?
A: Podle příspěvků většina rodičů dává rifle spíše u větších miminek; jedna účastnice zmínila, že dala rifle poprvé asi v 6 měsících, ale mnozí preferují rifle až na návštěvy nebo ven.
Q: Kde koupit levné a kvalitní dupačky z USA?
A: V diskusi jsou zmíněné obchody a značky Carters, Gap a Wal Mart; uváděné konkrétní ceny při výprodejích jsou dupajdy za ~4 USD a tripack bodyček za 2,99 USD, a také doporučení nakupovat ve slevách po Vánocích.
Q: Jak zabránit poškrábání obličeje novorozence?
A: Doporučují se rukavičky proti poškrábání (mittens) a u dupajd zmiňují ohrnovací rukávek, který znemožní poškrábání nehty; tyto vychytávky byly popsány u produktů značky Carters.
Q: Jak sladit praktičnost a vzhled při oblékání miminka?
A: Praktické řešení z diskuse je doma body + tepláčky nebo overálky a na návštěvy rifle nebo lacláče; mnohé matky uvádějí, že preferují pohodlí doma a „styl“ nechávají na ven.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dupačky/overálky jsou považované za pohodlné a typické pro menší miminka.
- Na spaní se často volí bavlněný overal nebo overálky a bodýčko s ponožkami.
- Rifle a lacláče se v diskuzi považují spíše za oděv na ven nebo na návštěvu.
Sporné názory
- Někteří rodiče preferují dupačky jako „miminkovské“ a pohodlné, zatímco jiní dávají přednost riflím a „dospělejším“ kouskům už u malých dětí.
- Někteří uvádějí, že i v zimě lze dupačky zvládnout vrstvením nebo flaušovými kalhotami, zatímco jiní raději volí rifle a svetr do chladu.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je vhodné definitivně přejít z dupaček na kalhoty u různých dětí?
- Jak nejlépe kombinovat oblečení při nočním odvykání plen (rychlé svlékání vs. přesné typy pyžamek)?
Zmíněné značky a firmy
Carters, Gap, Wal Mart, Tesco, Cherokee, Victoria Secret, MARITA-Roan, Dodipeto, Adidas, Puma
Zmíněné produkty a metody
dupačky (dupajdy), overálky, body, tepláčky, lacláče/lacláčky, rifle (jeans) s rozepínáním mezi nožkami, zavinovačka (swaddle), rukavičky proti poškrábání, ťapky, punčocháčky, manžestráky, tripack bodyček, ohrnovací rukávek, kombinéza
Místa a osoby
Myrtle Beach, Zlín, UK, USA, ČR
Ahoj, tak mně se líbí oboje - na úplně malém prckovi spíš dupačky, na větším už i rifle, svetr atd. Je to takové prďácké, ale já osobně mu to dávám jen na návštěvy, k doktorům atd. - doma má body, punčocháčky, příp. tepláčky, když byl menší tak dupajdy. A do kočárku také tepláčky nebo kombinézu. Ono už hodně krámů na ty "větší" moc výběr v dupajdách nemá...
Zálěží asi na vkusu maminky, praktičnosti a na tom, jestli to nosí na doma, nebo na frajeřinu na návštěvu.Na malých miminkách jsou fajn dupačky atd s rozepínáním mezi nohama, na doma jsou nej punčochy, nejlíp s kšandama, ale na návštěvu se vyfiknem všichni 🙂 Dnes už jsou rifličky z materiálu měkoučkýho a i s rozepínáním mezi nožkama, takže asi záleží opravdu jen na mamince, co se jí líbí 🙂
Já na Kubovi miluju,když má rifle,mikču a někde jdem..je pak fakt frajer 😉
A na doma štrample-je takový malý mravenec 😀 😀
ja miluju hlavne pohodli takze i v minus se da jit v dupackach a nato treba flausove kalhoty atd rifle jsem dala jednou kdyz byla mala asi 6mesicu a nejak mi to nejede pac me prijde to mimco hrozne nepohodlne v tom 😒 az ted jak je starsi ale miminko v dupackach
ja dupacky mela asi tak 2 a vubec se mi na Mie nelibily, od malicka nosila bodynko a teplacky
toz to Terezka by nemohla mit plinku v pase na tom jeste teplacky pripadne dalsi teple gate atd ona nesnasi kdyz ji nekde neco skrti stahuje a tak
ja se v tom vyzivam,takze i na doma si ji strojim hezky a kdyz jdeme ven, no to je ulet 😀
mně se líbí i rifličky a tak..ale myslím, že pro tygra jsou nejpohodlnější dupky...má široký balení..plus další guma na to ještě 🤐 na rifle a tepláky je času dost 😎
Ja souhlasim s aponchie. Ty dospelacke veci se mi na mimcech vubec nelibi. Az tak na tech starsich detech.
já si vzpomínám na jedny oblíbené dupajdy, Dála v nich jel z porodnice, protože to byly ty nejmenší co jsme měli nosil je celý měsíc teda jasně že jsem to střídala ještě s jinejma ale ty jedny byly favorit 🙂)) když z nich povyrostl bylo mi to skoro líto, už nebyl takové miminko 🙂)
doma převládá praktičnost bodýčko, tepláčky a když jdeme ven tak dávám různé kalhoty ale ne do pasu, mi připadá, že to dětičky v kočárku musí škrtit, takže samý lacláky 😀 vypadá v tom sice jako montér údržbář ale u těch mimísků je to bomba 😀 😉
taky miluji miminka v dupačkach 😀 😀 jsou k sežraní...věci jako rifle a svetry, tak to až pro větší děti ale nejsou v tom už takove miminka....na doma taky jak piše draga bodyčka,teplačky, štraple a ven taky laclače už jen kvuli toho že mají zahalene ledvinky 😉
Naše Sofi měla dupačky snad 2 x v životě, jinak bodynko a tepláčky nebo lacláčky.Jo, teda asi víckrát,pač v porodce dupajdy nosila a tam jsme byly 9 dní 😵 ale asi tak 3 dny, pak jsem erár vyměnila za vlastní a to byly taky tepláčky různých barev, buď s celýma nožičkama, nebo jsem dala ponožečky 😵
nosíme tepláčky do pasu, kalhoty do pasu, dneska už se jeansy dělají z měkčího materiálu a s rozepínáním,tak není problém a nevšimla jsem si, že by byla někdy otlačená v pase
my sme zase doma permanentně v dupajdách- i když na našeho obříka je už celkem náročné sehnat ty co maj i ťapky 😀
ja si taky nevsimla otlacenin ale strhavala mi to pac to nema rada dnes uz jo ale jako mimi ne 😀
Mne je uplne jedno, jak to vypada, hlavne kdyz ji v tom neni kosa ani vedro a rychle se z toho da svliknout na hrnec! 🙂
my jsme doma taky jenom v dupačkách a bodíčku...je to pohodlné a dneska jsou už tak hezké dupačky, že mi to přijde zbytečné. Říkám si, ať chvilku vypadá jako miminko, teď asi měsíc dáváme i manžestráky, ale to když někam jedeme na návstěvu nebo k Mudr. Je v tom úplně bombová, ale doma je to pořád miminko a je taky kouzelná. 😀
miminecka narvane v riflickach a mikynach a tak videla sem to v usa je to des chudacci jsou jak klobasky nabaleni 😀 ale jasne je to IN tak to musi vydrzet 😀 😀 😀
ja nemyslela jako tluste 😀 ale takove valecky preziznute v pase gumkou 😀 vsak oni davaji uz v porodnici do takovych veci ala santa basebalovej tym a jine kraviny
ja vim,jak jsi rto myslela,ale ver mi,ze ty rifle co treba ja mam,nemaji zadnou skrtici gumu🙂
a santa atd to uz je zase o necem jinem😀 😉
Dupačky se mi nelíbí a ani je nedávám, na doma má malá tepláčky s bodýčkem nebo tričkem, popř. jí dávám nějaké hezké punčošky a bodýčko a na ven se vyžíváme víc 🙂
ja mam nadherne dupacky jeste na rozepinani na zadecku a ne mezi nozkama a jsou naprosto uzasne sladke a nadherne je to vsecko Carters z USA nebo Gap apod co jsme dostali a musim rict ze jsou to nase nej dupacky pac maji treba ohrnovaci rukavek aby se neposkrabala nehtikama a jine vychytavky za 1,5dolaru treba no to jsou jeste extra krasne 😀 skoda ze nemam dogo hodila bych foto jinak hodim link maji dupacky i pro todlery
http://www.carters.com/OnlineStore/Collection.a...
Tak já dávám dupačky jen když se mi nechce malou strojit a to je opravdu málo 😉 jinak jí strašně ráda strojím, takže i na doma jí oblíkám hezky a když jdeme na návštěvu tak se vyloženě vyžívám 🙂 Máme několikery rifličky a už jsou z opravdu měkkýho materiálu, takže jsou i pohodlný 😉
Dupačky jsou nadherny...ryflíky tak na procházku ale myslím že tom umimču to je jedno tady jde o to že maminka se chce chlubit
tak se dobre koukej ja myrtle beach nakoupila spoustu a manza pracoval na wal martu 😉
jinak z Carters ktery asi dobre znas mam dvoje dupacky ve sleve po vanocich za 4dolary tripack bodycka za 2,99atd atd o Gapu ani nemluvim

me se libi asi vic dupajdy, je to presne jak rikas,vic miminkovske a vi c pohodlne.ale zase kdyz jdes nekam ven a venku je minus neco stupnu treba,tak jim radsi das rifle a svetr,nez dupajdy,ty jsou tenke a spis na doma