Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
ešte som zabudla, fixies boli nanič, malá bola stále prečuraná, Hellen Harper alebo tak nejako sa volajú - tie sa vždy zhrčili do takej guče a ostal len igelit, Huggies - prečúrala. okrem tesco plienky mi vyhovovali len pampers, tie sme používali hlavne prvé 3 mesiace, potom sme prešli na tesco 🙂
super cena,super saju,v ziadnom pripade neskriabu to by mala moja mala podrazdenu pokozku snad...a dokonca ani ziadne droty z nich netrcia...
Ahojte maminky. Ja mám najlepšiu skúsenosť s plienkami HAPPY a pamperskami active baby a teraz mám huggies... Určite si nekupujte plienky LINTEO teraz v tescu v akcii za 49,90 20 kusov. Horšie plienky som ešte nemala (dostala som ich). Zafarbia vám dieťa na modro a vydržia tak maximálne 3-4hodinky. používam aj obyčajné tesco plienky...sú celkom oki, ale fialové som ešte nemala.
ahoj holky..tak jsem na to koukla..ty plenky s hřebíkem,drátem atd..to se vždy jednalo o ty lacinější tesco(někde je mají bíle, jinde modré)..ty lepší(a dražší) fialové mi přijdou super(žádné zapařeniny,otlaky, promáčení atd jako u jiných a ozkoušela jsem jich na Jáchymkovi dost..)-ale to je asi debata do jiné diskuze 😉
a k tomu škriabaniu - moja malá je veľmi háklivá, kozmetiku používame len na predpis z lekárne, ale s plienkami tesco ( obidva druhy) nemá problém...
podla mna su naj plienky Babylove DM drogerie.. najlepsie kvalitou a aj cenovo su najvyhodnejsie.... 😉
aj my ich pouzivame a vyhovuju nam viac ako pampersky-tie mala prekakava cez chrbatik, rovnako ako huggiesky 😎
kika od nich nebola poskriabana, ale ked po nich prejdem rukou, skriabu. a tie zatvrdlinky sa daju zoskrabnut nechtom. Znama ma presviedcala, ze to nie je pravda, podala mi svoju tesco plinku a bolo to tam. Takze neverim, ze je to nahoda.
Tak já se taky přidávám k chvále tesco fialových plínek. Máme doma Pampers, Huggies a koupila jsem i jedny Tesco a řekla bych, že jsou na stejný úrovni jako Pampers a Huggies.
A to s tím hřebíkem je fakt trapný 😠 Kus umělé hmoty bych ještě pochopila, stát se může-já měla např. v Bebe Dobré ráno velké kusy chemlonu nebo co to bylo 😠 😠 😠 , ale hřebík... 🙄
ja som s nimi spokojna aj ked po tej prvej kauze som ix uz kupovat nexcela ale potom som zistila ze sa to jednalo o tie lacnejsie plienky tak fialove kupujem dalej.plienku vzdy skontrolujem.
pietra,zatvrdlinky som tam este nemala,ale mozne to je.
ewelin,fakt ti vyhovuju babylove?no ako ja som horsie plienky nemala,maly ked sa pocurkal tak sa to vnutro cele pako keby potrhalo,ta vata sa rozpadla,nikdy viac. 😔
KATARINKA ten chemlon by som prehryzla... ale ja som tam prosím pekne mala húseničky a to som zistila po zjedenej polke... 😒
no ale ked tu spominate tie ostatne znacky, a bavili ste sa o sani, tak plienky Babylove mam pocit, ze nesaju vobec. To uz naozaj radsej tie Tesco plienky
Tesco plinky fialove, taky u nas ve skrini, na posteli, v koupelne, na dupce, v kosi...fsude!
V pampers new born jsem našla něco malýho tvrdýho,co tam určitě být nemělo 🙄
Tesco fialové mi připadají zatím super,možná lepší než pampers new born
no sice odveci ale ja som kupila hagiesky a boli tvrde ako beton asi im navlhli a nedali sa nosit hodila som ich do kosa lebo som nemala ucet 😠
zuzkafuny 😀 😀 ani sa nečudujem...
Huggies a ani babylove nám nevyhovovali 😒 a ani jednota, tie som kúpila raz v núdzovej situácii 😝
já bych i tomu hřebíku věřila, když můžou být v bonbonech klíče 🙂, v aspiku slimáci a podobné věci 😀
zuzkafuny, no to máš pravdu, to radši ten chemlon 😀
Teď jsem zkoumala Pampers-New Baby a zdá se mi, že škrábou mnohem víc, než ty tesco. Já se nezastávám jen Tesco plínek, koupím znovu i ty Pampersky, ale že se mi zdá, že škrábou víc, no...
Ja na noc používan HAPPY (teraz skúšam HUGGIES-zatiaľ oki) a cez deň modré tescáče...
tak má zkušenost je ta že i z těch nejdražších plínek jakopampers a podobne se v noci ,,prochčijem,, až na záda a to nemluvím o tom že je celý mokrý až na kulkách🙂:_) i po půl hodce. jedině v tesko fialových máme sucho mezi nožkama a jsme spokojení i delší dobu když není možnost přebalovat. Jde vidět že denousek ještě nemá zkušenosti, protože napsat že v každé plínce je mokro že se musí dítko přebalit je fakt blbina:_) ale věřím že nabyde zkušeností a třeba i Teskače vyzkouší🙂
Ahoj
tak já taky používám ty fialové tesco plenky a nemůžu si je vynachválit,ted jsem si koupila Huggies a ty jsou děsné malá mi je přes noc přečůrá a budí se mokrá a přes den mi připadá že tu dupku má mokrou pořád i když je zrovna čerstvě přebalená,takže určitě tesco 😀
Ahojky holky🙂
nic proti ale tesco plínky bych v životě neriskla, už jen co známé je používali tak prý šílený, měnili je tak často, že by se jim vyplatilo kdyby si prý dali kačku navic a koupili si pořádný plínky🙂takže tesco pleny se jim jen prodražily🙂tesco nebrat🙂

Já používám Huggies Premium, ale taky jsme měla Tesco plenky. Nemohla jsem si na ně ztěžovat. Sály dobře, no žádnej problém. Huggiess používám, protože malému líp sedí přes stehýnka (každý mimčo je jiné).
Ohledně těch závad. Poprvé s tím lisovaným plastem bych tomu i věřila (stane se stane), nedá se to omluvit, ale nic není dokonalý. Podruhý si myslím, už bylo naaranžovaný. A s tím hřebíkem, tomu se můžu jen zasmát 😀 😀 😀 , to už si fakt někdo nic lepšího nemohl vymyslet?
Pro klid v duši omakám každou plenku a stát se to může i Pampersu, tak Huggiesu a jiným značkám