Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
arabeska, že? já si to mylsím taky, protože cítíš když je tam malinkatá hrudka gelu natož hřeb!!! noa le chápu, že stát se může cokoliv
monaberuska hezkou dobrou noc a brzo ať už máš mimíska u sebe 😵
Souhlasím..je to blbost aby takový hřebík necítila 😉
Media jsou mocná a je to konkurenční podpásovka a v dnešní době, kdy je Baby Boom, jsou plenky obr kšeft.
Jsem hotová..jdu si lehnout dříve, než se ta moje víla probudí...krásnou noc.... 🙂
draga to su hotove aktyX 😀 😀 jasne ze sa moze stat vselico len ja si to proste neviem predstavit.
cicush,a indulona je super na vsetko 😵
No, třeba Bendová používá na zadeček jen hladkou mouku 😀 ..tak ale teď už vážně dobrou 😔
Já používala Tesco fialové a nevím jestli se to některým, které máte chlapečky taky stalo, ale přesně před pindíkem měl nacucanou vatu močí (takovou bouli tam z toho měl. Což se nám u jiných nestalo. Třeba holčičkám vyhovuje víc 😅 😀 Těm se to rozlije 😀 Blbost asi, že? 😕 😀
mona neboj za chvíli budeš 🙂 já to měla docela nečekaný a asi to tak bylo lepší než čekat na termín tak držím palečky 😉
nikka tak to jo to se nám stává jak čůrá že má bouli nacucanou vepředu ale měl to i u jiných 😉 holt pindík je pindík mi v porodnici říkali dávat pinďu dolů 🙂))
Ale prd 😀 😝
Jako fakt, jak čůral, tak se to nerozlilo, jako v ostatních plenkách, které mají v sobě ty sajrajty, jak někdo psal 😝 , ale nacucala se ta vata jen před tím pinďulou, malinkym 😀
huš do hajan, už mizím
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
my sme tiez pouzivali plienky od tesco,ked bol mensi,ale spokojnost nebola ziadny, mal mokry zadocek a zapareny, to bolo tak asi iba mes, od vtedy uz iba pampers baby dry, su dobre,maly v nich nema zapareny zadocek, huggies sme pouzivali tiez,ale ale nic moc , tiez pampers baby active su dobre.
pouzivala sem na miminecko pampers newborn kvuli velikosti vyjukanosti ze do porodnice musis mit nejlepsi a hlavne sem mela strach o mimi o pokozku atd po delsim case musim uznat ze tesco FIALOVE pleny jsou super srovnatelne s pampers a nemenila bych.vzdy jsem plenu prohledla nez jsem ji male dala takze no problem stimto,a sorry ale prostredi ve kterem se pleny vyrabi je stejne jako kdyz se nekde dela v jedne tovarne salam za50kc kilo a salam za150kc kg 😀 vim ze zkusenosti.podle me buhvi jak to bylo s tim hrebikem ale stat se to muze asi jako zavadne pasty pro deti zavadne presnidavky zavadne kousatka zavadne je vsechno a nic neni dokonale,dejme jim na hrani orechy latkove pleny zadky natirejme sadlem a kojme 😀
ahojte.my pouzivame tiez vacsinou fialove tesco plienky a mame ich urcite radsej ako pampersky.su super,jemnucke a dobre saju.raz omylom kupila svokra modre tesco plienky a tie su strasne.nelepia a zaparuju,lebo su igelitove.ale tie fialove su super.celkom ujdu aj lidlove alebo huggies,helen harper.ale vzdy ked ideme do tesca kupim fialove tesco plienky.
Jsem se teďkom dívala na zprávy a zázračně jse dnes opět oběvil hřebík v pleně ale v jiné značce a kevšemu včera zase hlásily že našli prodejnu kde jse prodává Sunar s prošlou lhůtou.
vzdyt to rikam 😀 najdeme kravu na mleko,syr,maslo,pecme chleba,pestujme zeleninu,latkove pleny a je to co se mame furt stresovat? 😀 😀 😀
tak mi tiez uz nejaky ten rocik kupujeme tesco fialove a sme velmi spokojny s nimi. Zo za ciatku pri prvom babatku sme pouzivali huggiesky tie zelene ale potom nam uz nesedeli,potom dlho tie druhe huggiesky ekonomi ci ake a sem tam inu znacku. Maly casom cez noc tie huggiesky precural,tak sme skusili fialove tesco a boli super. Celu noc vydrzali,bola plienka uz pomaly na roztrhnutie zcurana (maly bol schopny vypit za noc aj dve 420 ml flase caju 😝 )a nikde ziadna mlacka pod nim 😅 . Tak ked sa narodila malicka,tak uz pocas tehu som si kupila najmensie fialove a teraz pouzivame bud tesco fialove alebo tie z kauflandu sme skusili. A pampers,no smrdia strasne a nejaky gel sa z nich robi bleee 😝 😝 😝 🙄 .
mi pouzivame tesco biele a malej nic s nich nieje nikdy nemala zaparenu ritku ani nic ine dobre nam saju nikdy nepretiekli keby som zbadala len naznak co by jej mohol uskodit viac ich nekupim a kupim ine ale aj ked skoro vsetky ste tie plienky zavrhli nam sa osvedcili
ahojte,
pripájam sa do debatky.Aj my už viac ako rok používame fialové Tesco plienky.Dovtedy sme skušali a menili každú chvíľku.A nakoniec sme zostali verní tým fialovým.Ale naša dcérka má problémy s močovými cestami,prekonala ako 9-mesačná infekciu močových ciest.A nedávno som čítala v nejakom časopise,že v dnešnej dobe stúpa toto ochorenie a vraj sa začína skúmať,že nato majú vplyv práve jednorázové plienky.Tak neviem či je to správny názor a či tomu veriť.Snažíme sa každá z nás pre dieťa o to najlepšie,že?
O BIO plienkach som ešte nepočula.Má ich niektorá z vás?
saro, jediné bio plenky, které existují, jsou plenky bavlněné. Ve všech jednorázovkách je absorbent, který obsahuje spoustu chemikálií, mj. chlor. Kromě vlivu na močové cesty mají jednorázovky negativní vliv i na vývoj spermií ve varlatech, srůsty na poševním vchodu u děvčátek, opruzeniny, plísně...
ahojte
je pravda, že jednorázové plienky sú super vynález, hlavne na spanie a dlhšie cesty, ale určite nieto nad klasiku bavlnku. Vždy ked som zbadala akúkoľvek zmenu na tej malej nádhernej riťulke bavlnené plienky to vyriešili, predsa sú len najvzdušnejšie a nevyrovnajú sa kvalitou žiadnej "pamprde".
Ináč fialové tesco plienky používame už takmer rok a nemôžem na ne povedať jediné krivé slovo.
Ak ste niekde zaregistrovali tak aj výrobky pod značkou veľkých reťazcov vyrábajú značkový výrobcovia na zákazky napr. pre Tesco.
A čo už jeden klinec v plienke? nechápem ako sa dá prehliadnuť. A čo tak červíčky v slanine alebo myška v konzerve či zapečená v chlebe, to už je brutus 😀
díky dendisa.
Ja som sa už s manželom radila,že by asi fakt bolo rozumné používať bavlnené plienky.Ale Sára už má dva roky.Tak neviem či by si nato zvykla.Ale určite za pokus to stojí. 🙂
a ktoré to boli plienky? ja som tu na Slovensku nič nezachytila, len to, že že sú vadné tesco výživy. ja na tesco plienky tie lacnejšie nedám dopustiť. pampersky, hugiesky.. sa môžu strčiť...
maca, bolo to v tych lacnejsich tesco plienkach. Na 4. strane tejto diskusie hodila dannynka link, takze si to mozes pozriet

najlepsia vec pre babatko je INDULONA...stara modra klasicka...uuuplne svetova vec.