Co nakoupit pro zimní novorozeně?

amandee
27. zář 2016

Ahoj holky🙂 4.2 mám termín na první dítě🙂 na nakupování výbavy je sice ještě čas, ale rady už sbírám. Co bude nejvíce třeba pro novorozeně narozené v zimě? Fusak do kočárku je jasný, ale co jste třeba nejvíce využily na procházky, na doma a tak? Děkuji za rady a názory;)

fifina86
27. zář 2016

Za me kombineza se dvouma zipama,je to lepsi manipulace nez kdyz ma jen jedem.Hodne jsem na zacatku davala pyzama (overaly s dlouhym rukavem i nohavicema) a na to dalsi vrstvu.A ze zacatku nic pres hlavu,je to komplikovana manipulace 🙂

eternitypel
27. zář 2016

Vřele doporucuji od taborske firmy Dita zn.Little angel.ma termoregulacni outlst staci o to min vrstev.vyborny zimni kombinezy,fusaky jsou rostoucí,mimco vtom není spocene po dvou hodkach spanku venku nar.v prosinci tepla jako buchticka ale nezpocena.je to dražší ale veci s mimcem rostou vydrží fakt dlouho a movc lidí to nezna.doporučuji a da se sehnat i na bazosi atd.

amandee
autor
27. zář 2016

Děkuji Vám🙂

eternitypel
27. zář 2016

Není zac i cepicky jsou super proste jsem s tim opravdu spokojená a doufám že dceři kupuju to vcem a dobre cítí.škoda že mají málo prodejen po republice.prvni zimu jsem i taky nejvíc davala rozepinaci overalky.polozis zapnes nic moc pres hlavu taky jsem se bala 🙂 🙂 hodně štěstí

soleilll
27. zář 2016

@amandee Všechno s dlouhým rukávem a nejlíp celopropínací, alespoň v těch nejmenších velikostech. Stejně, než se dostaneš pořádně ven, bude skoro jaro (v šestinedělí by novorozenec neměl chodit ven, když je pod -5°C), takže super teplé oblečení nech až na další zimu. Spíš bych kombinovala víc tenších vrstev, které budeš podle potřeby přidávat nebo ubírat. Souhlasím s @fifina86 , že overaly jsou nejlepší - bavlněné, sametové, flísové, různě teplé a různě velké - je lepší dostávat dítě do většího overalu, než ho půl hodiny cpát do "jeho" velikosti, když jde třeba už o 3. vrstvu. 🙂 Zezačátku počítej s několika outfity denně - dítě často blije anebo se prokadí. 🙂 Pak se šikne rychlozavinovačka, dvě různě teplé flísové deky a třeba pod zimní tlustou čepku je dobrá tenká bavlněná nebo zkontroluj, aby ta pletená měla bavlněnou podšívku. Místo rukavic jsem používala ponožky - často daleko líp drží. 😉

marciiik23
28. zář 2016

Taky nad tím přemýšlím v čem odnést miminko z porodnice 🙂 taky mám termín v únoru, ale ke konci 25.2. Tak ať nejsem pak za trapnou, že ho obleču tak jak se nemá buď málo.nebo moc 😀 a abych mu oblečení špatně třeba nenakombinovala. Je to moje první miminko.

zzdennkaa
28. zář 2016

@marciiik23 Mám to úplně stejně-termín i přemýšlení o tom, kolik vrstev z porodnice...🙂 samozřejmě bude záležet na stupních, ale bodycko, dupačky, nějaký kabátek a pak už jen kombinézu? Plus ještě miminko šoupnu do fusaku nebo bude stačit přikrýt dekou v autosedačce? Trochu mě děsí tolik vrstev u novorozence...i pro dospělého je to kolikrát nepříjemné😀

visnule
28. zář 2016

My využili nejvíc merino soupravu. V podstatě nic jiného v zimě neoblékám ( jako spodní vrstvu) miminka se v tom nepotí, nepřehřívají a ani nemrznou. Prostě skvělá věc

amandee
autor
28. zář 2016

Tak jsem ráda že nejsem sama neorientovaná :D 🙂

keeshka
28. zář 2016

Mam dceru na konci prosince. Byla v teplem fusaku zakuklena, jen oci ji koukaly. Pod tim overalek, nic jineho jsem na zacatku nepouzivala a na to mikinu, teplacky a neco teplého na nožky. Když byla hodne zima, tak místo prostřední vrstvy kombinéza. Doma jsem na spaní používala overalek a zavinovacku, ktera se dala i kolem hlavičky zakuklit a přikryla dekou. Přes den overalek, svetrik a teple ponožky. mívala studené nohy. Proste nejkritičtější a nejsnadneji oblikatelne jsou overalky a kdyz mas fakt teplý fusak a nejsou vyloženě mrazy, dáš jen čepičkou, teplý ponožky a muzete jet🙂.

kocour1
3. říj 2016

Důležité je si to co nejvíc ulehčit🙂...mě se osvědčilo mít dítě v normálním domácím oblečku, místo kombinézy dávat zavinovačku a pak do fusaku...jednodušeji se pak s dítětem manipuluje v případě, že se vrátíte z procházky a ono spí apod...jen hlavně mazat tvářičky před zimou, já používala bepanthen (ten samý, co na zadeček) a super - hezky promastil a nepropustil ke kůži chlad🙂

amandee
autor
26. říj 2016

Holky mám ještě dotaz ohledně velikostí🙂 začínám kupovat body a overálky 50 a 56, teď jsem ale snesla od tety kritiku že to je veliké tak na 3měsíční atd.
No nemůžu si pomoct ale pod 50 mi to přijde fakt šíleně maličký. Co myslilte? ;) jinak mám na mysli body, overaly, dupačky, to co budu vrstvit na horu ne🙂

cukricek123
26. říj 2016

@amandee 50 mám jen pár. většinou 56+... pokud budeš mít průběrné dítě tak 50ku moc nevyužiješ.

kocour1
28. říj 2016

Mám obě děti v zimě...kromě oblečení vše s dlouhým rukávem jsem velmi využívala takové ty zateplené (fleecové) overálky, péřový fusak, fleecovou rychlozavinovačku. Tvářičky jsem proti chladu mazala bepanthenem a na kočárek jsem ve větších mrazech ještě dávala navíc pláštěnku, jinak jsem chodila ven každý den přes poledne, kdy svítilo a chodila jsem i v mrazech🙂

klican
4. lis 2016

Ahoj. Mam take prvni - lednacka, tak vim, jak jsem to resila ja 🙂
Mek vse s dlouhym. Nejvice uzil samozrejme bodycka a davala jsem puncochy, takove s ksandami. Nosi je i ted. A na jen overal, kombinezu a sup do fusaku, Tez jsem byla a i ted jsem venku za kazdeho pocasi. 🙂

cizinkaa
5. lis 2016

@amandee 50 mam uplne minimum. Spis mame 56 a 62. Prckovi to muzu kdykoliv ohrnout. ☺️

petul81
14. lis 2016
Uživatel petul81 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od petul81.

Já doporučuju ještě zimní kabátek/košilka, pod kterou můžeš dobře vrstvit a je praktická. Mám na mysli něco takového http://www.hpbaby.cz/cz-detail-901822411-kojenecky-kabatek-new-baby-ruzovy.html