Co obléct jarnímu miminku při odchodu z porodnice?

monny88
10. únor 2016

Maminky prosím o radu! Co obléct jarnímu miminku (duben), až pojedeme domů z porodnice?

pospis
10. únor 2016

ja mam kluky 10.4 a 24.5 a oba dva jeli z porodnice v bodicku s dl.rukavem, dubacky, ponozky svetrik a cepicka. V autosedacce byla jarni emitex zavinovacka do autosedacky. Jeli jsem autem, takze jsme s autosedackou sli tak 5min pesky.

sarkoc
10. únor 2016

To je těžký, v dubnu může být 5 nebo taky 25 stupnů :/ Každopádně bych radila fusak do autosedačky a zaparkovat u porodnice a pak je to celkem jedno...já rodila v říjnu předčasně a tak jsem ještě neměla připraveno oblečení na odchod z porodnice a manžel dovezl většinu tak o 3 velikosti větší než byla potřeba :D Už jsem myslela, že nás sestra nepustí, protože malá měla jen dupačky, bodíčko a čepičku...+ tedy ten fusak...a bylo asi 8 stupnu. Ale nakonec jsme prošli a doted nebyla nemocná 🙂

oplatecka
10. únor 2016

Já jsem odjížděla z porodnice loni 6. dubna a to zrovna sněžilo a bylo kolem šesti stupňů. Malý měl bodýčko s dlouhým rukávkem, přes to flaušovou soupravu (kalhoty a mikina) a tenkou čepičku. Zabalený byl ve fusaku a bylo mu příjemně 🙂

sara84
10. únor 2016

No a 25.4 letos bylo 20 st. Tezko rict 🙂 ja nachystane zimni veci a bylo jaro jak vydite. Srl v overalu a sametovem tricku + dupacky

im4fun
10. únor 2016

No nez na kalendari zalezi spis na pocasi. Pripravila bych si dve varianty - jednu do tepla a jednu do mensiho tepla, mraz asi nebude. Ale je zbytecny to planovat vic nez dva mesice dopredu, manzel snad neco vybrat zvladne az pro vas dva pojede ne?🙂

betelgeuzz
10. únor 2016

@im4fun Tak na manžela bych rozhodně nespoléhala 😉

Jak píšou holky, může být teplo, může být zima. Nachystala bych do tašky několik vrstev, např. bodýčko, svetřík/mikču, tenkou bundu/kombinézu, tenší fusak, nebo deku do autosedačky a podle počasí pak oblíkla.

andelka
10. únor 2016

Já mám březnové a květnové miminko. Oběma stačil bavlněný overalek, v tom jsem dala mimčo do teplejšího jako kombinezky, na nožkách ponožky (přichycovaly ten bavlněný overalek, aby se neskopával), bavlněnou čepičku, rukavičky. Do autosedačky flísovou deku, zavinovačku emitex.

im4fun
10. únor 2016

@betelgeuzz proc ne? Snad vi jak oblict dite

lucykal
10. únor 2016

Takhle jela malá domů 7.4 2O15 byla zima.

andelka
10. únor 2016

@im4fun 😀 si děláš srandu ne? To neví kolikrát ani dva roky poté, natož kde co je a na co se to dává.

andelka
10. únor 2016

A můj prcek tady..20.3.tuším, byl první jarní den

im4fun
10. únor 2016

@andelka no tak asi teda zalezi na chlapovi ale osobne teda neznam ani jednoho otce co nedokaze premyslet o tom co oblict diteti aby mu nebyla zima nebo vedro

andelka
10. únor 2016

@im4fun šťastná to žena s výjimečným okolím.

im4fun
10. únor 2016

@andelka ani bych nerekla ze to je az tak vyjimecne. Snad to jsou dospeli chlapi s mozkem v hlave.

betelgeuzz
10. únor 2016

@im4fun tak to pak mám asi doma chlapa bez mozku, protože na tyhle věci fakt není. Dnes už ví holky daleko líp než on, co si mají oblíct, co jsou jejich věci apod. A taky znám spíš chlapi, co si s miminkem spíš neví rady, než že by byli schopní mu nabalit oblečení.

oplatecka
10. únor 2016

@sara84 Letos ještě duben nebyl 😄😎