Daly jste holčičkám naušničky? Kdy a případně proč ne?

rajecka
25. čer 2015

Ahoj, nevím jak se rozhodnout ohledně naušnic. Mám dvě holčičky, 2 roky a 2 měsíce. S tou starší jsem dlouho váhala, měla od narození pořád nějaké potíže, koliky, ekzém atd., tak jsem jí nechtěla ještě trápit a riskovat další nepříjemnosti. A teď už je bohužel ve věku, kdy má naprosto šílený strach z doktorů a z jakýchkoli zdravotnických a hygienických úkonů, takže nevím, nerada bych ten její strach ještě prohloubila. Máte někdo zkušenost s tím, že jste daly píchnout ouška v takhle pozdějším věku? Jak to snášely? Mladší holčička je zatím docela bezproblémová, tak zvažuju, jestli do toho jít už teď a jestli vůbec, když starší ségra nemá.... Poradíte? 🙂

vera_vila
25. čer 2015

@lenysek1988 já to slyšela pořád, snad akorát sestřičky na ušním, když jsem byla se synem, tak se mě ptaly a že tipovaly holku v modrým, že podědila po bráchovi 🙂 A i když už měla Evi náušky, ale mě čepičku, tak stejně to byl kluk 🙂 A pak se mi každý omlouval 🙂 Ale my máme neutrální kočár, pokud ho máte červený nebo do červena, tak si myslím, že to takový problém nebude...

cacenka_d
25. čer 2015

@vera_vila Nausnicky nenausnicky pokud nema dlouhy vlasky a neni super ruzova porad je to kluk 😀 Cela v ruzovym s dlouhymi vlasky bez nausnic byla taky porad kluk, protoze nema nausnice a mohl podedit po starsi segre ty princezni hadriky no to teda 😀 😀

lenysek1988
25. čer 2015

@vera_vila šedá nahoře a černá dole barva kočárku 🙂 chtěla jsem původně zlatavěhnědou a černá dole,ale pán si zapsal špatné číslo odstínu tak mi volal,jakou barvu jsem to chtěla....když řekl že tato barva je na skladě,tak jsem souhlasila. To byla totiž druhá volba barvy. Tak možná z ní bude stále chlapeček 😀 Ale líbila se mě i modrá a zelená barva....Snad si každej zapamatuje, že máme holčičku.

dannyblakely
25. čer 2015

@prcekverunka člověk si pamatuje všechno.. i když si to nedokáže vybavit, v hlavě to je uložené pořád a od toho se odvíjí další život.. chování a tak no..

vera_vila
25. čer 2015

@lenysek1988 já mám taky šedý kočár, tmavá a světlá... no, však uvidíte...

olusenka
25. čer 2015

dceři jsem náušnice nedala, brzy jí budou 2 roky, chlapeček je to skoro pořád podle okolí, i když je oblečená v holčičím (ne zrovna růžová, to málokdy, ale červená, s kytkama apod., a přesto je to kluk), vlasy má krátké, moc jí nerostou.... V tomhle mám názor jako naši, také mi uši píchnout nedali. Zbytečná bolest, nemožnost se rozhodnout sama. Takže až se sama rozhodne, vyhovím jí. Do té doby nic. Mě se to nelíbí, neviděla jsem zatím žádnou holčičku, které by to slušelo, ale taky je pravda, že jsem zatím jen viděla s takovými zastaralými typy náušnic, docela velké na ně, žluté zlato, červené kamínky apod.
A taky jsem četla, že takový zvyk je hlavně jen u nás v ČR, ostatní státy na nás koukají jak na barbary, např. v Německu je to přežitek, jakmile má holčička náušnice, tak je určitě z "rodiny přistěhovalců odněkud z Východu". Ale to teda není můj důvod, proč ne, ten hlavní je právě, ať se sama rozhodne, až z toho bude mít rozum.

Já se sama rozhodla v 19, nechala jsem si je nastřelit, nejdřív to hnisalo, ale bylo to tím, jak to ta pistole hodně stiskla k sobě, když jsem náušnice "povolila" nebo vyměnila za jiné, např. vysací a namazala mastičkou (Bactroban), bylo to už OK. Několik let jsem mohla nosit jakékoliv, poslední roky už jen zlato nebo chirurg. ocel.

konidana
25. čer 2015

@rajecka Já jsem dceři nedávala, a říkala jsem si, že si řekne, třeba až jí bude 10. Trošku jsem se přepočítala:D Prudila a prosila od 5 let, dostala nastřeleno k 6. narozeninám.

lu777
25. čer 2015

dala jsem ve 3 měsících...
hlavní důvod byl ten, že jsem je jako dítě nedostala, mamce to nepřišlo důležité, měla jsem 2 kg a tak řešila jiné starosti - bylo mi to líto (samozřejmě náušnice jsou pěkné a dají se střídat podle oblečení potom už)... šla jsem až ve 13 letech... čekala jsem že to bude trochu bolet, ale bolelo to příííšerně, málem jsem utekla 😔 😖

dcerka sotva zaplakala, zahojilo se jako nic 🙂

konidana
25. čer 2015

@lu777 My neměly v rodině žádná náušnice, ani mamka, ani babička. Já si je nechala nastřelit asi v 15. a v pohodě:D

pigpeppa
25. čer 2015

Známá žije ve Švýcarsku, dnes tam odmítli nastřelit náušnice její dvouleté dceři, že to prý dělají až od čtyř let (mají tam specifické podmínky, jakože dítě musí umět mluvit, musí si umět uvědomit bolest atd.). Za nastřelení tam berou 150 franků a neudělali to. Ale oni jsou divná země, farmavelmoc a neočkují, příušnice, zarděnky, to jsou pro ně běžné nemoci. 😕 😉 🙂 😠

lu777
25. čer 2015

@konidana tak mě to mrzelo hlavně kvůli spolužačkám, nechápala jsem proč oni náušnice dostaly a já ne?.....náušnice jsou moc hezký doplněk a jsem ráda, že ačkoli mě to bolelo hodně, tak jsem si je nechala nakonec nastřelit... ráda je obměňuju podle nálady, mám jim fůru a baví mě to (narozdíl od třeba řetízků nebo prstýnků, ty mi spíš zavazí)... jako nutné to není, ale je to prostě prima ženská věc a každá ženská se chce líbit....k tomu bohužel patří i nějaká ta nepříjemnost (ono vytrhávat si obočí nebo bělit si zuby nebo mít trošku podpatky taky není něco co by člověk zrovna vyhledával pro zábavu.... s těmi náušnicemi je to aspoň odbyté jednou provždy)

jedno plus ale to nastřelení až v pubertě mělo - sama jsem si vybrala kde si to nastřelení nechám udělat a hlavně jsem jim několikrát řekla, že chci hlavně, aby to bylo na obou uších stejně...
mojí ségře píchli uši v nemocnici a má každé ucho jinak...

já si prostě bez náušnic přišla jako kluk...
moje dcerka není moc holčičí, až teď začala nosit víc holčičí oblečení nebo si dá čelenku do vlasů... takže já byla i ráda, že náušnice má, protože chtěla tričko po bráchovi, k tomu pořád tepláky, až mě mrzelo, že si neobleče ani krásné šaty co dostala od babičky nebo švagrové....... no jsem teď ráda, že ji konečně trošku začíná zajímat jak vypadá, je to krásná holčička a ač nemám ráda až nepřirozeně nastrojené holčičky, tak zase se mi líbí když má holčička aspoň trošku delší vlasy (mikádo apod.) a něco zdobného, aby bylo poznat, že to holčička...
stejně jako kluk, syn si teď začal říkat o chlapské věci a já ho v tom podporuju - chce skládací nožík, dostal vlastní pánskou taštičku přes rameno a k narozeninám si přece pánský parfém, tak něco malého dostane...
je to pěkné 🙂
jinak z manželovy strany rodiny to je dost alternativní, švagrová má 3 děti, z toho 2 chodí oblékané tak, že je dost těžké poznat kdo je kluk a kdo holka (je jim teď už 20)... oni jsou super lidi, mám je moc ráda, ale mě to prostě mate a hlavně holky mají fakt výběr ve věcech, tak ať si to ženství užijou (ne teda makeup nebo nalakované nehty od 3 let, to ne, prostě normální "zlatý střed" 🙂

ale každý si tohle musí rozhodnout sám... někdo třeba náušnice nedá ale očkování ani neví složení... a naopak...
je to každého věc... ono ty děti si to pak stejně rozhodnou samy - můžou si uši nechat zarůst nebo naopak propíchnout 🙂

lu777
25. čer 2015

@patrusa mě bolelo nastřelení ještě týden po taky.... ne v kuse, ale sem tam najednou velmi ostrá bolest... až mě to překvapilo...

jinak fakt když si vezmu jak odebírají novorozencům krev z patičky, tak kdo jste to viděl 😔 tak proti tomu nastřelení náušnice je procházka růžovou zahradou... malá byla hodně ubrečené miminko, ale plakala tak minutu... žádné potíže nebyly, sama dr. řekla, že je zdravá, krásně prospívá a po hexe není problém dát...

krvácení si vůbec žádné nepamatuju.. fakt to bylo cvak cvak a za chvíli jsme šly domů

lu777
25. čer 2015

@rajecka dočítám původní dotaz... dala bych té mladší... buď pak bude mít zájem i ta starší nebo ne... každopádně mladší to bude mít hotové, menší děti to snášejí líp 😉
jinak u nás by okolo 2 let byl největší problém... něco takového jedině když byla malá nebo až teď když jí je 5 a má zájem o ty holčičí věci - vše mi prohlíží, vyptává se, byla nadšená, že jsem jí koupila silonky k šatům do divadla, vyptává se mě jak se různé věci jmenují atp... teď kdyby náušnice neměla, tak věřím, že by na to i šla sama.... ale upřímně jsem ráda, že to nemusím řešit, tehdy ve 3 měsících plakala asi minutu, krásně se zhojilo a bylo 🙂

betelgeuzz
26. čer 2015

@pigpeppa však to jsou běžné nemoci, to jen tady očkujeme kvůli každému prdu. Já zarděnky měla, sestra přiušnice, normální nemoc.
@lu777 jak se říká, odříkaného největší krajíc. ty máš pocit, že tvoje holčička není moc holčičí, já mám pocit, že ta moje až moc. úplně mě vytáčí to její strojení a ženský manýry 😀

elielizabeth
26. čer 2015

Nechali jsme dcerce náušničky píchnout na ORL a nebyl žádný problém. Trošku zaplakala a to začala před píchnutím, protože jsem jí musela chytit ruce a to se jí nelíbilo 😀 Měla na ouškách umrtvující mastičku, takže to snad asi ani necítila. Navíc jsme nemuseli řešit výměnu náušniček jako to je u nastřelení, to jsme se s manželem shodli, že bychom se báli to na těch maličkých ouškách měnit. Ani jí to nezarudlo, nehnisalo... Záleží na každém případu zvlášť, neovlivníte hnisání ouška u vaší holčičky. Některým to hnisá i po nastřelení. Křik a pláč také neovlivníte. Naše maličká při píchání v pohodě. Pak tam šla maminka s asi půlroční holčičkou a jedna pak s tak 4-5 letou a obě řvaly jako tur a to šly jen na prohlídku, kdy se jim do uší podívali.....
Podle mě je názor, ať si to píchne sama, až bude chtít šílený. To se bojíte převzít za toto rozhodnutí odpovědnost? Raději ji nechám píchnout ve věku, kdy třeba zapláče a jak uvidí prso, tak na všechno zapomene, než aby se ona chudák musela pak sama rozhodovat, jestli do toho půjde, protože už dobře ví, že to bude bolet. Já osobně náušnice zbožňuju, mám jich na střídání x a nedokážu si představit, že bych neměla dírky píchlé už od plínek. Asi bych to nezvládla a byla nakonec bez náušnic, ikdyž je tak miluji ☹
Nehledě na to, že rozhodnutí, jestli bude chtít nosit náušnice nebo ne, jí můžete nechat i přesto. Moje mamka dírky píchlé měla a náušnice nikdy nenosila. Sestra přestala nosit náušnice na druhém stupni ZŠ a jak přešla na střední, tak se do nošení zase pustila.
A proč některé tvrdí, že je to mučení, šílenost píchnout náušničky tak malému miminku...? Vy si to snad pamatujete? Nikdo v mém okolí si nevybavuje ten "teror" u píchání náušnic a to si myslím, že kdysi to bylo horší 😀 Já to taky těžce nesla, že musím dcerku přidržet a podobně, ale nakonec jsem zjistila, že jsem se bála úplně zbytečně. Minulý týden jsme byli s dcerkou na odběru krve ve 3 letech a taky jsem se bála zbytečně a to bylo v uvozovkách horší než píchání náušnic, protože to trvalo několik minut...

pigpeppa
26. čer 2015

@betelgeuzz U nás to jsou smrtelné nemoci, která vymýtí lidstvo. :D

pigpeppa
26. čer 2015

@elielizabeth Já jsem si chtěla v pubertě nechat píchnout další dírky do ucha, ale pokaždé, když jsem došla do studia, jsem omdlela už v té čekárně. Když mi pak máma vyprávěla, jakej masakr bylo píchání mých uší, když jsem byla mimino, ani se tomu nedivím. To, že si něco nepamatujeme, neznamená, že nás to neovlivní jinak. Injekce mi nevadí, piercing obočí, rtu, nosu, vše ok, ale uši jsem prostě nedala.

pigpeppa
26. čer 2015

Nemluvě o tom, že to dogma zdobení holčiček nechápu. My odsuzujeme obřízky, ale pro národy, které to dělají, je to také normální věc, která se holkám dělá. Absolutně nechápu, k čemu je mít propíchnutý kus těla protažený kusem kovu.

smallinka
26. čer 2015

@pigpeppa tak se mi to zdá trochu už přehnané srovnávat nastřelování náušnic s obřízkou nemyslíte?

betelgeuzz
26. čer 2015

@elielizabeth nebojím se převzít zodpovědnost za toto rozhodnutí. Já ji ani přebírat nechci. Nevidím důvod, proč bych o tomhle měla rozhodovat já. 😉

sarajurka
26. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Nechala jsem malé pichnout ouška ve 4m. Myslím si, že je to lepší, když je holčička takhle maličká nebo pak až jak píšete je starší a chce to sama. Ale v dnešní době je nastřelení náušniček už jenom malé štípnutí. Problém byl pak, že ji asi týden hnisala ouška, ale po týdnu to bylo všechno v pohodě. Tedka v roce jsem se jí je musela vyndat, protože si je málem vytrhla. Tak doufám, že jí ty dírky nezarostou 🙂

elielizabeth
26. čer 2015

@betelgeuzz Protože ona si to bude moci rozhodnout pak sama: nosit/nenosit, ale usnadníte jí tím to, že se nebude muset nechat píchat, když už bude vědět o co jde 🙂 Navíc to píchání uší se začlo řešit až moc poslední dobou moderních maminek... Pochybuju, že někoho z nás tady napadlo svou matku kritizovat za to, že máme propíchlé uši. Zase chápu, že jsou typy lidí vychovávaních tak, že nemají náušnice, nenosí řetízky a podobně, to je ale už o něčem jiném...

betelgeuzz
26. čer 2015

@elielizabeth už jsem psala, že holky se rozhodly samy. nyní už naušnice mají, jsme spokojené všechny 😉 Nedělala bych to jinak. ta radost starší, že dostala naušnice a bylo to její rozhodnutí, je nepopsatelná. 🙂

elielizabeth
26. čer 2015

@pigpeppa Tak to by nás pak každého musel postihnout i náš samotný porod 😀 Já jen říkám, že tu volbu si můžou holčičky zvolit i s propíchnutými oušky a ještě snáz, takže tohle není argument.
A proč nosit kus těla v kovu? Protože, když se to nepřežene, tak to třeba i podtrhne ženskou krásu. Ale jak jsem už psala, chápu lidi, kteří si na toto zkrášlování nepotrpí, tak jako si někdo nepotrpí na make-up a podobně. Jen, když chci dát dcerce volbu, tak bych jí tu volbu chtěla také ulehčit...

emisekkk
26. čer 2015

malé jsem nechávala nastřelit naušky v 6. měsíci. A v pohodě. Moje maminka nemá naušnice a mě je taky nenechávala, mě to bylo líto. Já sama jsem si nechávala propíchnout uši v 17-ti letech. Malá je velká parádnice - taková fakt holčičí - sukýnky, šatičky - má to ráda, takže si myslím, že kdyby naušky neměla, že by je sama chtěla už teď - a to jsou jí 4 roky.
Naušnice máme klasické žluté zlato s modrými kamínky - pomněnky. Jsou 60 let staré a každý nám je chválí, je to už starožitnost. Rodinná památka.

elielizabeth
26. čer 2015

@betelgeuzz Vidíte, nakonec stejně většina holčiček ty náušničky chce 🙂 Máte štěstí na holky, že se nebály, ikdyž byly starší, to je obdivuji 🙂 Já teď nemám ráda ani vytahování třísky, protože vím, že to bolí 😀

smallinka
26. čer 2015

@emisekkk jee takové náušky jsem měla taky se ségrou, ale asi už jsou někde pryč....ty bych také chtěla pro moje holčičky 😉 dají se prý i dnes koupit nějaké malé dětské, tak asi budeme kupovat žluté zlato + modrý kamínek, no tu pomněku 🙂 mám raději žluté zlato, i svatební prstýnky máme takové, je to taková teplá barva sluníčka 🙂

smallinka
26. čer 2015

já nevím ale kdo píchat nenechává vždycky píšou že až se dítě rozhodne samo, ale ukažte mi holčičku, která ty náušničky nebude chtít. budou je mít kamarádky, spolužačky a to potom bude holčička vědět, že je chce ale že to bolí ☹ to mi přide asi horší, než když se nastřelují aniž by si to uvědomovaly....v tom půl roce mi to asi přijde ideální...

emisekkk
26. čer 2015

@smallinka no právě malá je taková lehoučce do rezava a pihatá, takže jí to žluté zlato vyloženě sekne, je to taková teplá barva jak píšeš. Bílé zlato by bylo pro ni "studené".

smallinka
26. čer 2015

@emisekkk jj také máme světlé holčičky narezlé 🙂