Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dáváte dětem oblečení z merina a vlny?

visnule
14. led 2016

Ahoj, dáváte dětem oblečení z merina a vlny? Jakou máte zkušenost a kde nakupujete? Podělte se, děkuji

olga_
14. led 2016

Ahoj, máme jedno merino bodíčko, které oblékáme na nošení v šátku. Kupovala jsem na outdoorkids.cz, ale asi jsem měla smůlu na blbý kus (udělaly se v něm dírky). Je u nás ale dost v kurzu, takže jsem nereklamovala a zašili jsme. Ségřino bodíčko z téhož obchodu v pohodě. Z merina máme ještě upletené svrchňáčky na plenky. A pak ze stejné vlny ponožky na zimu. Sháněla jsem kamaše či punčocháče, ale nepodařilo se mi.

Na merino nedám dopustit, ale taky si myslím, že těch kousků člověk až tolik nepotřebuje. To jedno bodíčko třeba přes noc v pohodě uschne.

visnule
autor
14. led 2016

@olga_ díky za tip.

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule na merino nedam dopustit, kupuji online. je potreba FAKT hledat, rozdily muzou byt velke, obchod od obchodu. Preferuji znacku Manymonths

olga_
14. led 2016

@annaluciapetrzel Jojo, ta je dobrá. Od této značky máme ještě kuklu na hlavu z merina. To je za mě kousek, který nesmí v dětském šatníku chybět.

visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel myslis rozdily v cene nebo v kvalite? Mas nejaky tip kde nakoupit?

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule v cene 🙂 kvalita manymoths je vsude stejna 🙂

visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel aha 🙂 ja myslela rozdily mezi znackama. Tak to jo, diky

visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel
@olga_
A s manymonths mate dobrou zkusenost? Material vydrzi?

kacbal
14. led 2016

@visnule my máme kuklu a podkolenky pro malého. přijde mi, že mu ty podkolenky na holou kůži moc nesedí, kouše ho to. Jinak kukla v pohodě, pěkně zahřeje a přitom se nezpotí

olga_
14. led 2016

@visnule Manymonths je super. To můžu rozhodně doporučit. Bodíčko máme toto (v modré), to je nějaká jiná značka: http://www.outdoorkids.cz/?920,funkcni-pruhovan...

@annaluciapetrzel A kde nakupujete? 😉

hz
14. led 2016

Ahoj, my mame kuklu Manymonths, je senzacni, jen jsem ji vyprala na 40' C a uz ji neoblekne, tot nvyhoda merina. Ale syna oblekam skrz merino tady http://www.fler.cz/shop/crawler ceska vyroba, ochota a hlavne pani sije rostouci, takze to ma pres dve velikosti... za me doporucuji...👍

olga_
14. led 2016

@hz Já to merino peru jen v ruce a zatím v pohodě. A je na ní vůbec, že ji lze prát na 40? (Syn ji má teď na sobě, tak nemůžu mrknout.)

visnule
autor
14. led 2016

@hz tak to mě překvapilo, já mám spoustu oblečení Icebreaker pro mě a pro muže a peru na 40 běžně i je to na štítku povolené. To bych tu kuklu srazila taky

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule vybornou zkusenost. peru na vlnu a dobre. nebo v ruce. drahe ale kvalitni.

hz
14. led 2016

@olga_ no, prodala jsem ji a koupila opet dalsi 🙂 protoze spokojnost je obrovska. jinak tam je napsana teplota 30'C... moje chyba, vzala jsem jak lezi tak bezi...

annaluciapetrzel
14. led 2016

@olga_ ruzne. vyberu kousek a projizdim net, kde maji dobre ceny. napr. babako, tam jsme nakoupila dost

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule zkousela jsem v kamennych obchodech ruzne znacky, ale zatim vyhralo Manymoths jo asi dobra bude disana, ale spatna dostupnost.

olga_
14. led 2016

@annaluciapetrzel Díky! Uvítám i další tipy třeba i od ostatních. Já se vždycky snažím nakoupit více na jednom e-shopu, abych to pak zase nepřepálila na poštovném...

hz
14. led 2016

@visnule mas pravdu, je to zvlastni. Mam treba senzacni Smarthwool a peru na 40 a nic se nestane. Jen ta kukla proste tu 40neustala.. a opravdu tam pisou 30'C, ted jsem na to koukla...

annaluciapetrzel
14. led 2016

jinak z ceho dcera vyroste prodam... jine obleceni neprodavam ale daruji kamaradkam, merino prodavam, jde o drahe vecicky 🙂

annaluciapetrzel
14. led 2016

@olga_ zkus juknout na babako... tam jsem nakoupila naraz vice veci

rybickamalicka
14. led 2016

Ja vlnene veci miluju, mala ma natelnik, body, pyzamo (v tom chodi spat a spi celou noc odkopana a je teploucka), ted jsem objednala jeste jeden natelnik a triko s dlouhym. Objednavam na "brana k detem". Ja mam podvlikacky, myslim northface. Hlavne jsem ty veci objednavala z toho duvodu, jelikoz se mala siiilene poti a po kazdem spani mela mokra zada, to bylo vzdy na prevleceni....coz vetsinou, kdyz vecer usla, bylo nesikovne. S vlnenym oblecenim se nepoti vubec!

hz
14. led 2016

@rybickamalicka taky mame na spani jedno vlnene triko Moira, na tom spacacek a rano je syn teply, at to spime pri 17'C.. i kdyz ta Moira není 100% merino a s nejakou primesi, dobre to schne, funkcnost idelni.. ted vsak jdeme do 100% merina...

visnule
autor
14. led 2016

Vypada to, že máte všichni dobrou zkušenost. Je tu někdo komu vlna nesedla?

visnule
autor
14. led 2016

Jeste me napada, davate merino i v lete? Nebo jen pres zimu?

rybickamalicka
14. led 2016

Budu davat i v lete, poridim trika s kratkym!

cajomilka
14. led 2016

@visnule Pokud tvoje dítě bude mít atopický ekzem nebo pokožku se sklonem k atopii, tak merino a vlnu na holé tělíčko nedávat. Máme to doma a mám i vlastní zkušenostz dětství, vlnu jsem na sobě nesnesla ☹ V případě merina se tvrdí, že nekouše, ale já to u starší dcery radši nepokouším a dávám přednost Outlastu a moiře. Jinak krásný materiál používá např. zn. Cosilana, je to merino+hedvábí, opravdu úžasné, jemné, pružné, ale sráží se. Já nosím funkční ponožky Icebreaker a jsou super.

jitavrtule
14. led 2016

Ela má vlněných kousků víc, ale vlastně skoro všechny značky už zazněly - Crawler, od toho máme rostoucí kombinézu a kuklu, oboje merino, pak od Cosilana body z vlny a hedvábí a rostoucí gatě z merina.
Pak má ještě vlněné ponožky a návleky Alice od Diba.
Všechno peru v ruce, strach mi nedovolí to šoupnout do pračky 🙂
Souhlas s tím, že Cosilana se sráží, byť je jinak moc příjemná. Ale jejich rostoucí kalhoty jsou tvarem geniální - mají přehrnovací nohavice, takže se dají nosit na polodupky pro prťouse a pak jako obyč tepláčky. A vejde se pod ně bez problému látková plena. Akorát je to takové tenké merino a dost žmolkují. Máme je od Vánoc a už teda vypadaj jetě, ale zas Ela se v nich plazí, tak to jim moc nepřidává...
Crawler je moc fajn, silnější merino, skoro nežmolkuje, kombinézu Ela nosí od září a vypadá pořád super. Navíc mají hezké jásavé barvy, to já ráda. A vydrží, máme tu menší 62/68 a pořád je dobrá (8m, přes 8 kilo). Kukla je OK, ale má takovej blbej tuneloidní tvar, nesedí na ramínka, takže má tendenci dělat díru kolem výstřihu.
Outlast máme taky a miluju na něm, že se dá normálně prát v pračce na 60 - to je proti vlně veeeeelká výhoda. A fakt funguje. Jejich kukly jsou navíc super střižené tak, že u krku se zužují a na ramínka pak zas rozšiřují do takového pláštíku - nic nekouká, nikam nefouká 🙂
Bodýčka jsou hodně pružná a MALÁ, netřeba se bát objednat klidně o tři velikosti větší kus, vydrží dlouho. Ela normálně nosí cca 74 a teď má Outlast body 92 a akorát jí ohrnuju rukávy, jinak sedí dobře.
Cosilanu jsem objednávala z nosenideti.cz tam mají spoustu funkčního oblečení na nošení, i pro dospěláky a ceny rozumný.
Diba je česká značka a mají ponožky a návleky fakt za hubičku, doporučuju.

cajomilka
14. led 2016

@jitavrtule Ty kamaše od Cosilany jsme měly taky, ale dávala jsem je výhradně jako spodní vrstvu na ven, plazení a lezení dlouho nesnesou ani pevné bavlněné tepláky, natož Cosilana 😒 Jinak kukly Outlast mi střihem připadají nejlepší ze všech, co jsme měly (Manymonths, Bundles, Joha) 😉

cajomilka
14. led 2016

@visnule Ještě jsem si vzpomněla - Joha dělá mj. kukly, které mají dvě vrstvy, vespod bavlnu a navtch merino, to je pro nás ideální řešení. Ale dost těžko se shání, skoro nikdo je tady neprodává.

Sem začni psát odpověď...

Odešli