Dáváte dětem oblečení z merina a vlny?

visnule
14. led 2016

Ahoj, dáváte dětem oblečení z merina a vlny? Jakou máte zkušenost a kde nakupujete? Podělte se, děkuji

hz
27. únor 2017

@jitavrtule to s tim srazenim je pravda. Ja takto koupila z druhe ruky vlneny overal od Manymonths, uvedena velikost 9m a vice, pani vyprala nesetrne a prodavala jej coby overal pro novorozence 😀, synovi bude za chvili maly, ma 2,5mesice, ale je moc prijemny👍

lina7771
27. únor 2017

@hz presne toho sa ja obavam, len mama mi ešte tvrdila zevraj sa zrazil tak ze bol strašne tvrdy. A to prala rucne vo vlaznej vode.

alicesky
27. únor 2017

Ahoj, máme body, fleece svetr, kalhoty tenké a tlusté od Engel (z vlneneoblecky), vše bylo super jen kalhoty se nějak roztáhly, ty z merino fleece holčička doslova prošoupala na dřevěné podlaze, má je celou zimu prakticky každý den 🙂 jinak sijemdetem.cz má pár supr merino věcí na malé i větší děti (čepičky a kukly). Joha máme jednu mikinu ale je to s něčím smíchané, nesedí nám střih bohužel. Outlast máme taky ale přijde mi spíš chladivý, byť příjemný. po nějaké době začal celkem bohužel žmolkovatět... jinak fajn

hz
28. únor 2017

@lina7771 tam je problem spise ty teploty-nesmi se prat v prilis stdene ci teple vode. jinak uz existuje merino s upravou superwash a to se muze prat v pracce, treba Crawler ho ma.

lusynkova
28. únor 2017

Z vlny jsem nechala uplést dva komplety na zimu, ale malý je měl velké, takže mi leží ve skříni. Koupila jsem vlnu ze šumavských ovcí. Z merina mám hodně věcí (třeba kuklu, ta je super) a kupuju převážně na Fléru.

hz
28. únor 2017

@lusynkova ja mam ted na Fleru vyhlidnuty svetr, ale je to z vlny z Polska a navic v kombinaci s bavlnou 50% je to tento-ale cena masakr. tak koupim asi vlnu a poohlednu se, kdo by mi jej upletl. mohu poprosit o odkaz na tu vlnu z ceskych ovci?

lusynkova
28. únor 2017

@hz Jo, tak na Fléru se platí za ruční práci, navíc je tam 11% provize Fléru... Kouknu, vydržte.

lusynkova
28. únor 2017

@hz Kupovala jsem tady: http://www.pletaciprize.cz/www-pleteni-cz-eshop...
Ale trochu kouše, přijde mi. Vzala bych radši příště merino, taky mají v nabídce...

hz
28. únor 2017

@lusynkova diky moc, prave me ten Fler v tomto je dost odrazuje. svetr by vysel s postou na 1500kc, bo bych chtela prave merino a z Polska urcite ne.

lusynkova
28. únor 2017

@hz Tak to je dost drahé. Já mám kamaše od této paní: https://www.fler.cz/zbozi?ucat=321047
Nemá vše z merina, ale určitě by se dalo domluvit...

lenkajindriskova
19. zář 2017

také hledám kvalitní oblečení pro děti na zimu z vlny, které nekouše a budu ráda za tipy. mám dobrou zkušenost s merino kuklami pro menší děti i návleky (už nevím značku). naše dvě starší děti (6 a 4) oba od loňska nosí kašmírové čepice a šály, což je trochu dražší investice, ale nic tak jemného a hřejivého jsem předtím nazažila. https://www.cashmerehouse.cz/deti/detska-kasmir...

matilduska
9. lis 2017

Proc nezajdete do sekace? Tam je kvalitnich vlnenych svetru a veci za par kacek. Rozumim, kdyz chcete nove, ale ctu, ze taky kupujete bazarkove. A u svetru je to fuk. Ne vzdy narazite, ale kdyz se obcas zajdete podivat, jiste najdete.

rasputin
22. lis 2017
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

Já si také merino nemůžu vynachválit. Máme kuklu, rukavičky i nějaké oblečení. Nejčastěji nakupuji pře Fler.cz Je tam spousta šikovných dam, které jsou někdy schopné i vyjít vstříc pokud máte nějaké drobnější požadavky. Naposledy jsem ale kupovala pro syna dětskou vlněnou deku merino přes http://www.kvalitex.cz/vlnena-detska-deka-100x150cm-ovecka-evropske-merino/ Je krásně měkoučká ale především je pod ní teploučko. Nevím jestli je to deka na celou zimu, ale zatím se pod ní spí dobře.

kakadu7
15. dub 2018

Máte někdo merino na léto? Uvažuji že bych koupila klukům, jezdíme v létě hodně na hory a pak jsem myslela na cestu autem na dovolenou...ale bojím se aby jim nebylo vedro 🙄

kac_kac
15. dub 2018

Používala jsem merino loňské léto pro půlroční miminko, bylo to moc příjemné, v situacích kdy by v obyčejném bavlněném body byl zpocený mu v merinu bylo fajn, jako bonus nestudí ani za vlhka, takže si miminko může slintat jak je libo 😉
Přijde mi to jako ideální materiál na každé počasí. Letos od okamžiku kdy přestalo mrznout syn nosí jednu merino kukličku ať v pěti stupních nebo ve dvaceti.

visnule
autor
15. dub 2018

@kakadu7 ano máme a používáme. na léto jsme měli výborné letní merino od Janus - je opravdu tenké a hrozně rychle schne. na mimi jsem milovala Iobio s hedvábím, ale ve větších velikostech design nic moc, takže teď kupuju výhradně ten Janus. Do sedaček je to skvělá volba. Pod děti jsem ještě dávala obyčejnou látkovou plenu - nasála pot a dítě v merinu zůstalo suché. O přestávce jsem jim plenu vyměnila za suchou a mokrou dala usušit vzadu v kufru.