Dětské závěsy do oken, prosím doporučte

vrabcak0007
12. únor 2016

Milá děvčata, jdu k vám pro radu. V těchto věcech se nevyznám, ale vím, že spousta z vás šije nebo má zkušenosti s látkami či jste řešily podobný problém. A na netu je toho spousta a nevyznám se v tom. Jsme přestěhovaní asi půl roku..tam, kde jsme byli předtím, byly zatmívací rolety, takže závěsy plnily jen funkci estetickou. Ale s prodlužujícími se dny a s více sluníčkem je u nás na pořadu dne koupě nějakých pěkných závěsů synovi do dětského pokoje. A to takových, které nejsou jen pro parádu, ale opravdu zadrží i dost světla. V oknech máme sice žaluzie, ale když se do nich opře sluníčko, zas tak moc tmy neudělají a syn je po mě, světlo ho budí. Poraďte prosím, co jste svým dětem koupily vy, na kolik vás to vyšlo a kde jste to sehnaly? Děkuji a přeji pěkný den 🙂

hojda
12. únor 2016

Od Nextu na Mimibazaru najdeš i nové, mají dvě vrstvy a z toho jedna je zatemňující.

konidana
12. únor 2016

Tak já předně nemám ráda záclony, protože přes ně je špatně vidět ven a slunce neodstíní, takže místo záclon mám v oknech proti slunci bílou hustě tkanou látku (asi jako prostěradlo - sehnala jsem od někoho za pár korun a ušila) a k tomu mají děti závěsy tmavomodré s motivem noční oblohy a spících zvířátek. Měli tenkrát metráž v akci v OBI určitě do 200Kč/m. Samy o sobě moc zatmívací sice nejsou , ale v kombinaci s tou druhou vrstvou to jde.

mandala
12. únor 2016

Sice jsem zatím nekupovala, ale pokud chceš opravdu zatemnovací, tak si můžeš vybrat třeba tady 🙂 http://www.dumlatek.cz/68-zatemnovaci-latky

vrabcak0007
autor
12. únor 2016

@mandala bombaaa..děkuju moc..já zatím neměla moc času, tak jsem toho zkoukla jenom trochu na pár jiných stránkách a k tuhle jsem zatím nenašla...už už jsem měla vybráno jinde, ale tady mají hezčí vzorek a o dost levnější - ten spiderman vzor je bomba 🙂)