Dezinfekce postýlky z půdy

apajda
6. led 2018

Ahoj, mám dotaz. Zdědili jsme postýlku po bratranci, je to taková ta fortelná, dřevěná, lakovaná. Bohužel byla minimálně deset let na půdě, jen tak, nezakrytá. Když jsme ji sundali, tak byla pěkně za...dělaná. například byla od něčeho hnědého, což mamka identifikovala jako zbytky jídla, ale mě to moc nepřišlo. Je to taková ta klasická venkovská půda, takže kočky, myši, všecko po ní mohlo lézt a bůhvíco dalšího tam dělat. jako dezinfekce mne napadlo samozřejmě pořádně umýt, jak ten sololitový spodek, tak šprušle, přetřít savem, ošmirglovat a přelakovat. Ale bude to stačit? Přece jen miminko ještě nemá pražádnou imunitu a všecko olizuje...

hermelinah
6. led 2018

Miminko které ještě nemá "žádnou" imunitu rozhodně nic jiného než maminky bradavku neolizuje a i tyto děti už nějakou imunitu mají😉 A později si ji zlepšuje i tím olizováním 😉 každopádně myslím, že savo, šmirgl a nový nátěr budou stačit, bo ani moje děti s imunitou jako slon bych nechtěla nechat olizovat něco co 10 let bydlelo na půdě se vším zvířectvem co tam máme 😉

apajda
autor
6. led 2018

Právě se asi bojím víc než normálně. Pravděpodobně od tama jsem si loni ze zabíjačky přinesla toxoplazmozu, ale to bylo tím, že mám ve zvyku ochutnávat syrová játra. A teda samozřejmě nikdo přesně nezjistí, odkud sem to vzala, že.

hermelinah
6. led 2018

@apajda myslím, že když to bude osmirglovano a znova natreno tak to bude vše v pohodě 😉

apajda
autor
6. led 2018

Dík, uklidnila jsi mne 🙂 akorát asi přesvědčím manžela, aby nalakoval i ten sololit 😀

barus.8
7. led 2018

Taky jsme meli starou drevene,lezela na pude skoro 20let.umyli jsme ji,osmirglovali a natirali bilou barvou. Je primo barva s atestem pro deti.nez ji dite zacne olizovat tak ji jeste nekolikrat jiste umyjete a k tomu sololitu se dostane minimalne,ale jestli to konstrukce dovoluje,tak jej muzete vymenit 🙂

verunka_korunka
7. led 2018

@apajda savo, smirgl a novy nater nejlip s atestem pro deti do 3 let bude stacit. Sololit bych koupila nový, neni to takova draha polozka a mimichodem by se ti blbe umyval. Umyvala jsem to na chalupě 🙂

monaluza
7. led 2018

Pro klid duse ji treba jeste muzete nechat par dni venku vymrznout...

konidana
7. led 2018

Já bych ji nelakovala. Tedy pokud ji plánujete požívat cca aspoň do roka dítěte. To už má většina dětí zoubky a myslím, že většina postýlku zkusí okusovat. Nechala bych umyté, ošmirglované dřevo a napustila voskem(speciálním na dřevo) nebo třeba olivovým olejem

aidelina
7. led 2018

Taky myslím, že vyčištění a obroušení stačí. Děti nemají úplně "nulovou" imunitu a stejně mrňous nebude vyrůstat ve zcela antiseptickém prostředí bez jakýchkoliv patogenů, to by ani nebylo zdravé 🙂 Jen ten sololit bych asi vyměnila, pokud můžeš.

sigginka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz