Houpací lehátko, jaké vybrat?

isousek
7. dub 2015

Ahoj holky chceme malemu koupit houpatko ale vubec nevime jake vybrat:(cetla jsem ze od fisher price jsou dobre ale nevim.Budu rada za vsechny rady🙂

kajalka
7. dub 2015

Jestli můžu radit, ušetřete peníze a nekupujte žádné. Pro správný motorický vývoj dítěte není vhodné. Dítě má trávit čas na pevné podložce, zemi.

blondynka400
7. dub 2015

@isousek za mne houpací jedině od Bright Stars.
Měla jsem něco podobného: http://www.eshopbaby.cz/elepaloo-lehatko-houpat...

isousek
autor
7. dub 2015

No chtela bych lehatko aby bylo do 18kg.🙂

blondynka400
7. dub 2015

@isousek a můžu se zeptat proč? Jakmile se ti dítě začně pohybovat, už tam stejně chtít být nebude 😉
To 18kg jsem ani tyhle vyloteně houpací neviděla, spíš ty statické a nebo vibrační.
@kajalka pár minut denně neublíží, když se vybere dobře, miminko skoro leží. Navíc pak se dá použít pro první příkrmy. Každý máme svůj názor, ale pro mne to vyhozené peníze určitě nebyly ani u jedné 😉

isousek
autor
7. dub 2015

@kajalka a muzu se zeptat jake lehatko jste mela?

kajalka
7. dub 2015

@blondynka400 Pro pár minut denně jsou to opravdu vyhozené prachy. Velmi pochybuju, že bys tam dítě měla pět minut za celý den..

elen222
7. dub 2015

@isousek nejlepší od někoho jen půjčit a nevyhazovat peníze, měla jsem půjčené od kamarádky, tuším od chicca, malý tam byl jen párkrát, dcera pak asi třikrát, jinak ne

blondynka400
7. dub 2015

@kajalka byly dny, kdy tam nebyly vůbec a zase dny, kdy tam byly třeba půl hodinky, hlavně ta starší, ta to měla fakt ráda. A na příkrmy pak déle, ale to se stejně jaksi v leže nedá 😉 Ale zase čím víc se začali pohybovat, tím méně tam byly. Ani jedna neměla autosedačku-vajíčko, tedy jejich psychomotorickému vývoji to fakt nic nedělalo.
Když si vemu nákupní cenu, cenu za to,za kolik jsem je prodala, a to jakou mi udělalo službu, rozhodně o vyhozování peněz nemůže být řeč. A i kdyby, jsou to každého peníze a je to jeho problém, za co si je chce vyhozovat 😉 Takto můžeš brát vše, že to jsou vlastně vyhozené peníze, protože v konečném důsledku nepotřebuješ nic, ani tu deku na zem 😉

86radka86
7. dub 2015

mám od FP z druhé ruky a schovala jsem to i pro druhý dítko, který do toho začnu dávat zase na těch 3-4 měsících a mám tyhle http://detska-lehatka.heureka.cz/houpaci-lehatk... a http://www.ourbaby.cz/houpacka-fisher-price---d... ale prachy za nový bych rozhodně nedávala, protože je to pak nebaví... staršímu budou za pár měsíců dva roky a maximálně s tím lehátkem dělá, je to, že do něj posazuje plyšáky 😀

kajalka
7. dub 2015

@isousek Žádný. Dítě bylo nejdřív na dece a pak na koberci.

mysonek
7. dub 2015

@isousek my měli od Fisher price do 9kg. Do 18kg je to zbytečnost, malá je dost cvalík a stejně jsme větší nepotřebovali. Ale ono je fakt je lepší když je dítě na zemi, malá od 8m chtěla být hlavně na břiše. My ho používali na příkrmy, ale tak kolem 8 - 9 měsíce se v něm naučila sama houpat a krmit se v něm nedalo. Jinak přes den tam moc nebývala, když byla menší tak chvilku po jídle, protože do půl roka dost blinkala po kojení. No a občas se stalo, že byla protivná a ubrečená a jediné co pomohlo bylo lehátko.

evulinkab
7. dub 2015

@isousek Tak já nevim, já to lehátko docela využila-pravda, jak se začala malá pohybovat, tak pak už ne.Ale když jsem ji potrebovala mit na očich, vařila jsem,, atd..tak jsem ji tam dala, navěsila jsem ji na to hračky a ona si hrála.V kuchyni máme studenou podlahu a ani deka by určite nezabránila prochladnutí, takže u nás nehrozilo dát ji na deku a jelikož i kuchyn máme "bokem" a já bych na ni do např.obýváku nebo detského pokoje nevidela, tak jsem to řešila takto a vyhovovalo mi to.

heduska82
7. dub 2015

@isousek

http://www.zbozi.cz/vyrobek/fisher-price-sedatk...

Máme toto a neměnila bych. Starší se v tom naučil hodně brzy houpat sám, tak se dokázal chvilku zabavit. Navíc oba jsou od narození na UM, takže ideální na krmení z lahve i první příkrmy, pokud ještě pořádně nesedí. Co bych určitě nepořizovala jsou lehátka, co se sama houpou, přijdou mi předražená a ve finále zbytečná, využije je jen fakt miminko. V tomto sedí dneska i náš tříleťák. 😉

princina
7. dub 2015

Máme to samé co @heduska82 a malé se tam nelíbí 😒 Při tom ho tady doporučuje poměrně dost maminek a i v našem okollí😔

scruffy
7. dub 2015

Za mě to byly vyhozené peníze, děti v nich stejně nemůžou být delší čas, protože to není zdravé, takže malá trávila čas na zemi na dětské dece, lehátko snesla tak na minutu, pak brečela.

amabilis
7. dub 2015

@isousek My máme takovéto:

http://www.slune-cz.cz/bright-starts-lehatko-vi...

Je to z drátu a vpodstatě se to tomu dítěti přizpůsobí. Jak tam hýbe nožičkama, tak se to houpe, s hrazdičkou si může hrát a hlavně je v bezpečí. Výborné, když člověk potřebuje na záchod a pod. Já ho mám už na druhé dítě, mezitím ho měla půjčené i švagrová a nemůžeme si to vynachválit. Ono se řekne ležet dítě na rovné podložce... No nevím, kolik dětí je schopno takto skutečně nějakou dobu fungovat. Já skoro pořád chovala, řekla bych, že v tom lehátku je rovněji jak v náručí 😉 Takže na střídačku, když jsem potřebovala opravdu něco udělat, mám ještě dvě o trošku starší děti. A pak když měla nejmenší rýmu, obzvlášť při laryngitidě bylo to lehátko k nezaplacení. Dítě z toho neklouže, jako když se zvedne postýlka a navíc má přizvedlé nožičky, takže je to lepší i pro bříško. Na zem na deku se má dávat cca od třech měsíců. Později jsme v lehátku krmili, když jsme ho pevně opřeli. Za mě to nejsou vyhozené peníze. Nemá se to zneužívat, ale proč to zatracovat. Ale to musí člověk nejdřív vyzkoušet, jak tam vlastně to dítě je a jak to funguje, jinak to těžko posoudí 😅

sim007
7. dub 2015

My koupili od Babymoov bubble swing green. ....je krasne a pres heureku jsem nasla za dva tisice...jine se mi nelibily....