Jakou velikost jarních botiček zvolit? Dceři je 20 měs.

krbeckova
18. led 2015

Holky zlaté, objevila jsem v obchodě úžasné botky. Chtěla bych je na jaro a bojím se,že mi je do té doby vyprodají. Kupovala jste některá botky takhle předem? Jaké číslo jste popř. volily. Dcerka má 20měsíců.

tarra27
18. led 2015

@krbeckova musíš ji změřit nozicku v obchodě a zvol urcite větší.....oni ti i prodavačky poradi, maji takové mertitka na dětské nožičky...a pokud nejsou drahé, vezmi je a max je pak prodas na netu 😉

krbeckova
autor
18. led 2015

Právě,že jsou drahé :( kdyby stály 500, tak by mi to bylo jedno. Tak nevím, jestli o číslo větší bude stačit, nebo to není moc 🙂 A zrovna je to v obchodě, kde mi prodavačky s velikostí vůbec neporadily, už jsem se jich na to ptala ☹ . Nekupovala, jste botky někdy dítku předem? 🙂

tarra27
18. led 2015

@krbeckova kupovala a vždy větší....v obchodech mívají takovou stopu a tam pridrzite dítěti nozicku a nebo nám říkali, ze když si je zkusí, musíš dat prst za patu.

Když by jste ji dala silně ponožky, si myslím,ze za dva tři měsíce ji tolik noha nevyroste....

Pokud by se daly nosit i v květnu.....klidně bych zvolila trochu větší.....

A nebo ty fakt tlusté ponožky.

berenika39
18. led 2015

@krbeckova to ani nejde. dětem roste noha skokově, nejdřív nic, pak za dva měsíce dvě čísla a nejde to odhadnout. napíše ti tu deset maminek něco a u tvého prcka to bude jinak, to mi věř. některé boty měl petr od jara do jara, některé jen v létě dva měsíce.
nic nevyprodají, nebudou tyhle krásné, budou jiné krásné, však dneska se dá nakupovat v takovém pohodlí a klidu.....nebo to risknout a pak prodat, pokud to nebude ok.

hojda
18. led 2015

Myslím, že na netu je seženeš i na jaře a přesnou velikost, jakou budeš potřebovat, první botičky bych dopředu určitě nekupovala, opravdu musí sedět.

tarra27
18. led 2015

@berenika39
@hojda myslím,ze mate holky pravdu....

berenika39
18. led 2015

@tarra27 píšu ze zkušenosti, opravdu od roka měl boty, co byly ok xxxx měsíců a boty, co duben-červen byly pasé. dneska je nabídka tak mega, že tohle se nemůže vyplatit.
a stejně je to i ted, u dítě školka, škola. má super relativně drahý boty od podzimu do léta dalšího roku, ale sandálky potřebuje dvoje - vyroste z nich od června do září....

krbeckova
autor
18. led 2015

Všem moc moc děkuju 🙂 Každopádně si tu novou kolekci asi nechat ujít nemůžu :D Tak dloufám,že o číslo větší nám na jaře budou :*

katyxq
18. led 2015

@berenika39 to potvrzuju, malá takhle třeba během asi 2 měsíců potřebovala o 2 čísla větší boty a pak ty další jí vydržely přes půl roku ... fakt se to nedá odhadnout. A vždycky jsme hezké i kvalitní botky sehnali, teď jedeme vyloženě jen v Little blue lamb (kupuju přes internet, podle tabulky botky sedí).

krystalka
19. led 2015

@tarra27 - s tím měřením v té "stopě" je ale trošku problém, že pak každý výrobce má to číslování trošičku odlišné a ve stejné velikosti nemusí být různé botky stejné, mám s tím už několikerou zkušenost, takže vždycky radši zkouším přímo botu...a s tím prstem za patou je to taky zrádné, ony děti většinou vepředu ty prstíky skrčí a může to být pak dost nepřesné....naopak je lepší botičku obout, patu posunout až úplně dozadu a zkontrolovat, kde jsou prstíky...takhle mi to aspoň radili zase u nás ve specializované prodejně s dětskými botičkami, kam chodíme už několik let....

krystalka
19. led 2015

@krbeckova - takhle dopředu bych je radši nekupovala, syn měl kdysi ve 13 měsících první botičky na jaře č. 22 a na podzim už jsme kupovali 25! Takže to se dá těžko odhadnout....pak mu třeba zase několik měsíců nožka nevyrostla vůbec....

tarra27
19. led 2015

@krystalka jasně. Já jsem jen napsala, co radily prodavačky nám. My teda když kupujeme boty, vždy je zkoušíme a vybíráme dlouho, taky málo ktere jedne dceři sednou, protože má vysoký nárt....takže to je taky mazec. My porovnáváme i botu zespoda....je to vždy na dve hodiny do obchodu, ale holt boty mít musí.

krystalka
19. led 2015

@tarra27 - jo jo, to znám, tyhle akce, syn má taky vyšší nárt, ale k tomu dost úzkou nožku a to je taky mazec, protože to, co je na vyšší nárt, tak je mu většinou zároveň i moc široké....takže jsme časem vychytali dva typy bot, jeden zimní a jedny sportovní na suchý zip, které sedí a i vydrží dokud z nich nevyroste a už jiné nekupujeme...pak už jen sandály a ty vždycky nějaké seženeme, ale on je stejně nerad nosí, má radši plné boty...

tarra27
19. led 2015

@krystalka tak to máme podobně 😉 i když holky mají bot hodne - jedny nesedí jedne, tak je pak má druhá, ale tohle bylo spíš vpočátku, když jsme riskli a objednali po netu, druhá má totiž zase uzkou a nízkou nožičku....tak to je taky....ale shání se na ní líp než s vysokým nártem....

ted mají každá dvoje oblíbené, ktere nosí a hotovo 😉 a přesně, vyrostou, šup do obchodu, kde vždycky moje nervy 😀 než vybereme....

krystalka
19. led 2015

@tarra27 - tak syn má těch bot minimum - jedny ty botasky na sucháč, ty nosí v podstatě všude, pak jedny zimní s goretexem, sandály a holinky...v létě ještě jedny nějaké plátěnky na zahradu....vydržel s tím takhle i celou školku a to nikdy neměl ve školce boty zvlášť, všude chodil v těch, co přišel....tím, jak jsme vychytali ty, co fakt drží a nerozpadnou se, tak měníme boty jenom když z nich vyroste....akorát letos jsme tedy koupili koncem podzimu navíc jedny nezateplené goretexové kotníčkové, protože zimní má vysoké a na tu zimu, co u nás poslední dobou je, už se snad ani nevyplatí je pořizovat, má je už od loňska, loni je vzal tuším třikrát, letos zatím jednou 😉

krbeckova
autor
19. led 2015

No já jsem se dnes sbalila a jela 🙂 nakonec jsem koupila úplně jiné než jsem chtěla a v Deichmannu 🙂 vzala jsem o něco větší - prodavačka poradila o kolik. Když nám na jaře nebudou sedět,tak stačí dojet vyměnit 🙂 - máme je asi tak o 1,5 - 2cm větší, to určo stačit bude 🙂 - http://www.deichmann.com/CZ/cs/shop/znacky/adid...