Jaký máte názor na moderní látkové pleny?

ks
9. kvě 2011

používáte látkové pleny a jak jste s nimi spokojení. Musíte používat někdy i papírové? Je to opradu levnější ? A na kolik přijde ta 1. základní výbava ? je potřeba i pak ještě něco dokupovat?

cacenka_d
8. čer 2014

Zkousela jsemu starší porad nějaký problém ted máme ctvercovky a pocitam ze do cca rok vydrží v tech. Za me ideální na začátek investice nižší a vyzkousite jestli latkovat chcete nebo ne, kdyzne čtverce vyuzijete i jinde a nemusíte prodávat ;) u starších cca rok výš už mi protékalo tammam radši ty nové nehybnou se při pohybu

vesele_pleny
19. čer 2014

Látkové plenky mě baví. Jsem jimi úplně okouzlená..baví mě ta rozmanitost stylů, velký výběr, vzory atd atd. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by zkusil a vrátil se zpátky k jednorázové plence. Čtu o tom jen na netu a myslím si, že je to často špatným výběrem plenky, nebo necim nepatrným, nedoladěnou drobností, aneb všechno se dá řešit. Mnohdy stačí málo. 😉

pigpeppa
19. čer 2014

Ahoj, už u prvího dítěte jsem měla v plánu používat látkové pleny, ale bohužel jsem nebyla schopná překonat sebe sama. Od návratu z porodnice po další dva měsíce jsem několikrát vyfasovala antibiotika, měla jsem teploty kolem čtyřiceti a byla jsem ráda, když přišel chlap večer domů a odnesl pytel plnej použitejch jednorázovek, kterej jsem měla celý den u postele, ze který jsem nebyla schopná vstát. Látkovat jsem tak začala až někdy ve třech měsících věku a jen doma, protože při prvním pokusu vyrazit takto ven (byl už listopad) skončil syn v mokrých punčochách i gatích. 😒 Dnes je mu 21 měsíců, pleny ještě používáme, ale látkové už ne, protože on toho vyčůrá tak litr najednou. 🙂 O to víc jsem se těšila u dcery, jak se vrátíme domů a budeme používat látkovky, nakoupila jsem jí pár nových s holčičími motivy, v těhotenství ušila vkládačky a jen co jsme přišli z porodnice, hned jsem jí do toho šoupla. Střídám to i s jednorázem, hlavně teda na noc. Ven chodíme s látkou. Používám SIO, čtverce i vkládačky. Chtěla bych si pořídit ještě pár AIO, ale tam se trochu bojím toho, že jsou na jedno použití a že se tím pádem rychle seperou - snad mi to někdo vyvrátí. 🙂
A proč jsem se rozhodla používat i látkové pleny? U mě to je způsob eliminace zdravotních rizik, které vyplývají z používání jednorázových plen - hlavně teda vliv na plodnost kluků. Na druhém místě u mě byla pohodlnost, látkový pleny máš vždycky doma, nemůže se stát, že ti dojdou (leda kdyby byly všechny špinavý), pak se mi taky líbí ty barvy, vzory, motivy, ta jejich měkkost, když je rozbalíš jako nové...
Otázku financí jsem neřešila, hlavně proto, že i kdyby to vyšlo nastejno, tak použitou jednorázovku koupí leda úchyl, kdežto látkovou plenu prodáš často s minimální ztrátou, jsou to cenový držáci 🙂

kriza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kammka
30. čer 2014

já používám čtvercovky, nějaké ty moderní mám, ale odvázaná z nich nejsem..hlavně i proto, že po praní jsou tvrdé, hrubé, sušičku nemám a abych to po večerech mnula v rukou, na to se můžu vykašlat..a na rozdíl od čtvercovek dost dlouho schnou.

kessa
30. čer 2014

Tak já látkuju od příchodu z porodnice a také jsem nadšená.. Momentálně zatím používám hodně čtverce, ale už skouším i SIO Bamboolik a teď sem objednala noční a asi dvě AIO na vyzkoušení. Neskutečně mě to baví. A jestli je to finančně výhodné u prvního těžko říct, ale u druhého určitě. Hrozně záleží na výbavě. Nicméně můj důvod je hlavně zdravotní, jak už tu někdo psal, prostě nechci své dítě zatěžovat chemií v jednorázových plenách. I z toho důvodu, že mi byly hrozně nepříjemné vložky (přešla jsem na kalíšek) a představa, že v něčem podobném bude mé dítě zabalené min. rok a půl skoro 24hodin denně? BRRRR 😎 A nemusím jezdit po obchodech a shánět levné plenky. Jinak pro strýčka příhodu mám balík jednorázovek a za měsíc jsem použila jednu, když mi malá na návštěvě spotřebovala nečekaně více plínek a po ruce už byla jen jednorázovka. Za sebe doporučuju, je to super a přeprat pokaděnou plínku, nacpat plínky do pračky a poté do sušičky a jejich skládání mi nezabere víc jak 15 minut denně. Měla jsem strach, jak látkování půjde a jestli mi to vydrží a nekoupila jsem výbavu zbytečně a můžu říct, že to vnímám víc pozitivně, než jsem doufala.

kathy.skal
30. čer 2014

tak já jsem byla nejspokojenější s obyč bavlněnějma čtvercema..rychle to schne, a jsou úplně nejlevnější. Moderní látkový plínky jsou moc hezký vzhledově, ale my měli dvojčata a to bylo praní, a když nebylo venku sluníčko, schnuly docela dlouho.

boruvana
30. čer 2014

nejvedsi pomocnik 😵

kookinka
30. čer 2014

Má dvojčata jela z porodnice v látkové plence 🙂 U starších jsem látkovala tak napůl. Nyní používám jednorázové pleny na delší cesty, jinak jsou v látkové plence. Výbava mě stála cca 8.000Kč, peru obden, hodím do sušičky (děkuji za tento vynález - život bez ní si umím v šestičlenné rodině představit jen v létě, kdy vše hezky schne 😀 ) Děsně mě přebalování a skládání plenek baví. Také si myslím, že nejsme tak bohatí, abychom používali jednorázové pleny 😉

suchedupky
25. srp 2014

Já začala se systémem AIO, nadchly mě svou jednoduchostí. Avšak po narození miminka šly hned pryč. Byla jsem z látkových plen zklamaná, ale nevzdala to. Zkusila jsem kalhotkové pleny a nedám na ně dopustit z mnoha důvodů. Látková výbava vyjde mnohem levněji, než jednorázové pleny (pokud se z látkování nestane závislost a nebudete kupovat zbytečnosti, jen proto, že se vám moooc líbí 🙂 ). Na začátku je potřeba větší investice, ale pak už za pleny nemusíte dát ani korunu. To se pak žije trochu jinak, než když dá člověk čtvrtku každé mateřské za plíny... Papírové používám jen proto, že se jich potřebuju zbavit. Občas dostaneme balík od rodiny a když už jsme na horní hranici s kily malé, tak je rychle vypotřebováváme (dostala jsem jedničky z pojišťovny, balík dvojek, trojek a čtverek, moje investice do papírových plen byla balík jedniček do porodnice). A ten chemický zápach papírových plen mě vždycky přesvědčí o tom, že dělám dobrou věc pro zdraví svého dítka 😉

lenkasubrtova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
butikova
30. lis 2019

Nic jako papírová plenka neexistuje 🙂) je to spíš plasťák.. :( latkovala jsem své děti i sebe a neměnila bych, je to jednoduché, zdravé (pro děti i planetu) a ušetřené peníze se dají investovat třeba do pořádné autosedačky. Neznám opruzeniny, nikdy jsem nemusela děti mazat a jsem si jista, že jim je v tom pohodlněji, neboť sama jsem poznala ten rozdíl v prodyšnosti u jednorázové x látkové vložky.. ty látkové jsou opravdu luxus. Nebojte se je vyzkoušet, věřím, že vás ohromí 🙂 jen pozor jak u plenek tak i vložek abyste nekoupili nějaké z Číny , některé český nazvané společnosti je takto preprodavaji. Já mám české Breberky v Poděbradech, ale doporucit mohu třeba i Baboolik, vlastně všechny značky, které opravdu šíji v ČR budou skvěle 🙂