Jsou vůbec separačky potřeba a čím mažete?

honeymom
23. bře 2016

Dobrý den maminky,
čekám miminko a chci látkovat. Chci se vás zkušených zeptat, zda je separačka vůbec nutná, splachování separaček do wc mi nepřijde tak úplně košér vůči přírodě a flís je pro mně umělina. A také se chci zeptat čím mažete zadeček? Váš názor na obyč.sádlo? Kamarádky, které látkují používají bepanthen a druhá tedy jede od naroz.v sudocreamu, zpruzená nezpruzená, obě nadávají, že mají zanešené plenky a nejde to z nich vyprat. Nechci si drahé pleny zničit mazadly, ale samozřejmě také nechci,aby mimi mělo červený zadeček. Příp. v čem perete, aby jste mastnotu z plínek dostaly. Děkuji Lidka

olga_
23. bře 2016

Ahoj, separačky jsou opravdu třeba. Do WC se házejí pouze odbouratelné celulózové separačky, takže se to v podstatě neliší od toaletního papíru, co se ekologičnosti týče. Separačka zabrání tomu, aby se vaječina miminka dostala na plenu (nebo se tam alespoň nedostane vše, maximálně se ušpiní okraje pleny, které lze přemáchnout ve žlučovém mýdle). Když si do pleny kákne větší dítě, stačí chytnou separačku za čisté okraje a hodit do WC. Nedokážu si představit, že to škrábu z celé plenky. Takže je to určitě rychlejší na údržbu, je to hygieničtější a i pro miminko, které do pleny třeba jen čůra, to zvyšuje komfort sucha.
Separačka také zabrání tomu, aby se tolik umastila plena od případné mastičky. Ale z mojí zkušenosti není nějaké velké mazání při látkovkách vůbec nutné. My jsme mazali občas a nejvíce se osvědčil krém Nivea (syn bude mít 18 měsíců a nespotřebovala jsem max tak polovinu tuby). Syn nebyl opruzený nikdy a to jsme mazali opravdu minimálně. Ale je třeba prostě včas přebalovat a miminko v tom dlouho nenechávat.

hz
23. bře 2016

Ahoj, latkuji...
Separacka je potreba, aby oddelila napr.vajecinu od draheho materialu latkovek. Ja sepaacky pouzivam celulozove, normalne je li je pocurana tak dam vyprat spolecne s plenami na 60', a kdyz je pokadena, tak dle stavu bud hovink vyhodim bez separacky do wc a nebo ji vyhodim do kose. Nehazim do wc, nechci nic ucpat. flis nepouzivam, ne kazdy ho snese...
k zadecku:pouzivam myci olej Medvidek od Eone. A mazu podle potreby, ted treba synovi rostou zuby, tak je chudak zpruznej skoro az na zadech 😀 , ale jinak preventivne neotiram zadnym kremem. Je li problem, vyresim jej vetranim zadelky a natrenim kremem na opruzeniny Levantis od Nobilis T. Sudocrem a bepathen nepouzivam, je to dosti chemicke.... nejsem priznicvec preventivniho osetreni prdelky kreme, kdyz je problem tak krem jo, ale jinak jen voda ci Medvidek..

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz ahoj, děkuji moc za příspěvek. Na Medvídka už jsem také koukala🙂 a nemazala jste ani cerstve mimi? Mám trošku strach, zda, když mají zpočátku vlastně pořád řídkou stoličku, nebude právě zpruzená. A ještě bych se Vás ráda zeptala na značku těch celul.separaček. Některé se prý prát nedají, že se hned rozpadnou. Děkuji a přeji hezký den L.

suzanna123
23. bře 2016

my jsme separačky používali ze začátku u dcery, u syna vůbec. Plenky jsme měli převážně AIO a vždycky jsem to z nich osprchovala a zamydlila žlučovým mýdlem a ani na jedné není ani flek ani není nijak zažloutlá. A u syna jsem hodně používala svrchní v kombinaci s vkládačkami na fotce a z těch šla hovínka opravdu snadno dolů. Takže za mě jsou separačky zbytečné. A co se mazání týče, dceru jsme matlali pořád sudocremem, syna jen, když se nám zdálo, že je nějak zarudlý a nevšimla jsem si, že by to nějak ničilo plínky.

zmrz_lina
23. bře 2016

Separačky používám flísové (mám jich pár) a nastříhaný perlan, koupila jsem celou roli a asi tím budu mýt ještě za 10 let okna 😀 Zadek jsem nikdy ničím nemazala, opruzený byl jen teď nedávno (ale za to pořádně) - to ale nesouviselo s plenkou látkovou, ale tím, že jsme se stěhovali a byl kvůli tomu v podstatě týden v kuse v papírovkách ☹

hz
23. bře 2016

@honeymom pouzivala jsem tyto ruzove popoliny myslim http://www.latkovky.cz/separacni-plenky/ pak taky ta leciva vlna, coby novorozenci jsem mu ji davala, vytahne horkost... je pravda, ze syn je narozen v lete, z pocatku jsem pouzivala jednoraz a sudocrem. Pak jsem presla na latku, Medvidka(toho si muzu vynachvalit, lepsi snad uz je jen voda) a pak jsem si precetla, ze v Sudocremu je slozka(myslim BPA), ktera je rakovinotvorna a vstrebava se do tela, tak jsem presla na Nobilis. Je to mensi zlo. Ono vskere kremy, peny, jsou vytvareny s pomoci ropy. Proto peni.... Sudocrem mi dokonce tchyne koupila coby velke baleni, ale ja ho prodala. Je pravda, ze po nem opruzenina byla hned pryc.
Ale souhlasim s @olga_ pri latkovkach je potreba casto prebalovat, aby prave nevznikaly opruzeniny..

honeymom
autor
23. bře 2016

@suzanna123 já bohužel AIO nebudu mít v zimě kde sušit, takže jsem volila raději kalhotky a froté vkládačky zvlášť. S tím sudocreamem mi právě kamarádka ukazovala zaprané bíle skvrny, prý to ničím (neagresivním) nejde z plenky dostat, tak nevím. Sama se spíš přikláním k mazání něčím šetrnějším, pokud bude třeba. Prát bych chtěla v m.slizu. Snad to spolu se žlučákem zvládne🙂

hz
23. bře 2016

@honeymom normalne ti zavidim takoveto pripravy. tak to ma byt, to k tehu patri👍 vybavily se mi me promyslene plany na latku... jen tak dal👍

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz =-O vážně? To si dovolí dát do krému pro děti dnes něco s BPA?! A ještě věhlasný pediatry opěvovaný sudocream. Děkuji za informaci. Právě sestavuji a proškrtávám seznam kosmetiky (tedy sud.tam nemám), přípustné pro naše zlatíčko🙂 Medvídka tam mám a po vašich kladných zkušenostech, co tak čtu, do něho půjdu také.

zmrz_lina
23. bře 2016

@honeymom ještě za sebe na mazání, když už bys chtěla mazat preventivně pro svůj klid, doporučuju od Eoné mast Lalium 🙂

betelgeuzz
23. bře 2016

Separačky jsem používala ze začátku, protože to všichni doporučovali, ale pak jsem od nich ustoupila. Měla jsem jednorázové, ale přišlo mi trochu paradox pořídit bavlněné plenky, aby mělo dítě zadeček v "bavlnce" a pak na to plácnout takovou umělinu, jako je separačka. Plenku jsem po kadění spláchla, přetřela žlučákem a stačilo to. Preventivně jsem zadek ničím nemazala, až pokud se objevila opruzenina a to bylo vyjímečně, hlavně v období, kdy rostly zuby. Měla jsem doma vzorek bepanthenu a sudocremu a ty mi bohatě vystačily.

honeymom
autor
23. bře 2016

@zmrz_lina děkuji, podívám se na složení🙂

zmrz_lina
23. bře 2016

@honeymom Včelí vosk Slunečnicový olej LZS BIO Silice z růže damašské Silice levandule mailette Ricinový olej

honeymom
autor
23. bře 2016

@betelgeuzz takže i malinké mimi to zvládne bez separačky a krémíku se zadečkem jako broskvička🙂 to ráda slyším. Flís je mi také proti srsti. Přesně jak píšete- kupujeme bavlnu, pereme v bio a pak tam dáme jako kontaktní vrstvu umělinu...:-[

honeymom
autor
23. bře 2016

@zmrz_lina tak to zní úžasně👍 tim bych se namazala i já 😁

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz ať žijí konzervanty. To člověk nepochopí. Jako by lidem vadilo, že to nevydrží rok, ale třeba čtvrt roku, nebude to vonět po fialkách a zářit úžasnou růžovou. Jen tak dál chemický průmysle, zakonzervuj nás! 😕

hz
23. bře 2016

@honeymom je to tak. Sudocrem je opravdu vyborny na opruzeniny, uzivatelky jsou spokojene, ze problem na zadecku miminka je hned pryc, ale kdyz je tam vlhkost s teplem, opruzenina je hnedle zpet. Opet Sudocrem, takovy zacarovany kruh. Ja prestala pouzivat vlhcene ubrousky a presla na Medvidka a razem bylo po opruzeninach. uz vice ja rok opruzeny nebyl. Az ted, co rostou ty zuby. Ale uz se to lepsi...
Chce se to divat na slozeni...

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz ale tak to už může být i ostřejším složením stoličky, jestli má příkrm. Jj, složení čtu, ale sudoc.jsem neštudovala, neb mi nepadl do noty😉

monikagurthova
23. bře 2016

Ahoj rada bych se zeptala, místo separacek budu používat nadtrihany perlan ten muzu spláchnout nebo jak doporucujete se ho po pokadeni "zbavit"? My budeme používat klasické ctvercovky se svrchnakama AIO jen na noc nebo na ven..

hz
23. bře 2016

@honeymom je to tak, ostrejsi a ridka stolice prave kvuli rostoucim zubum... jen jsem chtela tim rici, ze se proste dite oprudi aniz by melo nepriznive podminky v pline. Staci rust zubu a ridour k tomu a je hned bolava prdylka....

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz to věřím, no, budeme větrat a často přebalovat i tak, a až nás potkají zoubky tak uvidíme, co pomůže. Tak ať se brzy vyklubou a moc nebolí. Soucítím s malým, me pobolívají osmičky, snad to do porodu doklepu😳

maggie4
23. bře 2016

Ahoj, já separačky používala jen ze začátku. Celulózové, které se dají několikrát vyprat. Tak jsem je vesele prala, až mi ucpaly pračku. Tak jsem se na to vybodla a nevidím na plenkách ani na zadečku dítěte žádný rozdíl. Takže podle mě nejsou potřeba. Zadeček mažu měsíčkovým krémem od weledy a myslím, že nám ještě dlouho vydrží. Opruzeniny prcek nemá, tak mažu jen občas. A to látkovky kombinuji s jednorázovkama. Stačí zadeček větrat a omývat vodou. Plenky byly od vaječinky špinavé i se separačkou, takže je to nastejno. Přeperu žlučovým mýdlem a žádné skvrny nezůstávají. A skvrn od mastičky jsem si nikdy nevšimla.

lucillered
23. bře 2016

Ja teda nelatkuji, ale na zadecek doporucuji Ondrejovku, tu vam namicha kazda dobra lekarna a stoji par korun. A krasne voni, je to navrat do minulosti! A take pouzivam myci emulzi Medvidek.

marketaryzi
23. bře 2016

Tak ať jsem používala papírové nebo látkové plínky, rozdíl v tom nebyl. První dcerka měla z počátku prdelku rudou jak pavián. Zkoušela jsem i kdejaké krémy, ale pomohlo až přestat používat vlhčenè ubrousky... Myslím, že to je nějvětší zlo dnešní péče o děti. Momentálně je používám jen na odolné skvrny v domácnosti 🙂)) Pro druhou dcerku jsem pořídila Medvídka, ale zatím ji myju jen vodou. Vlastně si říkám, k čemu je i ten Medvídek, když voda teče doma každému. Asi si ho nechám na cestování...

kika_21
23. bře 2016

@honeymom Separačka není nutná. Používám čtvercovky z roku raz dva a k nim svrchní kalhotky, mažu Rybilkou, pleny vyvařuji a to jako blázen i teď, kdy chodí malý částečně v trenýrkách. 🙂

hz
23. bře 2016

@marketaryzi presne tak! mam tu samou zkusenost s vlhcenyma ubrouskama. neustale mel syn rudy zadek, pak jsem ubrousky zahodila a od te doby klid ccc

honeymom
autor
23. bře 2016

@kika_21 já jsem myslela, že se čtverce vyvařují jen v šestinedělí. Moderní látkovky se dokonce vyvařovat nesmí a perou se do 60°C, jinak se zničí. Mohu se zeptat na důvod vyvařování? Je to lepší? Děkuji L.

honeymom
autor
23. bře 2016

@hz tak vlhčené ubrousky bych na miminko nedala. Z nouze jsem je kdysi musela použít na tělo, když jsme celý den uvízli na letišti a mohla jsem se po nich udrbat (nivea obličej.ubrousky).

patrusa
23. bře 2016

Separacky pouzivam ty, ktere se daji vyprat ( jen pocurane). Ze zacatku jsem mazala sudocreamem, ale tak od 8 mesicu nemazu vubec. Vlhcene ubrousky kupuju z DM, jsou nejmene napustene nesmyslama, nucmene je pouzivam jen na navstevach, doma po kadeni sprchuju.