Jsou vůbec separačky potřeba a čím mažete?

honeymom
23. bře 2016

Dobrý den maminky,
čekám miminko a chci látkovat. Chci se vás zkušených zeptat, zda je separačka vůbec nutná, splachování separaček do wc mi nepřijde tak úplně košér vůči přírodě a flís je pro mně umělina. A také se chci zeptat čím mažete zadeček? Váš názor na obyč.sádlo? Kamarádky, které látkují používají bepanthen a druhá tedy jede od naroz.v sudocreamu, zpruzená nezpruzená, obě nadávají, že mají zanešené plenky a nejde to z nich vyprat. Nechci si drahé pleny zničit mazadly, ale samozřejmě také nechci,aby mimi mělo červený zadeček. Příp. v čem perete, aby jste mastnotu z plínek dostaly. Děkuji Lidka

liska01
23. bře 2016

Mažu Rybilkou a střídám to s kokosovým olejem. Když dám olej, tak klidně bez separačky, Rybilku jedině se separačkou! Všechny krémy, co obsahují Zn zanášejí pleny, zhoršují jejich savost. Dostat se to z nich dá vyvářkou, což u těch moderních nelze. Koupila jsem balík Perlanu a ten si stříhám podle potřeby, do záchoda bych ho neházela, ale jinak super věc, dá se použít i na zadeček místo ubrousků a hlavně ten balík vydrží hodně dlouho!! Měla jsem chvíli celulozové separačky, ale rolička za 200kč byla hned v trapu a prát se to nedá, mám to zaprasené od té Rybilky.

monikagurthova
23. bře 2016

@liska01 takze ten perlan hazis do koše?

ev.ka
23. bře 2016

Jak již bylo napsáno, separačky jsou hlavně pro usnadnění odstranění stolice z plenky. Jsou i rozložitelné. Můžete je vyhazovat do koše, nemusíte je splachovat (ani se to nedoporučuje).

co se týče mazání, opravdu vřele mohu doporučit od Eone Lalium. Přírodní kosmetika, krásně se vtírá. Není potřeba preventivně. Používám, jen když zadeček zarudne v případě větší nehody a ja si nevšimla dostatečně včas.

liska01
23. bře 2016

@monikagurthova Jj, do koše. Kdo by chtěl, tak se počůrané dají i klidně vyprat.

hz
23. bře 2016

latkova poradkyne od Bamboolika(@ev.ka ), ta se v tom vyzna 👍

akankeo
23. bře 2016

separacky sem nikdy nepotrebovala, staci jemny kartac a zlucove mydlo, preventivne by se pokozka mazat nemela, navic pokud budes koupat v delfinkovi a misto ubrousku pouzivat v plenkove oblasti medvidka, tak si pokozka svuj ochranny film udrzi a zacervenani bude vyjimecne (Eone). Na zacervenani je nejlepsi rybilka nejlepe namichana v lekarne, zatim sem si vzdy vystacila s tou z porodnice, ono to stejne potrebujes hlavne pri mereni teploty, jen je treba myslet na to, ze ma cca 3 mesice zarucni lhutu a pak treba s laliem, ktere se hodi taky v zime na tvare a malym sudocremem ze vzorku kdyby neco. Opravdu neni to mazani treba, ale pokud zacnes mazat preventivne, pocitej s tim, ze pak uz se prestava hur...

honeymom
autor
23. bře 2016

@akankeo děkuji za radu. Ono to zní logicky, že se mazáním vlastně pokožka zhýčká a přestane mít potřebu si tvořit svůj 'plášť', ale nenapadlo by mě to samotnou😉

kika_21
23. bře 2016

@honeymom Není na tom pak Rybilka.A fleky-jinak mi celkově vyhovují lépe, je s tím méně práce, nesmrdí namočené v čisté vodě, prostě jsem zkusila i pleny kalhotkové a zůstala při starém. 😉

ivonad
26. bře 2016

Separačky jsou praktická věc a navíc se některé z nich dají použít i vícekrát. Co se týče mazání, já malé dávám Rybilku neo. Krásně to zadeček zklidní a ani to není cítit po rybách. Navíc se to dá použít i na jakékoliv jiné místo, kde se opruzeniny objeví, zvláště když se teď začne oteplovat.