Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

beruska2x
9. zář 2010

@dadis ale jo, nejake obleceni urco jo- i kdyz neco jsem uz rozdala kamardkam ale NE boty!!!!

dadis
9. zář 2010

@beruska2x a nie je ti luto, len tak hodit do smeti trebars 5x obute gumaky? O znosenych topankach nehovorim, tie letia, ani nestihneme vybalit z krabice nove...ale myslim, taku prilezitostnu obuv, napr. sandalky k bazenu, gumaky atd..mne to je napr.luto vyhodit, ale som mozno divna... 😒

beruska2x
9. zář 2010

@dadis nas ma gumaky uz od jara, znicene samo nejsou ale nosi je teda hoooodne.. boty k vode nemel ale sandalky nosi ted doma misto backorek...
nabidnu to pak kamaradkam... kdyz neco je funci ale uz to nechce /nepotrebuju tak to dam k popelnici a do rana to tam neni 😉 vetsinou.. tak asi tak...

dadis
9. zář 2010

@beruska2x no Matkovi tak rastie noha, ze tento rok uz mal gumaky 24,25,26...ale zas tak vela ich nenosi...ale je dobre ich mat v zalohe 😉

beruska2x
9. zář 2010

@dadis u ns je to nutnost, tady prsi furt 🙄 😝 dneska taky... 😠

bubelko
9. zář 2010

@dadis u nas je to s topankami rovnako - na jar mal 23, cez leto 25 a teraz na jesen som kupovala 27. jemu rastie noha skokom 🙂 topanky, co su znicene z ihriska vyhadzujem, ale vacsina topanok vyzera takmer ako nova. a tie teda k smetiakom nedam a ani na cerveny kriz - co sa bude dat znosi jonas, pripadne sestrin syn, ak bude chciet.
a veci som tiez po nikom nededila, takze mame aj nove aj z detskej burzy - na ihrisko nic lepsie nepoznam. a jonas az na par body nema nove nic - vsetko zdedil po lukasovi a kamoskinom synovi. hlavne pre male deticky dostat (teda aspon tu) take krasen veci, za smiesnu sumu a ked si predstavim, ze to babatko v tom lezalo par dni, tak preco nekupit? 🙂
a inak ja som dost dlho nosila veci spolocne s mamou a aj teraz mam este veci, co po nej zostali a nosim ich velmi rada 🙂

zuzkat1
13. zář 2010

ahojte🙂 tak nakoniec som jej kupila ku...ma tam este u batu velmi pekne makkucke🙂 a zistila som ze ma nozicku 17ku🙂 ale kedze mi vonku este nebeha tak som vzala 18ku ma tam este 1cm k dobru tak snad nam vydrzia celu jesen🙂 a nevadi ze su vacsie ved sediet v kociku moze aj v trosicku vacsich🙂 na doma som nakoniec nekupila nic🙂

smajlik
7. říj 2010

@shaula : ahojky, já bych taky chtěla pegresy, ale chci se zeptat - neměli v nich kluci studené nožky? Já vím že to zní hloupě ale tady na MK je diskuse kde se maminky víceméně shodují že třeba v botách Essi děti mrzly ... tak pro jistotu ... mě by to jinak asi nenapadlo 😅 ... a promokaly? Víš že teď volíš goratex , tak se ptám ... vždycky jsi dobře poradila 😀

shaula
8. říj 2010

@smajlik Ahoj, no musím přiznat, že po delším pobytu venku (cca hodinu) studené nohy měli i v Pegresech i v Essi. A to měli vždycky i hrubé ponožky. Ze zpětného pohledu bych dneska volila asi rovnou nějaké ty goretexy (tehdy jsem si říkala, že toho ještě moc nenachodí, a taky nenachodili, tak to zas taková hrůza nebyla) nebo bych alespoň investovala do termoponožek (letos jsem je koupila, mají údajně být až do -5 stupňů, stály 55 Kč, takže i cena dobrá, jen už nemám jak zjistit, jestli opravdu fungují 😀 ). S promoknutím jsem problém neměla, boty jsem naimpregnovala, takže v pohodě.

smajlik
8. říj 2010

@shaula : právě proto mě to překvapilo, myslela jsem koupit termoponožky a že to bude stačit, a pak když jsem četla ty diskuze o studených nožkách tak jsem zírala 🙂. Děkuji za radu. My chodíme ven 2x denně, nevím tedy jak v zimě ale i tak to budou delší vycházky, takže botky vybírám pečlivě.

mikulka
8. říj 2010

@shaula kde jsi prosím sehnala ty termoponožky?
Holky, a co zimní boty od FARE?

shaula
8. říj 2010

@mikulka V prodejně, kde kupuju botičky - adresa: http://www.detskeboticky.cz/ Mají i e-shop, ale v tom jsem je nenašla (možná jsem ale špatně koukala 🙂 ).

smajlik
8. říj 2010

@mikulka : s Fare nemám zkušenost ale co jsem tak pročítala různé diskuse tak si je maminky chválí. Ale jasně vedou Superfity s goratexem .. ale ta cena 😖

jmisa
8. říj 2010

Základní Superfitky s goretexem se dají sehnat na netu kolem tisícovky, tak to je podle mého dobrá cena, navíc vystačí s jedněma botkama.
Sama chodím v goretexkách taky a lońskou sněžnou ziímu jsem v nich absolvovala bez problému a ještě se mi nestalo, že by mi v nich byla zima a to nosím normální ponožky.

smajlik
8. říj 2010

@jmisa : tak jsme s manželem udělali válečnou poradu a jdeme objednávat ty Superfity když je každý chválí 😎 . Teď ještě trefit velikost 😀

mima300
9. říj 2010

Ahojte, potrebujem poradiť. Dcéra má 10 mesiacov a zatiaľ chodí len okolo nábytku. Neviem aké topánočky jej mám kúpiť na zimu. Rozhodujem sa medzi protetikou a superfit. Len sa mi zdaju trošku drahe keď mi ešte nechodí. Len ak začne chodiť trebárs v januári, budem mať problém kúpiť topánočky.Preto chcem teraz. No nebude jej moc teplo v zimných topánkach vo fusaku ? Čo ste vy dávali detičkám ? Ďakujem za odpovede.

neu.sona
9. říj 2010

Co vím já, tak protetika je docela těžká na první chození pro dítě. Je to spíš pro děti s nějakou vadou. Superfit můžu jen a jen doporučit. No jo, ta cena je příšerná, ale co naděláš :(. Já bych teda u ní koupila zimní botičky na chození, až začne opravdu chodit. Pokud už s jistotou víš, že chodí, tak je to jiné koupit botičky a mít je, než kdy nevíš, jak a kdy začně chodit. Náš Matýsek začal chodit kolem nábytku v 9. měsících a poslední den ve 12. měsíci začal chodit sám a to jen velmi, ale velmi opatrně, takže na tom sněhu se jí asi moc chtít nebude 🙂. Je to prostě o každém dítěti.
Ale pokud chceš koupit zimní boty, tak existují i bez kožíšku a to by myslím do fusačku mohlo stačit. I náš bude asi občas ve fusaku, když budeme popojíždět kočárkem.
A co se týče mě, já budu mít raděj nožky pořádně v teple, než mrznout, takže proč ne zimní botičky do fusaku...

neu.sona
9. říj 2010

@smajlik určtiě budete spokojení. Já taky zkusila víc botek, ale tyhle nám sedí ještě s Primigi... Fare, Essi, Baťa nic moc :(.
Ta cena je opravdu příšerná, taky nemáme zrovna na vyhazování, ale co bys neudělala pro zdravou nožičku svého dítěte 😀 . Jinak já kupuju na www.detske-boticky.cz. Jsou tam hrozně ochotní, vše rádi přeměří a když Ti botičky nepadnou, tak Ti je rádi vymění a vrátí Ti poštovné. Můžu jen doporučit.

mima300
10. říj 2010

Díky za rady. Tak zatial jej dám nejaké teplejšie capačky a botičky kúpim až keď začne chodiť 🙂

stvura
10. říj 2010

@mima300 do fusaku stacia teple "capacky". moj maly mi chodil ako 10.5 mesacny, nohu mal c.16 a kupovala som zn Rak (cena celkom fajn).

mikulka
10. říj 2010

@mima300 my dávali do kočáru jen teplé ponožky, nebo tenké a na ně teplé 😉

martinka1981
12. říj 2010

Ahojte,idem sa vas spytať,naša malá začala sama chodiť v 15.mesiacoch. Doma chodi bez topanočiek ale som si všimla že palčeky trošku vytača smerom dovnutra na oboch nohach. Svokra ma presviedča že malá potrebuje aj na doma topanky,ale ja som niekde čitala že je lepšie ked chodia bez topanok. Tak teraz čo? 😕

neu.sona
12. říj 2010

@martinka1981 my neměli ten samý problém co ty, ale zase nám chodil hrozně po špičkách. Do té doby nosil ty klasické papučky. Dr. řekla, že mu máme na doma dát sandálky a o hodně se to zlepšilo a doufám, že vymizí.
Ono asi taky záleží, jak máš doma. U nás je hrozná zima od země, takže nehrozí, že by bačkůrky neměl. Ale, když by u nás bylo teploučko a nemusel je mít, tak mu je tady nebudu dávat. Vždyť spousta lidí chodí doma bez bot a myslím, že nožka si taky potřebuje odpočinout a nejenom v noci 😉
Ale pokud máš takový problém, tak to prober s doktorkou ať něco nezanedbáš.

martinka1981
12. říj 2010

@neu.sona no my mame doma dlažbu a podlahove kurenie takže teraz je to dobre. Len neviem či sa jej to nešmyka a preto sa nezapiera s tymi prštekmi. Dnes rano som jej skumala nohy ako som ju prebalovala a pršteky ma pekne rovno ked nechodi alebo nestoji. Cestu k lekarke teraz nemame a v tom tomto obdobi ked su všetci chorí sa mi tam nechce isť 😒

neu.sona
12. říj 2010

Tak jí zavolej, to asi postačí a nebo jí dej sandálky z léta 😉

martinka1981
12. říj 2010

@neu.sona jej tak rychlo rastie noha že sandalky nehrozia 😀 ale pojdeme von ked sa vyspinka tak pozrem neake papučky a budem jej ich sem tam davať. A skusim zavolať doktorke alebo rovno ortopedovi a hotovo.

mima300
13. říj 2010

@martinka1981 nám primárka rehabilitačného centra povedala, že ako sa začne malá stavať na nôžky, mám jej dávať papučky s pevnou pätou. Vraj vela detí nastupuje na špičky. Kúpila som v lekárni papučky DPK a sú super. Malá keď ich nemá tak je to riadny rozdiel. S papučkami krásne stojí, chodí okolo nábytku a ja sa hlavne nebojím že sa jej šmykne nožička. Máme plávajúcu a dlažbu. Keby boli koberce tak je to iné.

shaula
13. říj 2010

@mima300 Jen dávej pozor, jak v tom bude lézt. Botičky s pevnou patou brání správnému postavení nožičky při lezení, takže na lezení jí je radši sundávej.

jitulisek
20. říj 2010

Ahoj, vím, že je na to u nás ještě brzo,ale chtěla bych se zeptat, zda byste dávaly dětem starší obuv. My máme možnost podědit nějaké boty po neteři. Švagrová je kupovala nové. Nevim, jestli si je mám ale půjčovat. Sice by se asi ušetřilo,ale na druhou stranu si říkám, že na zdraví se šteřit nemá, tak nevím. 😒 Poraďte, jak jste to dělaly vy nebo jaký je váš názor na tuto věc. 🙂

lalus
20. říj 2010

@jitulisek - ja som dávala zdedené topánočky, nevadilo, že boli ošúchané, ak boli pevné, nevyčaptané a pod...tak som dala. také malé detičky nosia topánky skutočne len 2-3 mesiace...kvalitná topánka sa nemôže za ten čas zničiť. U väčších už áno. Napríklad tenisky, čo mal malý toto leto sú už v koši 😝 Ale viem, že bude veľa názorov, že je to nezdravé....takže píšem len za seba.