Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

rebecca2006
20. říj 2010

Jitulisek, drvivá väčšina mamín tI asi doporučí kpiť nové topánočky. Ajmy kupujeme nové- ale niektoré som si aj vzala od kamošky- napr. ich synček mal veľkú nožičku a ešte vôbec nechodil, tak sme zdedili jedny protetiky úplne ako nové, celkom "nechodené". Ostatné zdedené nedávam bežne, ale mám o jedno páre z každej veľkosti v skrini- osvedčilo sa mi to v núdzovej situácii, napríklad keď nám naše topánky premoknú- nemusím kupovať dva páry, ako náhradné poslúžia aj zdedené.
Aj z vlastnej skúsenosti viem, že sú topky, ktoré sme mali na nožike fakt len prá krát- také by som v ohode dala ajsvojmu druhému dieatku, až raz budem mať.Ale že by som denne dávala nosené topánky, to v žiadnom prípade.
Kamoška to tak robí,dva synčekovi dedené topky ešte z roku pána, a ja si myslím že nerobí dobre- ja radšej ušetrím na šatách, tie dám v pohode second hand, ale topky sa snažím kúpiť nové a radšej značkové a zdravotné. Z druhej ruky som kúpila len gumáky, a sú fakt ako nové.
Je dôležité sa opýtať, ako veľmi boli botičky nosené- t je dobre, že maminku poznáš, v tom vidím riziko kupovania použitých topánok na nete- kúpiš niečo ako takmer nové, a ono v tom deculo behalo celú zimu....

bubelko
20. říj 2010

@jitulisek podla mna ak su topanky v dobrom stave, nevycaptane a sedi mu velkost (sirka aj dlzka), nie je dovod ich nedat. ja mam vsekty topanky, ktore boli zachovale, po lukasovi odlozene a teraz ich zacal nosit jonas. male deticky skutocne velmi tie topanky neznicia. 😉 a ked nic ine, tak skutocne do zalohy si ich zobrat mozes 😉

zuzu100
23. říj 2010

Ahojte maminky, nemáte náhodou na predaj túto vec http://www.detske-boticky.cz/meridlo-plus-12.htm

gabika20
23. říj 2010

Ahoj baby. Chcela by som malinkej kúpiť prvé topánočky-čižmičky na zimu, už začína robiť prvé krôčky tak chcem aby boli kvalitné a "nepokazili" jej nožičky. Viete mi poradiť nejaký dobrý obchod v Bratislave (nie cez internet). Ona má ešte malinkú nožičku a všade majú veľkosti pre väčšie deti. Ďakujem

kocicinka
24. říj 2010

Ahoj, nevíte, kde se v Praze dají koupit boty zn. Pegres a Fare?

mikulka
24. říj 2010

@kocicinka FARE buď objednávám přes net: www.fare.cz a tam eshop, nebo chodíme do dejvic, kde mají prodejnu. Nosíme je od začátku, co kluk chodí a jsme s nimi spokojeni.

kocicinka
26. říj 2010

mikulko děkuji moc! Ty Pegres už jsem taky zjistila kde mají- v obuvi na Sokolovské. Jonáš má od Fare bačkůrky, kupované na Bráně k dětem, ale zimní tam neměli....Přes internet si neumím představit boty kupovat, to se musí přeci vyzkoušet....
Teď jen, které vybrat, všechny jsou tak krásné....
Jinak jak jste tady řešili to obcházení/ chození, tak Jonáš si poprvé stoupl v 6 mesících, obchází od 7. měsíce, ale samostatně začal chodit až nyní, v 16 měsících.....Dával si na čas, ale já jsem ráda, že mu lezení vydrželo tak dlouho.

mikulka
26. říj 2010

@kocicinka Já už objednávám jedině přes net. 😕 Už to odhadnu, velikost znám a taky vím, jaký typ může mít (u některých bot mu vadil jazyk apod.). Taky beru furt jen FARE, tak ty boty jsou podobné.
AKorát teď, jak budu kupovat zimní, tak se mi zdá, že by měly být vyšší, než nabízí FARE.
Ty Pegres jsou dost vysoké?

FARE asi takto:
http://eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-zimni/d...
Líměc se dá vyhrnout nahoru.

Staší to? Loni měl sněhule, to jsme moc neřešili...

kocicinka
26. říj 2010

No do města snad ano... Ty Pegres, co mám vyhlídnuté jsou možná nižší, ale mají tam i o dost vyšší, takové kozačky jakoby. Teď má kozačky od Essi, poděděné.... Já vím, že se to nemá, ale jsou nošené jen minimálně, cca měsíc. Už mu budou ale asi brzy malé, jsou č.22, brzy bude mít nohu č.23.

jajka24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
26. dub 2011

Ahoj, pokud někdo potřebujete nové botičky, tak tady je slevový kod 10% do prodejny detskeboty.cz je to z časopisu sluníčko, mi už máme nakoupeno, ale třeba se někomu bude hodit DBSL-102011 platí jen do 30.4. jak v eshop, tak v prodejně.

hojda
1. čer 2011

Nehodí se někomu sleva 10% na botičky Elefanten z Daichmana?

ffiinnkkaa
27. črc 2011

Obnovuji téma 🙂 🙂 Poradíte?

veruska007
27. črc 2011

Na prvni krucky doma jsme boticky ani papucky nemeli. Prvni boticky jsme kupovali cca v 6 mesicich, vel. 16, kozene u Bati, v akci za 160,-. Mel je petkrat, vzdycky asi hodinu. Maly zacal chodit hrozne brzo, prvni boticky mel v prumeru na 3-5 tydnu 😅

luthien.k
27. črc 2011

@ffiinnkkaa , pokud dítě netráví většinu času ve stoje (chůzí), botiček netřeba, na lezení a první stoupání jsou lepší měkké kožené capáčky.

ffiinnkkaa
27. črc 2011

@luthien.k No poslední dobou je většinu času na nohou 🙂

ardila
27. črc 2011

První botičky ve smyslu klasické pevné boty nemá smysl kupovat dokud dítě nechodí samo bez opory a nechodí i ven a ani pak s nimi není potřeba spěchat. Do té doby než samy chodí jsou naopak botičky nevhodné, malé nožičky potřebují hlavně volnost, pro rozvoj rovnováhy je nejlepší chůze naboso potřebují posilovat svaly a to v botách s pevnou podrážkou nemohou.. Slyšela jsem názor, že pevné kotníkové boty nebo bačkůrky jsou potřeba, aby si dítě nezvrklo kotník, když ještě dobře nechodí, ale je to naopak, v kotníkových botách se jim chodí špatně, škobrají, když ještě lezou, tak jim překáží a nohy se vytáčejí jak nemají, naboso si nohy nezvrknou, chodí se jim mnohem líp, navíc posilujou nožičky.. Byla jsme na týden se synovcem, který je o měsíc starší než náš Šimon, měl pořád na doma kotníčkové sandály, pořád zakopával, zvrkával si kotníky, když si hrál vadily mu, pak mu je (na moje naléhání) sundali a běhal v pohodě bez škobrtnutí,
Šimon celou dobu běhal v kožených capáčcích bez problémů. Takže souhlas s luthien, kožené capáčky, i když už chodí, doma nedávám nic jiného doteď, na ven botičky s měkkou podrážkou, plánuju je dávat i dál, pevný boty má jen do děště a to už běhá hodně a pořád 🙂

ffiinnkkaa
27. črc 2011

@ardila A co když stojí a chodí spíše po vnitřní straně?

ardila
27. črc 2011

@ffiinnkkaa To je přirozené, s tím se děti rodí a napraví se to právě tím, že posílí nožní svalovinu a ta se posílí, když budou chodit naboso..nastudovala jsem o tom spousty článků, konzultovala s odborníky kvůli práci a došla jsem k tomu a i někteří odborníci (pediatři, fyzioterapeuti) mi potvrdili, že nejčastěji k nim s vadami chodí ty děti, které mají pořád nožičky sevřené v pevných botách.. Nejlepší je chůze po nerovném povrchu, nožička dostává hodně podnětů, svaly na to reagují..

ffiinnkkaa
27. črc 2011

@ardila Mě tedy poradili pravý opak tak pak si vyber 🙂 🙂 🙂 ano pokud je na nerovném povrchu tak naboso, ale většinou chodí po tom rovném 🙂 🙂

ardila
27. črc 2011

@ffiinnkkaa No ono to je jako u všeho, co člověk to názor.. já si vybrala 🙂

ardila
27. črc 2011

Ale když to budeš dělat půl na půl, tak nic nezkazíš, ale rozhodně bych nedávala pořád kotníkový boty

ewana73
28. črc 2011

@ffiinnkkaa plne suhlasim s ardila.my sme tiez zo zaciatku davali tie pevne papucky od slovenskeho vyrobcu vraj "zdravotne" ale narobili viacej skody ako osohu.maly sa v nich len podkynal,needel poriadne lozit ,potom nechcel chodit a ked som mu vymenila za kozene capacky,to by si mala vydiet zrazu tu zmenu. chodi dodnes len a len v kozenych papuckach,ktore kupujem pravidelne podla toho ako mu rastie nozicka,teraz mame dokonca take sandalkove kozene a na doma si on ani nic ine nechce obud.v nich je rychly ako drak ... 😀 na vonku ma kozene sandalky s mäkkou ohybnou podrazkou s plnou pätou a uzatvorene v predu aby sa prstiky nesmykali vonku z topanocky resp. do piesku mu davam "platenky."

weri1
29. črc 2011

@luthien.k tak musím trochu oponovat, kožené capáčky máme, ale jak se malej staví a sem tam obejde stůl, tak se mi vůbec nelíbí jak chodí. Koupila jsem pevný bačkůrky,a dávám mu je přes den sem tam, samozřejmě v tom není celej den, ale vidím ,že líp našlapuje
Jinak bosky ano, ale určitě ne na tvrdé rovné podlaze....

luthien.k
31. črc 2011

@weri1 , u nás to bylo přesně naopak 😉

dagina
31. črc 2011

Ahojky, znovu začínám řešit. První dceři jsem dávala když opravdu chodila kolem postele a nábytku. Ale opravdu jen na tu chůzy, když lezla, hrála si ...jsem je sundávala. TAkže jsem obouvala nazouvala x krát denně 😒 . Dávala jsem pevné sandálky na 3 přezky od santé, naprostá spokojenost

V kožených capáčkách se jí neskutečně potila noha. Pro nas byla lepší silnější ponožka s protiskluzem.

No a teď druhá dcera si už delší dobu stoupá, už i nějaký ten krůček se najde 🙂 ...nad botkama začínám pomalu uvažovat...koukám, jaké názory, popř. novinky po dvou letech jsou 🙂....., asi zase zůstanu u kožených sandálek...

storm07
31. črc 2011

Ahoj, taky jsem řešila tento problém - každý (i odborníci se neshodovali) měl jiný názor. Nakonec jsme to vyřešili tak, že doma chodí bez bot v protiskluzkách a venku v botičkách. My taky po koberci nechodíme v botech. Nakonec jsem se dočetla, že to není tak špatně, protože posiluje svaly kolem kotníků apod. Když chodila ze začátku jen kolem nábytku a jinak lozila, tak ty přesky a pevnost vadily v ohýbání nožičky při lezení. A nemám pocit, že dělám chybu. Když bylo teplo chodila i po travičce bosky

jasekd
31. črc 2011

@weri1 U nas je to podobne, v sandalcich hezky naslapuje, bez nich vytaci nohy, vytahuje se do stoje spis rukama bez spravneho nakroceni atd. My mame s motorikou trochu problem. Takze kdyz se chce stavet, davam sandalky, kdyz si hraje na zemi a leze, tak je bez bot. Kdyz kojim malou, tak vetsinou kluk botky ma, aby byl jistejsi, nepada tolik 🙂 Kazdej at si to dela, jak se mu to zda pro jeho dite lepsi. Nam vyhovuje to same, co vam.

avantgarda
24. únor 2014

Ahoj maminky,
dle slov naší rehabilitační sestřičky není nutné boty dítěti dávat dokud samo nechodí. Boty dávat až v momentě, kdy aspoň z 80% času stojí. Protože bota omezuje práci a pohyb chodidla, když se dítě učí stoupat si u nábytku, sedat si apod. Při každém pohybu chodidlo hodně pracuje, různě se ohýbá a to v botě pořádně nemůže. Na doma bohatě stačí ponožky, když dítě ještě pořádně nechodí. A i když chodí, není nutné mu doma dávat bačkory. To je alespoň rada od naší sestřičky a doktorky u kterých jsme cvičili Vojtovu metodu.

kocour1
12. bře 2014

Já jsem někde četla, že jakmile dítě víc času stojí, než leze (což bylo přesně u nás - jakmile se jednou postavila, hned u všeho pořád stála), tak máme koupit boty. Koupila jsem takové ty klasické, kožené, kotníkové na šněrování. Lezla v nich, zkoušela ťapat...hezky a samostatně chodí od deseti měsíců a od devíti měsíců měla botičky...občas jsem jí nechala samozřejmě bosou, ale spíš měla boty, protože máme všude dlažbu, klouže to a studí to. Ale je to těžké, protože na tuto věc existují dva proudy názorů a jsou přesně protikladné🙂. Píšu o tom i na svém blogu zde: http://materskadovolena.blogspot.cz/