Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

motylek
11. kvě 2009

Ahoj holky,
chci malýmu koupit sandálky. Jsou vhodnější ty s užavřenou špičkou nebo otevřené nebo je to jedno???

Díky

andy80
11. kvě 2009

motylek: je jedno, jestli budou mít uzavřenou nebo otevřenou špičku, hlavně musí být koníčkové a mít pevnou patu

petka80
11. kvě 2009

Já bych asi radši koupila s uzavřenou špičkou, aby měl chráněné prstíky. Ale opravdu hlavně jak píše andy - kotníčkové s pevnou patou.

andy80
11. kvě 2009

no, ono zase, když jsou vedra, tak se v botkách dětem paří nožka, proto radši otevřenou špičku, ale chce to takové ty pěkně tvarované, jak je ta špička vpředu trošku zvedlá. Malá má teda i bačkůrky s otevřenou špičkou už dlouho a nikdy se jí nic nestalo.

kacka.va
11. kvě 2009

my koupili sandálky, ale přes prstíky mají ten pásek, přece jen, když si malá kecne nebo zakopne, tak si neukopne palec.

pietra
11. kvě 2009

ja som ako prve kupila s polootvorenou spickou, take ake opisala kacka.va. Nie je v nich ani teplo, ani si dieta neublizi na prstoch

motylek
12. kvě 2009

díky, já jsem si říkala, že budou lepší kvůli tomu ukopnutí.

pavlina05
12. kvě 2009

Moty, čau 🙂 MY máme s uzavřenou špičkou. Proti skopnutí palečku 😉

martinka79
12. kvě 2009

já tedy mám plné botky kožené i plátěné tenisky s gumovou špičkou a sandálky jedině s poloplnou špičkou. Náš prdelín běhá všude možně a lehko by přišel k újmě prstík.
Jinak klasické třípáskové sandálky s volnou špičkou na cestování a porcházky ve městě jsou dobré, je to přesně jak píše andy, mírně zvednutá špička. 🙂

kacka.va
12. kvě 2009

jinak jak tu bylo psáno ohledně klouzání nožičky, pokud je volná špička, tak s tím bych úplně nesouhlasila, stejně se kupujou botičky větší, takže dítěti ta nožička trochu sklouzne i v botičkách se špičkou. Navíc to sklouznutí v botičce je přece omezené tím, že dítěti drží nožičku ten pásek u kotníků. 😉

ma76
15. kvě 2009

ahojte,nosime sandalky s protetiky s plnou špičkou,kotničkove s motylikmi...kožene www.protetika sk

jamik
19. kvě 2009

a co poviete na topany na liliputy.sk ?

jamik
19. kvě 2009

oprava liliputi.sk

alterna
28. kvě 2009

ahoj,chtela jsem detske sandalky. Je lepší uplne prazdna špiška nebo taková ta napůl zakrytá?díky

power700
28. kvě 2009

Ahoj, já si myslím, že jako první sandálky jsou lepší s uzavřenou špičkou,já jsem je malé koupila a jsme spokojené, až na to, že jsou na suchý zip a naše Týna už přišla na to, že se dají rozepnout a následně i sundat!
😠

kacka.va
28. kvě 2009

power: naše malá už na to taky přišla, ale umí si sundat i zavazovací, takže u nás to vyjde nastejno 🙂

mircka
28. kvě 2009

Alterna: my taky kupovali první sandálky (ne botičky). Koupili jsme s uzavřenou špičkou. Když zkoušel s volnou špičkou, tak stále ni zakopával (možná nezvyk). I když bych řekla, že ty zcela otevřené vydrží o něco déle (prstíky budou mít volněji než s částečně uzavřenou špičkou). Koupili jsme Santé - jiné ani neobul kvůli vysokému nártu.

audri
28. kvě 2009

Dobrý večer, chtěla bych poradit.. Kdy se můžou nosit boty bez kotníčku? Nevíte některá prosím...?

agness02
28. kvě 2009

ahoj, my se jdeme zítra kouknout na druhý botičky, chci sandálky s uzavřenou špičkou a kotníčkový, doufám, že seženu
audri - myslím, že zaleží na tom, jak dítě dobře chodí, já chci ještě určitě ty kotníčkový

agness02
28. kvě 2009
power700
29. kvě 2009

Agness02, ahoj, přesně takovéto sandálky jsem koupila Kristýnce,růžové. Jsou supr, i cena "celkem" jde, ale jak jsem tady už psala, malá přišla na to,že se dají rozepnout, a pak i sundat...Takže ji musím hlídat, aby ji nevyhodila z kočárku, když zrovna neťapeme. 😝

power700
29. kvě 2009

kacka.va - zavacovací si zatím nesundala, ale jak ji znám, nebude to trvat dlouho! 😀

kacka.va
29. kvě 2009

power: naše malá si je dokonce sundavala dřív než ty na sucháč 🙂

agness02
29. kvě 2009

tak a sandálky už máme 😵 jsou to v podstatě ty, co jsou v odkazu, jen mají jinou barvu - tmavozeleno-béžovou, jsem z nich nadšená, uvidíme, kdy malej přijde na to, že jde ten sucháč rozepnout 😅

martina46
30. kvě 2009

Jamik, liliputi má naša malá, sú super! Máme tie sandáky a malá len teraz začala chodiť, čiže sú super na to, že urobí pár krôčkov a lezie, čiže jej nevadia ani pri lezení a keďže máme plávajúcu, malej sa v papučkách šmýkalo, nehovoriac o nepohyblivosti nožičky. Tiež treba zvážiť informácie z onej stránky, o vhodnosti používania takejto obuvi. Sú tam aj odkazy na štúdie.

zitaje
30. kvě 2009

Jamik, ja si myslim, ze tie topanocky od liliputi su idealne pre tych, ktori byvaju v dome (a chodia hore-dole zo zahrady do domu a spat) alebo maju moznost davat dietatko chodit po trave - u nas po sidlisku nehrozi... A na prve krocky doma tiez super, kym este deculo vela lezie.

martina46
31. kvě 2009

Ja som ich dnes testla na betóne a nezdalo sa, že by mala malá problém s nerovným povrchom 😕

zitaje
31. kvě 2009

Mata, mne tie liliputi (a vobec, topanocky s tenkou makkou kozenou podrazkou) pridu nie celkom vhodne na beton preto, lebo malo tlmia naraz. No a kedze nie je zrovna prirodnene chodit na boso po betone, tak na tvrdu a rovnu umelu podlozku (dlazba, asfalt a pod.) by som uprednostnila asi skor nejaku pruznu gumenu podrazku. Cize liliputi mi pripadaju super do travy a na prirodzene makke a nerovne povrchy, ale na sidlisko by som dala gumenu podrazku. I ked zas ked beha sem-tam, z travy na chodnik a nazad, tak je to asi jedno. 😉

krista
1. pro 2009

hroznatko • 1d • Včera v 15:57
Prosím o vaše rady a zkušenosti s tím, kdy začít dávat botičky. Slyšela a četla jsem dost protichůdné názory a teď nevím, co si počít. Fyzioterapeutka říkala, že boty až když dítě víc stojí než leze, v prodejně s dětskou obuví zase radili dávat hned, když se mimčo začne stavět. moje holčička se staví od 11 měsíců, teď má 15 měsíců, asi před 14 dny se sama začala pouštět a samostatně chodit, což bylo zhruba týden po tom,co jsem jí začala dávat doma kotníkové botičky, protože jsem měla pocit, že naboso je taková nejistá, nestabilní. nevím, co teď...nechat běhat naboso nebo už trvale dávat boty? má ty nožky pořád takové jakoby stála mírně na vnitřních stranách chodidel.

ronie • 2d • Včera v 16:09
až když víc chodí což ale ve vašem případě už je ne? Když dítě leze, tak s botičkama ho to nutí dávat špičky od sebe a tím se ničí kotníky, zároveň to brání jejich dozrání. Ale pokud už dítě začíná samostatně chodit tak určitě kvalitní kotníčkové botky, doma to můžeš ještě střídat-chvíli s botama chvíli bez 😉

berenika39 • 2d • Včera v 16:39
Kuk třeba sem

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a do vyhledávaše když dáš "prvni boticky" nebo "prve topanky" vyskočí na tebe ještě spousta odkazů, tak zkus.

V 15ti měsících už boty určitě jo, na doma kotníkové, bačkůrky jsou na první krůčky docela měkké, tak třeba sandálky, a taky jsem to střídala, fajn jsou takové ponožky se silikonovou podrážkou, mají jich ted všude plno, aby měla nožičky v teple🙂))

http://www.outdoorbaby.cz/cz/product/p/product_...

shaula • 2d • Včera v 17:43
Já bych poslechla fyzioterapeutku po konkrétním zhodnocení přímo tvého dítěte. U nás měla fyzioterapeutka přednášku o botičkách - obecně boty tehdy, kdy dítě tráví nadpoloviční většinu času na nohách. Ale: pokud nejsou tvrdé podlahy typu dlažba nebo plovoučka, není problém chodit naboso i dále. Naši ze začátku také hodně našlapovali na vnitřní stranu chodidel, fyzioterapeutka to zhodnotila a doporučila chodit co nejvíce naboso (i bez ponožek!), aby nožičky co nejvíce pracovaly a tím se posilovalo svalstvo nohou. Když je obuješ do botiček, tak je nic pracovat nenutí.
Teď to dělám tak, že doma chodí naboso (v ponožkách nebo štramplích), do mateřských center apod. jim obouvám botičky. Pokud vidím, že tam většinu času sedí a hrají si, tak jim je sundám, protože v botkách se špatně sedí (musí nožičky všelijak křivit, to si myslím není dobré).

meleri • 1d, snž • Včera v 19:31
a počítají se měkké ťapky s měkkou koženou podrážkou jako botky?

eliotka • 1d • Včera ve 20:35
A když máme všude plovoučky a malý tráví ve stoje či okolo nábytku cca půlku času?

ronie • 2d • Včera ve 20:49
eliotka-střídat, prostě chvíli s botama chvíli bez, to je takové přechodné období než začne sám chodit 😉

meleri nepočítají- jen kožené kotníčkové, které nohu hodně zpevní

pattie • 1d • Dnes v 10:23
My jsme začali dávat bačkůrky ve ch víli, kdy začala obcházet nábytek, ale střídali jsme to, chvíli s, chvíli bez. A teď co chodí úplně sama, tak dáváme botičky v podstatě skoro pořád. Ale třeba venku na trávě nebo na písku (jsme teď v cizině) jí nechávám běhat bosou.

meleri • 1d, snž • Dnes v 10:30
my jsme objednali kožené bačkůrky s koženou podrážkou, protože mi mamka říkala že kdysi jsme takové boty měli a ani já ani brácha nemáme s nohama žádné problémy. tak uvidím jak mu v tom bude, ale na venek to asi není..

simlenka • 1d, 18tt • Dnes v 10:57
Ja boty zacala davat az kdyz mala cca 3-4 tydny opravdu chodila a to jen na ven. doma chodila naboso dal,az ted na zimu jsem poridila prvni backurky,ale pouzivame je spis jen rano a vecer,kdyz beha v pyzamku a nema ponozky,aby nezably nozicky. myslim,ze chuze naboso je daleko prospesnejsi,nehlede k tomu,ze ikdyz kupujem kvalitni botky od dpk nebo essi a ponozky bavlnene,tak se ji v botkach pari nozka,takze ja jsem za chozeni naboso - i muj pediatr a ortoped.

meleri • 1d, snž • Dnes ve 12:21
simlenko,

to samé nám říkala pediatrička, pak jsem ale byla u obvoďačky na očkování a ona jako co on ještě nemá boty? atd..tak mě to vydepčilo a nějaké jsme objednali ale jenom ty bačkůrky..tak malý ještě nechodí jenom se staví a dělá kroky s oporou..

ronie • 2d • Dnes ve 12:49
simlenko chození na boso je prospěšné jen ve chvíli kdy chodí po nerovnostech, pak je to nutí zapojovat svaly na chodidle a tím připravovat na tvorbu klenby,ale jinak to vhodné není,protože se zatěžují ještě nedozrálé kotníky

bereninka
4. pro 2009

Ahoj holky,

chci koupit malému botičky ve Fare - www.fare.cz. Jeho tam tahat nechci, pojedu tam osahám botu atd. Když mu to nebude, půjdu to vyměnit.

Akorát, že on má velikost 13.3 a ve Fare mi řekli, že to odpovídá vel. 19. MNě se to zdá málo... Přece jen botky stojí kolem 600,- Nerada bych za měsíc kupovala další.

Kolik by tak měl mít rezervu, aby nějakou dobu vydržely? Chci tam vzít vystřiženou obkres nohy.