Monitor dechu - 2 podložky v postýlce, máte zkušenost?

zlatkavlk
15. zář 2015

Zdravím a chtěla bych vás poprosit o radu.
Včera jsem chystala postýlku pro naše prvorozené mimčo, které čekáme za cca 3 týdny a chtěla bych používat monitor dechu - mám zapůjčené 2 podložky BabySense, které jdou vzájemně propojit, tak jsem je dala pod matraci obě, ale teď si říkám, jak budou fungovat, když malé mimčo bude ležet v podstatě asi jen na jedné z nich. Jde mi o to, aby ta druhá falešně nepískala, či jestli jsou podložky natolik "inteligentní", že přenesou signál jedna na druhou.... Nemáte s tím někdo zkušenost, prosím? Nebo jsou dvě podložky do postýlky zbytečné? Díky a hezký den....

scruffy
15. zář 2015

Pro malé miminko jsou dvě podložky zbytečné, ty se dávají až později, když se mimčo víc hýbe po postýlce, nám třeba jedna podložka stačila až do 6 měsíců.

patrusa
15. zář 2015

Pro novorozence staci jedna a zalezi, jak bude mimco velke. Ja musela mit 2 mesice podlozku pod prosteradlem. Matraci ani jedno z mych deti neprodychlo a monitor oak falesne pipal. Jinak me stacila jedna podlozka na celou dobu to obe deti cestuji po cele postylce.

leilunka
15. zář 2015

Ano, stačí když snímá jen jedna z nich, právě proto jsou dvě lepší 🙂 jinak to přeci nemá moc logiku mít jen jednu nebo dvě 🙂 To by pak vyšlo nastejno 🙂

beremeseanicka
15. zář 2015

Ahoj, taky mame dve, ale pouzivali jsme vzdy jen jednu a uplne stacila. A to jsem ji mela i ve velke posteli, kde nas drak spal. Druha zustala v krabici a ani jsme ji nevyndali 😉

liska01
15. zář 2015

Já musela začít používat dvě od 4měsíců, malá cestuje v noci po celé postýlce, tak když měla jednu, tak z ní slezla, ale do té doby v pohodě stačila jedna...

ajina10
15. zář 2015

Ahojky holky chtela jsem se zeptat, cekam své první a nemam zkušenost s monitorem dechu, ale pořídila jsem ho. Zajímá mě kdyz ho dam fakt az pod matraci (kokos) jestli to vubec bude fungovat. Jde to nejak ozkouset?

teeerez
15. zář 2015

Ahoj, od zacatku jsem pouzivala 2. Dala jsem je do postylky hned vedle sebe na sirku, diky tomu se mi nikdy nestalo, ze by se mimco odkoulelo a byl falesny poplach - vyjma prvni noci kdy jsme meli jen jednu a dcera (byla hodne drobounka) hned prvni noc podlozku opustila. Pokud bude lezet jen na jedne tak to nevadi, to monitor vyhodnoti jako v poradku

majus6
15. zář 2015

@ajina10 Záleží na výšce té matrace a hmotnosti miminka. Nejlepší je dát to pod matraci a vyzkoušet to přímo s miminkem a počítat s tím, že to může začít houkat a nestresovat se z toho, když se to stane. Pokud zjistíš, že to houká falešně často, tak je řešení dát to na matraci a překrýt to nějakým tenkým molitanem, složenou dekou... aby dítě neleželo na tvrdé desce. My máme 8 cm kokos-molitan-kokos a funguje to v pohodě. Houkala nám párkrát (jednou za 3 měsíce cca), většinou dítě spalo a nebo se překvapeně probouzelo cože se to děje, ono když klesne počet dechů za minutu pod určitý počet (tvrdý spánek), tak to začne houkat také, nemusí nutně přestat dýchat. Takže hlavně neplašit a dřív než člověk vyrve dítě z postýlky a pak letí na pohotovost, že řval monitor, tak je lepší přijít, ztratit 2 vteřiny tím, že kouknete jestli spí a dýchá a když ne, tak teprv jednat ;).

Ke dvěma podložkám - spojené fungují s pohodě. Na začátku jsme měli jednu v postýlce a druhou na cesty a do kočáru - když jsem nechávala spát malou na zahradě. Když začala lézt, tak šly obě do postele ;).