Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

zdenkapo
31. říj 2009

moc děkuji za zkušenosti, potěšili jste mne...

a co kočárek?-používali jste to do něj?, když dám mimčo spát do stojícího kočárku,mělo by to snad fungovat stejně jako v postýlce,že?

zedra1
31. říj 2009

My máme doma Nanny a jsme spokojený-mám jen v postílce-to stačí-je to super věc 😉

simirek11
8. lis 2009

Dobrý den,
mám prosbu, kamarádka mi koupila monitor dechu angelcare AC401,ale v cizine,kde neni cesky navod a proto bych chtela poprosit,zda by bylo mozne,kdo ma tento vyrobek, mi poslat budto mailem ci na adresu kopii ceskeho navodu,dekuji

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
hypo
21. pro 2009

mam dotaz mame koupeny monitor dechu Nanny ale mam desne vysokou matraci 13 cm pobere to ten monitor.... me se zda desne tlusta ☹

strouzek
21. pro 2009

hypo já teda nevím kolik má naše matrace na výšku ale asi taky dost, mám ji u tchýně tak to ani změřit nemůžu ale myslím že nebude problém. nanny jsem si koupila ještě dřív než matraci a postýlku a na zkoušku jsem ho strčila pod naše matrace a nahoru jsem místo mimča dala kocoura a fungovalo to 😉

josifek
21. pro 2009

hypo my máme také vysokou madraci v postýlce a funguje supr , jsem s ním moc spokojená máme dvě desky tak jednu doma a druhou na chalupě, a i v kočárku jsem ho měla ,ale v takovém tom po nás . v létě hodně blinkala (reflux) tak pro jistotu spinkala i 5 hodin v kuse 😉 A žádný planý poplach jěště nebyl 😉

hypo
21. pro 2009

tak jste me trochu uklidnily 🙂
dik

renys
27. únor 2010

Ahojky holky, prosím poraďte mi: teď jsem četla podrobnosti o monitoru Nanny a píší tam, že by se v postýlce neměly vyskytovat pohybující se či vibrující hračky...nebude tedy vadit kolotoč nad postýlkou?

adelka89
2. bře 2010

ahoj holky, mozna jste to tu uz probirali 🙂
chtela jsem se zeptat jestli funguje monitor dechu i pod matraci pohanka kokos?

misi78
2. bře 2010

renys urcite nebude, ale mozna to holky psaly ale s nany kamosky meli hodne problemu porad piskal a nebyl to jeden pripad. My meli z porodnice pujceny Baby sence a super jsou tam i dve desky, coz jsem fakt ocenila kdyz malej zacal cestovat v postylce.

dainka
6. bře 2010

ahoj teda mi máme nany a už nikdy jinak!!!matraci mám taky lepenou i kokos asi 12cm šíře a funguje.asi dvakrát mně vzbudila když malej přelezl nahoru a strhnul na sebe kolotoč takže byl mimo a jednou zlobil kontakt .s dečkou jsem ulehala bez stresu a opravdu v tom šestinedělí to oceníte.měly jsme točící kolotoč i hračky vibrující a bez problémů.malímu je rok a mněsíc a stále spinká s nany 😉 i když se ráno postaví než vstanem ,nany nespustí ,ani dala li jsem přebalovák na postýlku zezhora ani tehdy neřvala .stačí ji pohyb je to velká holka šikovná 😀 máme první dítko a jsme trochu ůzkostivý rodiče a oba se shodujem jaká to je ohromná pomůcka hlavně pro náš klid ,při nemoci kašly atd 😎

editah222
6. bře 2010

My máme taky Nanny a funguje nám výborně, nikdy se nestalo, že by spustila když nemá. Kolotoč ji neovlivňuje to jsem vyzkoušela.
Matraci máme hodně širokou - 15cm a monitor krásně fungoval i když jsem malou přinesla z porodnice (mela jen 2,70kg).

chalotka
6. bře 2010

Ahojky holky, já se taky přidávám ke chvále na monitor Nanny. funguje i pod kokos matrací. Jednou nám hulákal jen tak, protože malá se překulila mimo a po druhé pípal, protože se malá prostě nenadechla a to jsme skončily v nemocnici. Všechno dopadlo ok. Monitor mě donutil nespat s malou u mě v posteli, ale dávat ji do postýlky, abych měla kontrolu. Díky tomu nemáme problémy s usínáním v postýlce a spaním celou noc. Je fakt od mimi zvyklá. I já klidněni usínala a neměla strach.Doporučuju.

xkacatkox
23. bře 2010

Ahojky my máme také Nanny,a supre, houkal nám jed 2krát jednou když měl prcek rýmu a jednou když jsme přišli z porodky a malý povrchně dýchnul, jinak na bezpečnost super,člověk má lepší spánek, trpím nedoslýchavostí, tak mám jistotu, že uslyším, když se něco šupne, stojí za to invrstovat a koupit pro prcíka, jde o to jendou a může se to stát zrovna vám (dělám na novo jip a vím o čem mluvím)

lidiab
23. bře 2010

Ahoj, chapu to dobre ze Nanny nema bezdratovou vysilacku? Na tech obrazcich se tahne snura od te desky k te vysilacce/reproduktoru a ten je pripevnen na postylku. Nebo ma normalne bezdratovou vysilacku jako chuvicky? Urcite si monitor poridime, ale pokud bychom jezdili za rodici kteri maji velky dum tak se obavam ze bych neuslysela alarm pokud bych byla mimo pokoj.

xkacatkox
24. bře 2010

Chápeš to dobře, Nannynka vysílačku fakt nemá, je to monitor dechu, takže radím ještě pořídit chůvičku 😉 oboje jistě využiješ 🙂

lidiab
24. bře 2010

xkacatkox - diky! Musim si tedy promyslet zda si poridime monitor a zvlast chuvicky nebo komplet monitor s vysilackou.

jirinkaa
10. dub 2010

Ahojky,
chci vás poprosit o radu. Narazili jsme ted na tenhle typ monitoru http://www.detske-chuvicky.cz/p/respisense-moni...
Ale nejak si neumim srovnat pro a proti. Nedovedu si predstavit,ze to prckovi pripnu a pak ho obleknu. Mohlo by to tlacit,ci tak nejak. A porad ho svlekat a prendavat, kdyz ho budu treba chtit prendat na druhy bok...
Ale zas z tohohle se mimco neodkuli pryc. I kdyz si zacne sedat a pod.je stale pod kontrolou. Krasne se to necha pouzivat i v kocarku a kdekoli...
Tak vazne nevim. Nemate s tim nekdo zkusenosti??? Moc diky

lidiab
13. dub 2010

V casopise Maminka je ted prilozena mala knizecka s informacemi a reklamou. Je tam na vystrizeni kuponek se slevou 500kc na nakup monitoru a chuvicek Reer.

xkacatkox
13. dub 2010

jirinko:dokážeš si představit, že stím bude spát třeba na bříšku až se ti začne otáčet?? 🙂 My máme nanny, v okolí jsme zažila dvě maminky co si koupily rispisense monitor a spokojenost moc nebyla, na doma si pořídily nannynku do postýlky ,s tímto jezdily na vycházky, dokaď neměli 6měs,pak už to začínalo dětem vadit( mimochodem, ty děti měli velké počáteční potíže se vstupem do života)takže proto to měli , že to mohli mít v kočárku, jinak by si to nepořizovali, toť jejich zkušenosti

jirinkaa
13. dub 2010

kacatko : no to si prave taky myslim, ze to muze tlacit...
ale zase my hodne cestujeme, tak mi prijde ze je to mobilnejsi, nez ty deskove...
nevim ☹ nemuzu se rozhodnout...

xkacatkox
14. dub 2010

no uvidíš, co pro vás bude lepší, 🙂

motol
15. dub 2010

Ahoj Holky chci se zeptat,jestli některá nevíte,jestli jde monitor dechu překaůibrovat čekáme druhé doma ho máme ,ale už je dva roky starý,tak zda ho ještě použít,pokud to jde překalibrovat a nebo prostě koupit novej Děkuji

antoaneta
23. zář 2010

Ahoj můžu se prosím zeptat? Chci si pořídit monitor dechu, ještě nejsem rozhodnutá, jestli to bude Nanny, nebo babysens. Nevíte, je některý z nich citlivější? Jde mi o to, pořídili jsme matraci - oboustranou - z jedné strany je kokos, a z druhé strany je duté vlákno. Výška matrace je 11 centimetrů. A teď mám trochu strach, aby některá z těch podložek fungovala pod ní dobře. Nemá ta výška matrace na to vliv? Nebo ten kokos? Někde jsem četla, že to není moc dobrý v této kombinaci, že je lepší molitan.
Myslíte si, že to bude při té naší matraci a při její výšce fungovat bez problémů? Nebo bude ta podložka daleko od miminka a radši doporučujete ji dávat nahoru na tu matraci, hned pod dítě. Děkuji moc za radu.

mates22
24. zář 2010

@antoaneta ahoj, tak z vlastní zkušenosti. Nanny jsem měla a pípalo mi to i planý poplachy, ale je fakt, že jsem to měla na madračce a přes to jen takovou jakoby slabou matraci, tak možná to byl kámen úrazu - že malá sjížděla. Nicméně na druhé dítě jsem si pořídila baby sense (ten nanny byl na první dítko půjčenej) a naprosto super. Za prvé za skoro stejnej peníz dostaneš 2 desky, což je dobrý- když byl malej malej tak měl jednu v kočárku a jednu v postýlce a nosila jsem jen ten pípák a teď jak cestuje v postýlce, tak tam má obě desky a nemůže mi z toho sjet, je vykrytá celá postel. I připevnění toho pípáku mi přijde lepší. Co se týče matrace, my máme 12 cm a jsou tam 2 vrstvy kokosu a mezi nima molitan a naprosto v pohodě. Takže toho bych se taky nebála. Podložku přímo pod dítě dát můžeš, jak píšu, u prvního jsem to tak měla, protože mi to tak doporučili v porodnici, ale to jde tak do těch 4 měsíců, kdy to dítě leží tam, kde ho položíš.

Tak přeji šťastnou ruku a koukám, že už to máš za pár, takže co nejpříjemnější porod

bufina
24. zář 2010

@antoaneta My máme Nanny a jsu spokojená. Kupovala sem ho už před třema rokama, takže malej ho má už po sestřiččce. Máme kokosovou matraci a monitor pod ní a stejně dobře funguje. Sem měla strach hned po tom co se malej narodil, jestli to ten jeho dech pod matrací zachytí, protože když ho propustili z porodnice, tak měl jen 2225g. A nikdy se mně ani u jednoho nestalo, že by monitor spustil falešnej poplach.

antoaneta
24. zář 2010

@mates22 @bufina Děkuji moc za radu, přiznám se, že mě víc láká ten babysens, že má ty dvě podložky. Že jednu můžu mít tam a druhou tam. Jednu v postýlce v ložnici a druhou v kuchyni v ohrádce. A nebo i v tom kočárku? to je super rada, to mě ani nenapadlo, že by to šlo. @mates22 a v pohodě se ti do kořárkku vlezla, jo? Jinak jsem ráda, jak si mi napsala to s tou matrací. Všichni kolem mě mají totiž jen ty základní, buď jen molitanové, a nebo třeba jen 6 centimetrů vysoké. A toho jsem se bála, aby to vůbec přes ni fungovalo. Ze začátku bych ji možná dala taky hned pod dítě, mezi matraci a tu nepročůrací podložku, a pak uvidím. Ale jsem ráda, že máš zkušenost tak i tak. Děkuji moc! I za to přání k porodu! Snad to oba přežijem ve zdraví !😉

katy.m
24. zář 2010

@antoaneta Ahoj,já mám matraci kokoso-pohankovou,taky má 11 cm a mám monitor babysense.Naprostá spolehlivost a spokojenost.Ještě zbytečně nehvízdal,teda jen,když jsem ho při vyndávání malého z postýlky, zapomněla vypnout 😉 .A přesně jak píšeš,má dvě podložky,takže super 🙂 😵

katy.m
24. zář 2010

@antoaneta a nemusíš se obávat,že by to dech dítka nezachytilo,my máme podložku pod matrací,nepropustnou podložkou,froté prostěradlem, hrubou larysou a mnohdy malej spí i ve spacím pytli 😉