Monitor dechu - po prvním dítěti?

loprajska
12. lis 2017

Holky, prosím o radu. Mám doma monitor dech Nanny po první dcerce, používaný cca rok od prosince 2014 do prosince 2015. Kupovaný byl nový. Nyní čekáme na leden chlapečka a přemýšlím, zda ho můžeme používat, nechat ho zkontrolovat či koupit raději úplně nový? Jaké jsou vaše zkušenosti? Vím, že na stránkách výrobce se uvádí, že používat by se měl 2 roky, což už bohužel má, pak není již plně bezpečný. Díky za rady a zkušenosti, jak jste něco podobného řešili...

syrinxka
12. lis 2017

Pro váš klid bych ho asi nechala zkontrolovat, ale osobně si myslím že je zbytečné kupovat další nový jestliže tento fungoval jak má a nebyly s ním problémy. Já jsem měla dokonce bazarový monitor dechu a byl v pořádku, za celou dobu používání jen jeden planý poplach. Pujčila jsem ho nyní švagrové ta s ním je také spokojená a pokud se zadaří ještě jedno dítě nechám si ho i pro něj. Pokud by se mi narodilo nedonošené děťátko nebo by mělo nějaké zdravotní problémy asi bych pak teprve případně investovala do úplně nového.

smudlinka24
12. lis 2017

Nech zkalibrovat a koupila bych novou desku.

sthanina
12. lis 2017

@loprajska ahojky, měla jsem NANNYNKU půjčenou od kamarádky, (měla jí cca 3 roky). Fungovala naprosto v pohodě...

pikl
12. lis 2017

@loprajska my používáme monitor nanny starý asi 10 let a podle mě funguje dobře, vždycky, když ho zapomenu vypnout a vytáhnu malou z postýlky, tak začne křičet 🙂 doufám teda, že tohle je jediný problém, který se starším monitorem může být

gnozka
12. lis 2017

Mame tedy babysense ale cekame ted druhe a pro klid duše ho budu posílat na kontrolu . Abych mela jistotu ze to funguje jak ma 🙂

ariadna12
12. lis 2017

Pokud vyrobce uvadi bezpecnost uzivani 2 roky, vi, co rika. Bud nechte zkalibrovat a treba za pul roku a za rok znova zkontrolovat, nebo bych koupila novy.

8slunicko6
14. lis 2017

2 roky používání každý den-ne že někde rok leží...to je jako když si koupíš auto a máš ho rok a najelas jen 100km, tak to taky není stará ojetina... mám takto monitor dechu po sestřenici dětech a vše funguje dobře... kalibraci jsem taky řešila, psala jsem do Jablotronu a tam mi bylo řečeno, že se žádná kalibrace nedělá-oni ti ho můžou přiject domů zkontrolovat (Což nevím kolik stojí) a řeknou ti jak je to citlivé... ale pak ti stejně řeknou ať si koupíš nový, že to je jistota-což mě řekla paní do telefonu... takže jsem si na to udělala svůj názor, že asi chtějí hlavně další prodej... přijde mi nesmysl vyhodit fungující věc jen kvůli tomu že uplynula záruční doba... Ale jestli se bojíš tak si kup tu desku a máš klid..

8slunicko6
14. lis 2017

@pikl Může být nějak snížená citlivost...ale důležité je mít tam správné alkalické baterky-když se monitor zapne měl by po probliknutí všech kontrolek pípnout-pokud nepípne je to problém..kamarádka takto měla vymlácené baterie a kontrolorka ukazující že jsou slabé, vůbec nic neukázala, takže jsem jí v noci musela půjčovat náhradní co máme doma a pak to zase pěkně šlo... Jinak je dobré mít monitor podložený pevnou deskou-třeba sololitem-protože se lépe přenáší pohyb než když leží jen na špršlích...a my do 5 měsíce měli monitor přímo pod malou (i na matraci je dobré dát desku), a pod matraci ho dali až pak..