Monitor dechu zkušenosti

mona91
18. pro 2018

Holky se kterým monitorem dechu máte nejlepší zkušenosti? Budeme mít mimčo první měsíce v kolébce takže bych se přikláněla k menšímu provedení, budď Babysence 7 nebo ten na plenku. Máte s nima zkušenosti?

bayt
27. únor 2019

@alcar A který dítě jako nikdy neaspirovalo MM? S tou žloutenkou máš teda pravdu. V tomhle jsem třeba vděčná naší pediatře, že děti kontroluje hned po příjezdu z porodnice... Nechci zase zabřednout do nekonečné debaty, ale snad je z toho, co píšu znát, že nejen já, ale i odborníci na to mají často jiný pohled. Nakonec jde ve farma průmyslu dost často o to, aby si někdo namastil kapsu.

sudylichozrout
27. únor 2019

@bayt Jj, ten přístup doktorů je různý. V porodnici mi ho naordinovali, moje pediatrička, zkušená dáma, která léčila od miminka už mě (a má profi pracoviště pro atestaci mladých pediatrů), říká, že je to blbina. Je to zkrátka různé. Nicméně si myslím, že pokud si monitor dechu někdo pořídí, nebdělá nic blbě, pokud si ho někdo nepořídí, také nedělá nic blbě. Což se o jiných aktivitách pro x proti (např. veganství kojenců a batolat, očkování...), říci nedá. Každá z nás své peníze vkládá do nějakých "vychytávek" pro dítě. Některá má vytuněný kočár, ověšený bambilionem hraček, některá pokojík v růžové krajce pro princezny, jiná má zas monitor a kočárek třeba z druhé ruky. Pokud dítěti svou aktivitou objektivně neškodí, je to šumák 🙂

journals
27. únor 2019

@bayt vazne myslis, ze zeny co maji tu “desticku” dite nechovaji? Nemazli? Ja treba nechci, aby s nami syn spal v posteli. A opravdu to neznamena, ze ho miluju mene nez zeny bez desticky. Na tohle jsem uz fakt musela zareagovat.
To ze ty monitor nechu nechces - ok, tvoje rozhodnuti, tvuj nazor, vas zivot. Ale prosim nesnizuj tu opacne rozhodnuti rodicu

bayt
27. únor 2019

@journals Sem nenapsala, že ho miluješ méně nebo syna nemazlíš. Jako promiň, že sem ti šlápla do nějakýho mateřskýho komplexu. Byl to jen jeden z více argumentů a ano, myslím si, že asi nejpřirozenější a nejprospěšnější je, aby dítě spalo s matkou. A teď se ale OPRAVDU nechci nikoho dotknout - ale stačí se podívat, který živočichové nechávají děti spát zcela samotné. Ptáci a ryby?

Pro mě je monitor symbolem dehumanizace ve zdravotnictví. Začíná to už porodem, kdy rodící žena je pacientka, ne zdravá žena. A končí to postojem, že novorozenec je div ne mrtvolka, kterou ohrožuje snad i sluneční svit a pohledy kolemjdoucích. Samozřejmě si to každý může udělat jak uzná za vhodné. Pouze mi přijde, že tu nezazněl opačný názor (můj). Pokud napíšu protiargument, tak to znamená, že rovnou snižuji názor druhých lidí?

journals
27. únor 2019

@bayt ne, fakt jsi mi do zadneho komplexu neslapla 😂🤦🏻‍♀️ Ale ono to tak dost vyznelo. Popravde... je mi fakt jedno jak spi ryba, krtek nebo osel. Jen tu celou dobu rikam (nejen ja) ze kazda mama dela to, o cem si mysli ze je pro jeji dite nejlepsi. Ano, pro me to je oddelene spani a dokonce i porizeni desticky. Ja tve rozhodnuti neporizovat monitor taky nesnizuju, proc ty ano? Tvuj nazor tu zaznel, nikdo ho tu nepopira a nevyvraci. Vsak ho mej, ale nepis tu prosim, jak je spani s destickou proti prirode (to i dokrmovani, prebalovani...) a jak jsou zenske pohodle (ano, tak to vyzniva) spat se svymi detmi, chovat je a mazlit.

alcar
27. únor 2019

@bayt ty mas pravdepodobne na mysli ublinknuti a nasledne zakuckani, coz neni aspirace (tedy bez nasledku)! Pozor na to! Jsou deti, ktere to vykaslou nebo je maminka poboucha a je klid, v plicich nezustane nic. A pak jsou deti, u kterych zadne pobouchani nezabira a ktere vlivem delsi respiracni tisne upadnou do kreci a zacnou promodravat. Na RTG se nasledne zjisti, ze opravdu aspirovaly. Takze tohle bych opravdu nebagatelizovala.

treasurka
27. únor 2019

@journals Souhlasím s tebou, taky spíme s dětmi odděleně, normálně se všichni vyspíme, taky jsem měla monitor (díky Bohu, za něj!) a naše děti byly dokonce spokojené v kočárcích a naopak nesnášely nosítka.

bayt
27. únor 2019

@alcar Jasný, ale zdravý novorozenec normálně MM aspiruje a nic mu to neudělá.

@journals O pohodlnosti nezaznělo ani slovo. O přírodě jo, protože je to právě matka, která je ten nejlepší monitor pro dítě 🙂

sudylichozrout
27. únor 2019

@treasurka Jo, to je přesně jak u nás. Děti spokojené ve svých postýlkách a v kočárku krásně spící/koukající po okolí bez řevu. Můžeme si gratulovat, máme kliku 🙂

treasurka
27. únor 2019

@sudylichozrout Měly bychom vytvořit podpůrnou skupinu =D

journals
27. únor 2019

@bayt jenze ona ta matka musi taky nekdy spat 😂 no, o pohodlnosti sice slovo nepadlo, jen to tak vyzniva. Ze zeny s monitorem jsou pohodlne ovce,bez nazoru, ktere si monitor porizuji proto, ze to videly u nekoho jineho. A samozrejme nemaji kam jinam investovat 😄proste maji montor pro srandu.
Rekni mi - na druhe strance jsem psala o holcicce v rodine, ktera prestala dychat a upozornil na to monitor. Holcicka uz modrala. Byla donosena, zdrava, bez zdravotnich problemu. Po zasahu rodicu se nadechla. Vysetreni v nemocnici nic neukazalo. Tak mi rekni, co by se stalo, kdyby monitor nebyl (a matka se nedejboze chtela vyspat!). Co by bylo? K cemu je pak vysvetleni, ze dite, ktere se nenarodi polomrtve (s problemem) monitor nepotrebuje. Hmm?
@treasurka do skupiny se hlasim taky 😂 me tyhle snahy o prirozenost v 21.stoleti za kazdou cenu fakt nejdou 🤦🏻‍♀️

treasurka
27. únor 2019

@journals Hlavně když mi mojí přirozenost určuje někdo jiný 😂

journals
27. únor 2019

@treasurka asi tak... nekdo tu nedavno psal, ze pro nektere zvireci matky je prirozene pozirat sve deti. Hmm? 😂😂😂

treasurka
27. únor 2019

@journals No a hlavně jejich výkaly! A olizovat je, natrávit jim potravu a potom vyvrhnout do krku, a spousta dalších věcí ;)

leymea
27. únor 2019

@sudylichozrout malej byl (vlastne stale je) taky spokojenej v postylce, nikdy s nama nespal (i kdyz bych si prala se jen valet vedle sebe, ale na takove prani je jeste malej, musi byt stale v pohybu 😀) a v kocarku nikdy nebrecel. Taky si rikam, ze mame kliku 🙂

leymea
27. únor 2019

@treasurka to jsem cist nemusela 😀

sudylichozrout
27. únor 2019

@journals
@bayt
Si zahraju na mediatora, jo? 🙂
Holky, obe vas znam osobne a vim, ze jste obe uplne normalni. A kdyz rikam normalni, tak myslim opravdu normalni, inteligentni a prijemne damy, se kterymi je legrace a da se s vami opravdu bavit o vsem moznem. Vy se vzajemne neznate, ale ja jsem si jista, ze mozna z toho prameni to vzajemne nepochopeni. Kdybyste se znaly, myslim, ze byste si v drtive vetsine temat sedly. Tak se na to tady vyprdnete a pojdte se bavit o smysluplnych vecech 🙂
Nechme monitory konovi, ma vetsi hlavu (jak se rika v mariasi) 🙂

journals
27. únor 2019

@sudylichozrout urcite, stejne si kazda ponechame svuj nazor, takze je diskuze zbytecna

sudylichozrout
27. únor 2019

@journals Jj, přesně tak. Jinak Bětka, která právě vstoupila do té nejostřejší fáze období vzdoru, je u babičky a Johanka spí. Takže vyřizuji pracovní i soukromou korespondenci a mazlím kočku. Naprostej veget! 🙂 Po šíleně dlouhé době se to takhle sešlo 🙂

alcar
27. únor 2019

@bayt a co kdyz matka nevi, ze to neni zdrave dite? Reflux se nemusi v prvnich dnech zivota vubec projevit. Projevi se az kdyz dite zacne prijimat vice mleka. Nehlede na to, ze reflux neni u mimin bran jako “nemoc” a presto muze zpusobit zasadni problem.

bekyc
27. únor 2019

Snad nikdo si nemyslí, že monitor dechu zachrání život. Doporučuju udělat si kurz první pomoci pro děti pro ještě větší klid. Spaní s dítětem je určitě super, ale vy si chodíte lehnout pokaždé, když jde dítě spát, abyste ho mohli hlídat a sledovat? A zase ty oblíbené vědecky podložené studie... Jinak monitor dechu jsme měli Nanny a u něj zůstaneme, ten na plenku prý není uplně dobrý, nedrží, ale vím to jen z jednoho zdroje. Zas je určitě super na cesty.

kos_atka
28. únor 2019

@bayt Promiň, ale oháněla jsi se tu, že víš, které porodnice používají a které ne, když jsem tě požádala, ať jmenuješ, odpověď žádná. Teď píšeš americká studie - můžeš mi prosím napsat která americká studie používání nedoporučuje? Já jen, že studií, co nedoporučují kde co a jsou doslova k smíchu (a to i lidem ve stejném oboru, které je obratem spolehlivě vyvrátí), je taky spousta, tak ať se aspoň mrknu, nakolik je podložená fakty a nejen úvahamy a domněnkami.
Ano, dečka život nezachrání, ale způsobený alarm ho zachránit může. To je jako tvrdit, že člověk napojený na monitor v nemocnici, je napojen zbytečně, protože jen vyvolá alarm, ale člověku nezachrání život - ano, nezachrání, ale přivolaný lékař už může. Kdyby tam alarm nebyl, lékař přijde ráno k mrtvému člověku. Kdo umí první pomoc, je schopný do příjezdu pomoci člověka i dítě zachránit i třeba jen tím, že masíruje srdce. A když se nepodaří, to, že tam dečka nebude, by tu situaci rozhodně nezměnilo, aspoň je naděje. Rozhodně lepší, než nereagovat vůbec.
Nikdo nenechává spát dítě zcela samotné a i když budu spát nalepená vedle něj, opravdu se neprobudím na zástavu jeho dechu, fakt nejsem superhrdinka.

bayt
28. únor 2019

@sudylichozrout Pravdu díš, zejména s tím, že jsem vtipná :D Ne, tak vážně, máš recht. Jsem nějak zpitoměla, jsou to dohady o h...Myslím, že oba tábory tady napsaly informací dost ne :D

sudylichozrout
28. únor 2019

@bayt Tak tak... 🙂