Nebezpečná hračka - Špendlík. Zkušenosti s takovou, co nevydrží?

kamik1983
18. zář 2019

Tak si dnes dcera 6 měsíců hrála se špendlíkem, docela oblíbenou hračkou. Najednou vidím na puzzlích u ní kuličku, nechápala jsem, odkud se vzala.
Tady je zdroj.
Celkově jsem našla 3 kuličky a překvapilo mne, že asi únavou materiálu se špendlík rozpojil. Před půl hodinou jsem ho měla v ruce a byl v pořádku.
Posílám pro info fotku. Rozlomený není, jen rozlepený. Tak maminky pozor na to...
Máte také zkušenosti s nějakou hračkou, že takto nevydrží?

hany_bany
19. zář 2019

Špendlík jsme neměli, ale syn nedávno dostal plyšáka chameleona (0+) a hned druhý den z něj nějak vyštrachal plastové očičko

kamik1983
autor
20. zář 2019

@alcar ja zase roztavila od tescomy odkapavac🙂 vyvarela jsem ho spolecne s lahvickami a najednou koukam, ze to ma podivny tvar😉

kamik1983
autor
20. zář 2019

@pampeliska1 fakt? Chodime na RHB a tam je pouzivaji a vzdy se podivuji, ze na nasich neni barva

kamik1983
autor
20. zář 2019

@alcar koukam, ze oni na nem maji tmavsi barvy😉

kamik1983
autor
20. zář 2019

Presne, nic nevydrzi vecne. To jsem si myslela, ze pro treti dite uz nebudu nic kupovat, ze vse podedi a koupim si jen novy kocarek. U stareho me vadily vysisovane barvy a tehdy byl koupen z druhe ruky, protoze prvni jine znacky mel do pul roku 4reklamace. Ac stejny kocarek, tak vse co bylo u prvniho kovove, bylo u druheho nahrazeno plastem. Prvnimu kocaru se nic nestalo a to dostal pekny zahul, hory, les. Druhy uz ma znicene kolecko, budu muset reklamovat. Ukazalo se, ze jsem se hodne spletla, ze nic tretimu kupovat nebudu. Uz se rozpadla druha hracka, retizek na dudak, ohrivacka, chuvicka, calm system od Medely ,jedna plastova lahvicka, tak jsem pro jistotu vyhazela vsechny od Aventu, ze se mi zdal ten plast zasedly a hrubsi. No proste nic nevydrzi vecne, zvlast nyni. No a vzhledem k tomu, ze kazde dite je jinak velke, jedno narozene v zari,druhe v listopadu a treti v breznu, tak i kupuji nove obleceni a stare prodavam. Jo a mimochodem nedavno mne i prekvapily bodycka z Tchiba, ze ty prvni bodycka jsou taky kvalitnejsi nez co jsou nyni...

leymea
20. zář 2019

Jednou jsem nesla syna a on ten spendlik mel v ruce. Pustil ho a spadl na dlazbu. Taky se rozbil. Ale byla to opravdu nejoblibenejsi hracka 🙂 druhemu diteti poridim taky 🙂

noragrey
22. zář 2019

No, včera jsme shodou okolností dostali fungl nový jako dárek. Ještě na návštěvě jsme špendlík rozbalili a jak jinak - jedna strana už byla rozlepená a odchlypovala se. Pokud je to tedy únava materiálu, tak nevím kde jim to tak dlouho leží. Případně jestli jim před prodejem někde špendlíky neotloukly cestou... vážně nevím. Kamarádka z toho byla špatná, že její klučina se se špendlíkem vyřádil, že nám ho půjde vyměnit. Po přečtení dalších zkušeností zdejších maminek to ale asi nebude můj favorit...

kamik1983
autor
22. zář 2019

@noragrey hele ale on něco vydrží, teda většinou.

noragrey
22. zář 2019

@kamik1983 Já tomu věřím. Nejspíš jsme měli smůlu. Jak už tady někdo psal, rozbít se může každá hračka. 😉

kamik1983
autor
22. zář 2019

@noragrey presne, je to jako s oblecenim. Nejake vypada jak nenosene a nejake po jednom vyprani se rozpadne...

pampeliska1
23. zář 2019

@kamik1983 ono to nebylo kvůli barvě, ale že se objevilo hodně reklamací, kdy se kulička uvolnila. Myslím, že už to snad ani nejde koupit..

kamik1983
autor
23. zář 2019

@pampeliska1 nekdo tu daval link, ze to porad koupit jde. No co nadelame, co je dnes vychvalene, za par let bude zakazane, odeti si stejne vyhraji vetsinou jen s nejakou kravinkou 🙂