Neoprény pro miminka. Neprodáváte?

kkomtesa
25. lis 2011

Ahoj, chodíme s mrňousem (6,5M) na plavání, trvá 30min, a ke konci už bývá trochu promodralý a klepe dásničkami, ráda bych mu koupila neoprén, který je na tělíčko, bez rukávů, ale myslíme si s manželem, že když ho nejde pořádně stáhnout okolo tělíčka, aby dostatečně přiléhal, že by to nefungovalo a malému byla naopak ještě větší zima (jako v mokrém oblečení). Neoprény prodávají v bazénu ve velikosti 6-12M a 12-18M, a ten menší jsme zkoušeli, na boku a v rozkroku je suchý zip, a byl mu trochu volný (mrňous je dost hubený), a stojí 750 Kč. Nebo kdybyste někdo je doma měli a mohli nám půjčit na vyzkoušení do bazénu (zaplatila bych poštovné a nějakou zálohu) nebo případně chtěli použitý prodat? V bazénu nám ho bohužel na vyzkoušení do vody nepůjčí ☹ Děkuju.

kkomtesa
autor
26. lis 2011

x

silente
26. lis 2011

Domnívám se, že je to hloupost, zbytečně vyhozené peníze. Čím bude starší, tím víc se bude ve vodě hýbat, tzn. zahřívat. Popř. se zkusit domluvit s provozovatelem plavání, jakou má voda teplotu ....

romcovaklarka
27. lis 2011

@kkomtesa Ahoj, mně nepřijde moc dobrý pro miminko neoprén. Jednak máš pravdu v tom, že neoprén, který není obtažený, před zimou moc nechrání, a druhak jakýkoli neoprén nadnáší, takže dítě bude mít rázem úplně jinde těžiště a úplně jinak ho voda ponese, nebode zapojovat svaly, které by při daném cviku jinak zapojovalo... Možná bych zkusila spíše prozatím plavčo o pár minut zkrátit, jestli je to na něj moc. A fakt by mě zajímalo, jaká je tam teplota, my chodíme od 3 měsíců, voda je mezi 32 a 34 stupňů (jak kdy).

kkomtesa
autor
27. lis 2011

@ silente @ romcovaklarka Ahoj holky, díky moc, a to mě vůbec nenapadlo, že to vlastně nadnáší. Chodíme od 5 měsíců, dřív se ve Větřní nemůže, je tam slaná voda, voda 30stC a vzduch 33stC (u nás v Krumlově je chlor, a voda ještě o něco studenější), takže mezi 32 a 34 - tak to máte skvělé. Těch 25-30minut vždycky zvládneme, s tím, že ke konci je trochu promodralý, ale pak se rychle ohřeje, tak asi budeme takhle i pokračovat, kurs stojí 800 za 5 lekcí, a normální dospělácká permanentka 240 za 10 hodin a do tří let zdarma, takže chceme začít chodit už do hodin pro veřejnost, abychom měli plavání dvakrát za týden, protože kromě potápění už ostatní říkanky a písničky a cviky /kromě sudů, to pořád nechápu, jak se dělá/ zvládám sama, a v potápění jsme minule už posílali mrnouse pod vodou a příště bude focení pod vodou🙂

romcovaklarka
27. lis 2011

@kkomtesa Aha, tak to je fakt chladnější 😒 Jinak se taky těším, až budem moct spolu chodit do normálního bazénu, pač teplotu tu máme sice skvělou, ale 10 hodin stojí 2800 😝 Jenom na okraj když za ten zavináč dáš mezeru (nebo za to dáš dvojtečku nebo k tomu jinak připojíš nějaký znak), tak se nám to neobjeví v notifikacích a nevidíme, žes nám psala, musíš napsat např. @kkomtesa a nikoli @ kkomtesa 🙂

kkomtesa
autor
27. lis 2011

@romcovaklarka Díky, já myslela, že tam právě ta mezera má být. To je síla, my platíme za pět lekcí 800 Kč, a i to je dost. Proto taky chci začít chodit do hodin pro veřejnost. Ale je to skvělá věc, protože mrnous už ted je lepší než já - já se umím potopit jen s držením nosu (jenom jsem se časem naučila při plavání prsou dýchat do vody, ale při potápění to neumím). 🙂