Oslava 1. narozenin - na kolik vyjde? A co nakoupit?

editkaromana
14. kvě 2015

Zdravím všechny maminky, snad mi někdo poradí. Tento víkend budeme slavit dceriny 1. Narozeniny, a já budu poprvé chystat oslavu pro přátele a rodinu, nemam s tím žádné zkušenosti 😕 😕 . A tak se chci zeptat co by jste mi doporučili připravit na stůl a Na kolik to vyjde? Přijde 15 osoB. Budeme Mit dvoupatrový dort a alko nealko už je nakoupeno. Teď řeším právě jídlo. Co pripravit, bojim se abych nenakoupila malo a pak aby neco chybelo :( Děkuji moc všem za rad, snad někdo poradÍ.

toga25
14. kvě 2015

@editkaromana Já budu řešit to samé za 2 měsíce, ale plus minus představu mám 🙂
Bude 12 dospělých a 6 dětí.
Dort buď obdélníkový s marcipánem a malému ovocnou želvičku s banánem a kivi nebo nějaký menší bez BKM.
Jinak na stůl budu dělat sekanou + pečivo, obalím menší kuřecí řízky v cornflakes (vzhledem k tomu, že v létě bude asi horko, tak jsem chlebíčky zavrhla). Jinak uvažuju že udělám cheesecake na chuť místo nějakých zákusků (i tak bude dort, ale to se ještě uvidí, na kolik to vyjde 🙂 ), obložím talíře zeleninou, ovocem (ovocnou duhu), brambůrky, tyčinky, arašídy. jednohubky s česnekovou pomazánkou.
Alko, nealko. Možná udělám nějakou citronovou limču s ledem a nějaký alko letní drink.
Ještě mám ale čas tak to ještě doladím 🙂

toga25
14. kvě 2015

@editkaromana Co jsem tak počítala, tak to vyjde cca na 2500-3000, ale je to hodně předběžné a vždycky při propočtech počítám raději víc než míň 🙂

editkaromana
autor
18. kvě 2015

Tak uz máme po oslavě a moje obavy byly zbytečné, koupila jsem.toho moc a zbytky porozdala piti se vypilo téměř vse ale to jídlo? Příště na něčem určitě ušetřím: 🙂